Mind Warp - Jamaica Riddim

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
mindwarp.cz

Mind Warp - Jamaica Riddim

Příspěvek od mindwarp.cz » 12 zář 2009 14:31

Cyril

Re: Mind Warp - Jamaica Riddim

Příspěvek od Cyril » 12 zář 2009 14:45

Dobra uchylne-posmutnela atmoska jak z nakyho starsiho filmu/serialu z nejaky luxusni restaurace, kde stojej distinguovany hudebnici v sackach na malinkym podiu a hrajou lidem k veceri... Libi se mi dost zvuk bicich.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 12 zář 2009 16:44

Obrázek

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 12 zář 2009 18:25

99% Je to super. Pre moje usi trocha siroke stereo, kebyze trocha spinavsi zvuk ;-) tak dam 100% Vyborne

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 zář 2009 23:03

na to ze to ma 4 minuty sa tam moc nedeje .. ale ak to ide pod titulky do filmu , tak to asi nevadi ..

jackies

Příspěvek od jackies » 13 zář 2009 01:31

Důležité :
Na to, že to má 4 minuty se tam toho moc neděje.
( rád bych to napsal trochu dramatičtěji a rozsáhleji, ale v zájmu pokojně klidné nudy na EZ a neplýtvání mého drahocenného času nic nebude. )

Méně důležité :
POKUD to má nějak evokovat Jamajku, vyměň všechny nástroje.
Nad ten part bicích si určitě sedni znovu.

psk501

Příspěvek od psk501 » 13 zář 2009 05:17

jackies píše:Důležité :
POKUD to má nějak evokovat Jamajku, vyměň všechny nástroje.
Nad ten part bicích si určitě sedni znovu.
ač nerad tak souhlas
+ chtelo by to nejake sfx, cingrlatka, napaditejsi aranze at to nezni tak samohrajkove
ale jinak bych rekl ze urcite progres k lepsimu.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 zář 2009 08:16

na to ze je to atentatnik Jindy2 je to dobre

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 13 zář 2009 14:55

suhlasim s excomom ked to porovnam s poslednymi jindyho vecami tu na ezone tak tam je citit vyrazne progress..takze minimalne pochvalu ze sa snazi na sebe pracovat si zasluzi.. ale fakt je ze dredatych rastamanov bafajucich do riddimu jointy mi to neevokuje:) skorej mi to budi dojem nejakej lokalnej televizie ako podmaz na vyplnenie pauzy medzi 2 programami ked je zobrazeny len atualny program na dnes a zajtra :-) co nemyslim zle, proste to vo mne evokuje taku vec :) take neutralne, neurazi, neprekvapi... aj ked zo 2 krat sa mi stalo ze melodia alebo basa neladi s tym zvukom kvazi "piana" co ide do off-beatu ... ale mozno je to len moja haluz subjektivna...

Daedalus

Příspěvek od Daedalus » 14 zář 2009 02:36

Piano by som zamenil za B3, viac sa pohrat s basou(kludne by mohla sem tam predrazat) + nejaku lacnu gitarku cez wahwah alebo cokolvek co to vyplni. Inak je to prijemne

Wohma

Příspěvek od Wohma » 14 zář 2009 11:00

Obcas dost neprijemna hajtka... Jeden z tech basovejsich podmazovych nastroju mi prijde vylozene hloupej :D Jinak bych tam ocekaval nejakej vyraznejsi break a po nem gradaci, klidne i solo. A nekde kolem 3:20 je tam hrozne neprirozene hozenej nakej crashride nebo co to melo byt :D

mindwarp.cz

Příspěvek od mindwarp.cz » 14 zář 2009 18:25

Diky vsem za podnety a pozitivni konstruktivni ohlasy v pratelskem tonu, velmi to ocenuji. Ja tohle delal s velmi stejnymi postupy jako moje predesle, zde velice spatne prijate skladby. Nyni jsem ale konecne po padu disku dokazal nahodit vsechny sve nastroje v cele s Ivory a vsadil na elektroakustickou koncepci jako u moji posledni docela dobre skladby Lost And Found.
V tomto novem reggae jsem se snazil vylepsit zvuk, RMS a dynamiku, coz mi zde dost lidi driv kritizovalo. A take jsem navazal na muj stary track Spirit Of Kingston, taktez reggae, ale tehdy o dost zvukove horsi, spinavejsi s vetsi davkou komprese. Na druhou stranu ta stara skladba mela o dost delsi melodickou linku, proste bohuzel jsem Jamaica Riddim pojal take jako zvukove cviceni, abych se nekam jinam posunul a tak se zameroval na mix a tak.

Nastroje jsou takove, jake jsou, take bych je rad ruzne vymenil, neni to podle mych predstav. Ale varim z ceho muzu, pokud nenajdu presne nastroj co chci, proste pouziju neco, co mi tam sedi alespon nejak. Stejne to neni uplne nejake reggae, chtel jsem to mene vyrazne a v melodii melancholictejsi, coz u reggae co jsem slysel nebyva. A take, pokud by tam byl vokal, nemohl by ho zpivat rastaman, tak to neni koncipovane, ma to mit mene zivocisnou polohu, neni to prirozene reggae jako od rastamanu, uz vubec ne jako od Marleyho. Nehraju si na to, ze bych udelal prave reggae, takze jsem udelal neco jineho podle sebe, z dostupnych veci, ale na druhou stranu jsem chtel, aby to melo zakladni znaky reggae hudby, protoze jsem to tam chtel zaradit.

