Mind Warp - Optimus 3

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 13:10

no stáhnu si tu mp3...dík za tip...

fhk

Příspěvek od fhk » 19 čer 2006 13:13

Ale existovalo. U96 jsou devadesaty leta. Historie techna saha do osmdesatek - do staryho dobryho Detroitu kolem lidicek jako Juan Atkins, Derrick May nebo Kevin Saunderson. a tenkrat tomu zacali tak rikat (staci mrknout na nazvy kompilacek z ty doby nebo nazvy tracku).

Evropa - to uz je jinej pribeh. Tady na rozdil od US se techno prosadilo i komercne a ac to s detroit technem melo pramalo spolecnyho (puvodni techno vychazelo z electra, funku a treba i jazzu - hodne stavelo i na stary nemecky elektronicky skole - Kraftwerk, ...), zacalo se tomu postupne rikat taky techno.

delay

Příspěvek od delay » 19 čer 2006 13:14

kexik:
Já si na škatulky nepotrpím, a taky hned dodávám, že já to nenapsal, takže vítka je spíš na Vuida :-). Osobně v tom ale zas takovej problém nevidím... A nenapadá mě teda výstižný pojmenování toho stylu. Možná, že tenkrát se to až tak neřešilo...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 13:14

Vuid: mě příjde docela divné že ti to připomíná Spiral Tribe, protože já od nich neslyšel nic jiného než freetekno, což Optimus 3 rozhodně není.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 13:15

delay: přesně, mě se škatulkování do stylů také nelíbí...

delay

Příspěvek od delay » 19 čer 2006 13:16

Ale moment, nezazní náhodou v tý skladbě DAS BOOT takovým tím robosynthem hláška "TEKKNO"? Možná se pletu, ale spíš si myslím, že to tam bylo...

delay

Příspěvek od delay » 19 čer 2006 13:20

Jindy píše:delay: přesně, mě se škatulkování do stylů také nelíbí...
:shock: A nebyl jsi to náhodu ty, kdo měl pro každej svůj novej track vymyšlenej novej název stylu? :D Jestli se pletu, tak sorry, je mi dost horko 8)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 13:20

Asi je to techno, protože tohle je u popisku souboru - U96 - Das Boot (1992) (Techno) (192kbps)
Naposledy upravil(a) Jindy dne 19 čer 2006 13:22, celkem upraveno 1 x.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 13:22

delay: no byl jsem to já, ale nedával jsem to k songům proto, že by se mi to líbilo, ale kvůli systému který jsem měl na svých stránkách a kde jsem měl u každého songu hudební styl...teď jsem to už vyhodil, protože mě to nebavilo pořád vymýšlet, jelikož se prostě ve stylech a tím jak se liší moc nevyznám...

Vuid

Příspěvek od Vuid » 19 čer 2006 13:24

kexik píše:das boot bolo techno? to nemyslite vazne... v tom case slovo techno neexistovalo a dnesne techno s tym nema nic spolocne
Jasne ze je U96 techno, co jineho? Muzes tomu rikat elektronicka hudba, nebo jinak, ale je to proste techno.

wikipedia rika:
U96 je německý hudební projekt působící převážně v 90. letech. Proslavil se zejména techno/taneční verzí filmové melodie Das Boot.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 19 čer 2006 13:27

delay píše:Ale moment, nezazní náhodou v tý skladbě DAS BOOT takovým tím robosynthem hláška "TEKKNO"? Možná se pletu, ale spíš si myslím, že to tam bylo...
Je to tam:)
Pak ze se tomu uz tehdy nerikalo techno!

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 13:34

fhk píše:Ale existovalo. U96 jsou devadesaty leta. Historie techna saha do osmdesatek - do staryho dobryho Detroitu kolem lidicek jako Juan Atkins, Derrick May nebo Kevin Saunderson. a tenkrat tomu zacali tak rikat (staci mrknout na nazvy kompilacek z ty doby nebo nazvy tracku).

Evropa - to uz je jinej pribeh. Tady na rozdil od US se techno prosadilo i komercne a ac to s detroit technem melo pramalo spolecnyho (puvodni techno vychazelo z electra, funku a treba i jazzu - hodne stavelo i na stary nemecky elektronicky skole - Kraftwerk, ...), zacalo se tomu postupne rikat taky techno.
Tohle ti podepisuju, Detroit je počátek techna. Stačí si pustit takovej Groove Agent kde Detroit je a nebo je toho o počátcích téhle hudby na netu mraky. Kdysi jsem se o to zajímal a pročetl toho hodně, ale už si to moc nepamatuju.

bluem

Příspěvek od bluem » 19 čer 2006 20:30

Jindy píše:bluem: Hledáš smysl? Že by to byla moje prostá touha a nedočkavost podělit se o něco nového, co jsem vytvořil? Asi je to tak. Ostatně, to je smysl i všech mých předešlých songů. Chci melodie v epickém/dramatickém stylu, snažím se o to a tento styl mi tu na ezone i jinde prostě chybí. Když nikdo nedělá nic podobného, musím to holt udělat já. Prostě dělám takovou hudbu jakou dělám, hlavně pro svoje potěšení, nebo? nic obdobného neexistuje, nebo nevím o tom, že by něco takového vznikalo. Optimus je fragment, prostá demo skladba, která se mě líbí. By the way, pokud u všeho hledáš smysl, tak já bych se spíš ptal na to, proč ho hledáš a jestli to vůbec má, ehm...smysl.
nejako mam dojem (dufam,ze nie len ja), ze vyznam/zmysel je v hudbe to najpodstatnejsie. bez vyznamu straca kompozicia vyznam, sice to zneje blbo, ale je to fakt. to podla mna odlisuje hudbu od nehudby. je skoda, ze vela ludi v tejto dobe to nie su schopni rozoznat (co je pre mna nepochopitelne). takze asi tolko k tomu preto som napisal to co som napisal.
ps: aj techno sa da robit s vyznamom, zmyslom a atmosferou.
ps2: kexik - U96 je techno, The Orb boli povazovani za techno, tak isto album od Aphex Twin-a Selected Ambient Works01 bol povazovany za ambient techno. tak prosim neplet dnesny odpad s technom:)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 19 čer 2006 20:33

hudba a smysl? tak to je tema na ponekud rozsahlou filosofickou diskuzi, a ne pro electrozone:D

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 20:35

bluem: nemyslím si ale, že by moje skladby měly menší (nebo větší) smysl, než ty ostatní co tu vychází...smysl hudby by měl být v tom, že to posluchači přinese určité a? už pozitivní nebo negativní emoce, prostě zážitek, těžko definovatelný...mám pocit, že jsi chtěl spíš kritizovat nedostatečný vývoj v mojí skladbě a nikoliv smysl té hudby, který jsem ti dostatečně jasně už vysvětlil předtím....opravdu polemizovat o smyslu hudby nemá cenu a stačilo by, kdybys napsal, že se ti to nelíbí a né že to nemá smysl...z mého úhlu pohledu nemá jiná hudba ani větší ani menší smysl než moje skladby, to už sem ale psal na začátku...
Naposledy upravil(a) Jindy dne 19 čer 2006 20:44, celkem upraveno 2 x.

Zamčeno