Mind Warp - Lost And Found

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 dub 2009 08:44

kexik: aranze bicich jsem moc pro v2 nevylepsoval, ty patterny jsou midi vytahnuty z AD, ktery jsem upravil aby to melo vyvoj a navaznost, ale samotne ty patterny lepsi udelat moc neumim, na bici jsem levej...
celkove to prearanzovani mozna asi neni porad fajn, jeste na to kouknu, asi smaznu do treti verze to Lasko boze lasko a s necim zkusim pohrat...

delay: jo, no, ja o ty base vim ;) mam tam Trilogy stazeny na polovic, uz me pekne jebe, zkusim basu prekomponovat, ty noty u ni mi prijdou obcas moc nezazivne, treba neco vymyslim lip, ale aby hrala vic urcite chci nejak udelat...

jestli myslis bubinek/kick, tak me teda nejak moc nevadi, cim se ti konkretne nelibi? me se zapnutym subem kope prijemne...

delay

Příspěvek od delay » 03 dub 2009 09:22

Ne, bubínek = snare.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 03 dub 2009 09:36

delay: jo takhle, ja si rikal bubinek :)

toxin

Příspěvek od toxin » 04 dub 2009 11:27

hojda dost dobé až nečekaně :)

a i ty bicí jsou na tebe slušný :wink: ,GW ,BB

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 04 dub 2009 11:33

toxin: díky, čekal jsem co ty na to řekneš a příjemně jsi mě překvapil :)

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 05 dub 2009 15:09

Jindy2: Ahoj, možná, že už o mé komentáře nestojíš a tak mi snad promineš tento dnešní (hodnotím "Lost And Found v.2") :

Rozhodně si myslím že to má zajímavý nápad, zejména co se týče kombinací použitých nástrojů.
Začátek je příjemný, až melancholický.
Beat s otevíranou "hajtkou" i styl basy tomu dávají skoro až taneční nádech...
Basa by podle mého názoru mohla být trochu hutnější a hlavně se zvukově tmelit s kopákem, což se neděje, navíc - kopák mi navzdory kvalitnímu VST, které jsi použil opravdu zní velmi divně, jaksi "lacině", syrově, plastově, nevím, jak to mám nazvat.
A když už jsem u komentování bicích, snare mi tam také moc "trčí", možná by (mimo jiné) snesl trochu reverbu...
Feeling trubky nehodnotím; sám jsem v jedné ze svých skladeb nahrál zvuk Panovy flétny tak, že by to reálně zahrát nešlo...
Ještě k té base - občas (ale skutečně jen občas) mi připadá, že si tam hraje, jako kdyby měl basista otočený jiný notový list než ten, ze kterého právě hrají ostatní členové kapely.
Melodie trubky mi připadá tak nějak křečovitá, nevím proč.
Paradoxně se na konci skladby trubka rozehraje více, ale ta melodie...
Jindy2 píše:asi smaznu do treti verze to Lasko boze lasko a s necim zkusim pohrat...
...tak tu bych skutečně vyhodil jako první, zní to strašně kýčovitě a vůbec se to tam nehodí. (Můj názor.)
Dále: Některé pasáže s pianem trochu připomínají M.Jacksona - Earth Song (nebýt tedy toho beatu) - např. asi 0:57-1:12, 1:50-2:05...
Jinak se mi tam líbí např. ty "stopky", nečekaný Fade-Out bicích ke konci, a líbil by se mi i konec, nebýt té kýčovité melodie...

Celkově (jako nápad) to ale hodnotím pozitivně, je to rozhodně opět další změna stylu Tvé tvorby, zvuk je (až na výše uvedené) čistý...
Blahopřeji.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 05 dub 2009 15:31

Jindrix: Díky moc za obsáhlý komentář. Samozřejmě že o tvé názory pořád stojím, nevím jak tě mohl napadnout opak. Já ti to neposílal přes PM, protože jsi minule říkal, že sem už moc chodit nebudeš a že nevíš, jestli mi něco budeš hodnotit. Tak mě to určitě mile překvapilo.

No, ty bicí...ono kamkoliv dám Addictive Drums, tak na tom každý něco najde. Možná prostě AD není tak úžasné, jak se mi zdálo ze začátku a už se mi to nějak extra nelíbí, ale jiné akustické zatím nemám.
Pokud nemám živé nástroje ani kapelu, jsem prostě odkázaný, pokud takto odbočím zase k akustice, na takovéhle nástroje, které asi nikdy nebudou 100% bezvadné. V rukou zkušennějšího "kroutiče" by se z toho dalo vyždímat asi víc, ale ne v těch mých.

Basa - já se jí snažil něco vymyslet, nakonec jsem většinu pasáží udělal tak, že hraje vždycky spodní tón akordu, ale ne všude, občas si ulítne. Já totiž nemám rád když tou basou tupě kopíruju melodii, na tom není nic těžkého a je to úplně primitivní a pro mě dost hnusné, je to tam potom tak jako "aby se neřeklo" a prostě to mělo basu a lidi byli happy.
Ve vedení basy tak, aby nekopírovala melodii, nemám moc zkušenností, je to moje chyba. Ale teď jsem začal číst Harmonii od Kofroně, která se mi tu válela a tam o tom něco je, třeba z toho něco vyčtu, nevim no.

Jinak už včera jsem nahodil pouze jednu verzi Lost And Found, kde už ten konec není. Ty jsi asi měl možná ještě starou cache v prohlížeči, to nevadí. Jsem ten konec tam dal původně jen tak, prostě šílený nápad a věděl jsem, že k ničemu. Vzpomněl jsem si totiž na tu skladbu a tak jsem si jí zabrnkal, mám jí rád.

Tak ještě jednou děkuji za tvůj komentář a budu rád, když mi zas nějaký napíšeš, nebo jentak napíšeš jako za starých časů.

Odpovědět