________

Wohma: Jo, hajtka obcas mozna moc reze, je to velocity, jeste jsou tam urcite detaily, ale nechal jsem je tam, aby vynikly mirnejsi zmeny v patternech bicich. Ale mozna je to na skodu.

mirinko: Velmi dobre podnety, zauvazuji nad tim. Ale kytary mi moc nejdou, takze bych to tim asi akorat zkazil a beztak to neni zadny mega projekt, abych si do toho neco nahraval.

dendy: V pohode, vystihnul jsi muj zamer bezvadne, nesnazil jsem se o nejakou revolucni mega reggae skladbu, takze je to proste jen pohodicka, co neurazi. Ze to piano mozna v jedne dvou notach presne neladi s basou je mozne, ja to vim. Ale je to slozitejsi, refren ma dve varianty, ktere jedou pres sebe a jedna (zjednodusena) jede v base a druha, o trochu jina, je v tom solovem piane. Ty varianty by nemely jet najednou, jenze to by tam musel byt vokal, aby jednu z variant refrenu prebral a z te druhe udelal mezihru. Na to je to pripravene, ale zatim to jede takto pres sebe a jsou tam urcite mensi chyby, to zatim neovlivnim, pokud to hodne radikalne nerozvinu, coz zatim neplanuji.

tomy45: Moc dekuji. No to stereo jsem trochu zkousel dat vetsi, me nejak u mych skladeb prislo mala a ani tady se mi nezda prilis siroke, ale nevim. Ty nastroje jsou trochu dirty, z tech bicích to nelze dostat pryc, takze nakonec roztazeni sterea nezni tak, jak bych chtrl, protoze zaklad v nastrojich na to neni moc delany. Je to tezke, hledam intenzivne hlavne kvalitni akusticke bici, ktere budou mit dostatecnou cistotu.

Cyril: To ja bych klidne lidem k veceri hral rad, me by to nevadilo ;) Jinak se divim, ze se ti libi zvuk bicich. Myslim, ze i ty jsi posledni dobou v mych vecech kritizoval prave tyhle AD bici. No je fakt, ze tentokrat jsem je vybiral trosku pecliveji, ale i tak s nimi sam spokojen uplne nejsem, neprijdou mi zcela ciste a verne.

jackies&pytkin: Ja si predstavuji, ze clovek u tehle skladby sedi na gauci, v ruce treba pivo, jointa a nudi se, mozna maximalne pokyvuje hlavou do rytmu. Vic jsem si od tohoto ani nesliboval, jen podmaz k atmosfere pohody, mozna nudy (to je relativni). Delal jsem to take pro sebe, protoze instrumentalni reggae nemam kde stahnout a mam ho rad, takze jsem si ho vyrobil.

All: Jinak, dalsi tvorbu v pohodobem stylu bych rad udelal podle jedne skladby, ktera se mi dost libi, ale asi realizuji neco podobneho za delsi dobu. No kazdopadne uz to asi nebude reggae.

stamina

Příspěvek od stamina » 18 zář 2009 16:20

velmi prijemny track 8)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 18 zář 2009 17:49

stamina: danke :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 23 zář 2009 20:01

mindwarp.cz: No, odpust mi prosím můj názor, který je zcela upřímný a nezakládá se na ničem osobním,
ale vpravdě řečeno mě tato skladba zaujala asi tak napůl.
Jistá snaha o naplnění názvu skladby tu rozhodně je, ale... (vše jen můj názor) :
Začátek mi připadá naprosto chaotický. Nápad skladby je dle mého názoru dobrý, ale zcela nerozvinutý, celá skladba mi přijde strašně "prázdná", nenaplněná, bez nějaké progrese, bez dalších nápadů...
Dosti mi tam vadí silná a ostrá Hi-Hat asi na 1:26-1:33, dále strašně "sekané" smyčce asi na 1:59-2:17 atd...
Naprosto mi tam chybí basová linka - ten synth, co hraje v nižších polohách tedy rozhodně basovou linku nenahrazuje...
Pro dostatečné naplnění názvu skladby mi v muzice chybí nějaké bohatší perkuse...
No a zakončení - opět podle mě strašné - skoro jako když vytrhneš v půlce skladby šňůru od sluchátek. Promiň.
V některých pasážích jsi použil celkem zajímavé variace smyčců - proč je nedát na konec a třeba nenechat doznít...?

Závěrem shrnuto - nápad to jistě nebyl špatný, nemohu říci, že se mi to vyloženě nelíbí, ale pokud bys chtěl s touto skladbou ještě dále pracovat, chtělo by to opravdu nějaký "zlom", překvapení, basovou linku, perkuse...
Zvuk se mi zdá celkem OK.

Odpovědět