Mind Warp - Optimus 3

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
bluem

Příspěvek od bluem » 19 čer 2006 20:39

Jindy píše:bluem: nemyslím si ale, že by moje skladby měly menší (nebo větší) smysl, než ty ostatní co tu vychází...
ja som v tej prvej skice nenasiel ziadny zmysel.
ps: ak si myslis, ze nemaju smysel a tie co vychadzaju tiez nie, tak je to pre teba vyzva, aby si s tym nieco spravil. preco by si to mal robit tak isto ako ostatni?
a ak podla teba zmysel maju, tak je to v poriadku. ze ja som ho nenasiel, to uz je druha vec.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 20:47

Fractal: máš pravdu, taky je to pro mě dost divná otázka a fakt bych jí tu nerad řešil a rozpitvával...dělám hudbu jen pro radost protože mě to baví a žádný smysl v tom nehledám...to je jako hledat smysl života, z toho může člověku taky solidně jebnout v hlavě :)

Fractal

Příspěvek od Fractal » 19 čer 2006 20:47

1. bud má skladba smysl (smysl bytí, důvod existence)
2. nebo má symsl (smysl - stavbu, vnitřní strukturu)
3. nebo má smysl (čich, zrak, chu?) /:D/
4. nebo má smysl (smysl - myšlenku, cíl působení)
5. nebo má smysl (smysl - prvotní nápad)
atd
atd.
atdatd....
a teď se tu hádejte o ne-smyslech :)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 19 čer 2006 20:54

bluem: smysl v té první skice byl pouze v tom, že jsem se chtěl podělit o určité téma, které jsem nedočkavě dal na net...postupně pak skladby upravuju, dělám nové verze a tak dále (ano, bylo mi to tu hodněkrát vyčítáno, snažím se s tím něco dělat)...navíc už vidím smysl jen v tom, že dělám hudbu takovou, která mi prostě "na trhu" chybí...nedržím se žádných pravidel, dělám to tak, jak to cítím, jak se mě to líbí...na to abych mohl skladby rozvíjet více (v top kvalitě kterou požaduji), nemám zatím všechno potřebné hw vybavení a jsem tedy rád alespoň za něco, že dokážu udělat minutu a půl podle mých představ...až se dostanu k lepšímu vybavení, jistě to bude na mých tracích poznat...každopádně můžu udělat delší song s lepší stavbou, ale nebude už asi mít tak kvalitní nástroje a efekty jaké chci, protože mi to prostě nestíhá comp...

rastis

Příspěvek od rastis » 20 čer 2006 11:29

Ono je zaujimava debata, ci sa da za zmysluplnu hudbu povazovat to, o coho zmyselnosti je presvedceny iba sam autor :).

(hlavne sa neurazat a brat sportovo)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 20 čer 2006 12:12

rastis: kdyby tu bylo tuny podobné hudby jakou dělám já, tak asi smysl nemá, ale já neslyšel nic podobného, mě to tu prostě chybí...navíc, bluem mluvil o tom, že nenašel smysl v první skice, v první verzi optimus, která tu už není...

ps: nezklamal jsi mě...

rastis

Příspěvek od rastis » 20 čer 2006 12:34

jindy - fakt sa teraz neuraz, ale to co tu nechavas nie je podla mna hudba, ale iba kratke zvukove plochy, v lepsom pripade intra. Tvrdis ze na viac ti nestiha PC, comu sice nerozumiem, ale OK. V kazdom pripade by v hudbe nemalo ist primarne o zvuky, ale o harmonie a melodie ktore by pripadne mali mat hlavu a patu. A to je bud o velkom talente alebo aspon hudobnych znalostiach. Pamatam si, ao si v nejakej debate rozpraval, ze hudobne znalosti nie su dolezite (bol si to ty, ze ? ). No lenze oni su, ak clovek nepatri k tej vzacnej mensine s talentom na komponovanie.

delay

Příspěvek od delay » 20 čer 2006 13:01

rastis:
Musím tě podpořit v názoru.
Jindy:
Není to nic osobního, tak to ber v přátelském duchu. Víš, mám podobnej pocit jako rastis, a už jsem to chtěl psát znova... Tvoje hudba je tělo bez duše, neumíš prozatím oživit strukturu, kterou vytváříš. Připadá mi, že harmonie, melodie a intervaly ti prostě nic neříkají ani v imaginární rovině... nemusíš znát názvosloví, noty ani ostatní prkotiny, které nezajímají 80% hudebníků... Jde o hlubší prožitek, opravdu mi prostě chybí v tvojí hudbě duše, nebo srdce nebo něco prostě. Není v tom pocit ani negativní ani pozitivní, je to jen hmota a surovina. Myslím, že potřebuješ prožít taky nějaký zkušenosti třeba bez PC a vytvořit něco bez mašinek, který ti to třeba moc zjednodušujou a sváděj tě ke kravinám...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 20 čer 2006 13:09

rastis: netvrdím, že sem dávám plné skladby...jsou to dema...mě se moje loop melodie líbí a neslyšel jsem tu žádné podobné ani žádné, které by se mi líbili víc...neříkal jsem nikdy, že hudební znalosti nejsou důležité, ale to, že se to dá i bez nich...je spoustu umělců, kteří neznají noty atd. a přes to jsou úspěšní...namátkou třeba Richard Krajčo nebo Blood Hound Gand...je jich mnohem a mnohem víc...my doma nikdy neměli a nemáme klavír, nikdo mi nedovolil chodit se učit na klavír a znát noty, jednou to doženu, možná...i když jsem už v pěti letech uměl na dětský plastový mini klavírek který měl snad 15 kláves zahrát bez znalostí not osudovou a sonátu pro elišku, prostě po sluchu...mám pocit, že se tomu říká talent, ten u mě ale nikdo nerozvíjel...teď čtu životopis Mozarta a vůbec se nedivím, že je považován za nejlepšího skladatele, protože k hudbě byl vedel skoro od plenek, měl ty nejlepší učitele, nejlepší nástroje, všechno měl už od začátku nejlepší...to já neměl...mě je jedno co si o mé hudbě kdo myslí, mě se prostě líbí víc, než jakákoliv jiná...to že tobě a jiným nelíbí, to už dávno vím...znám chyby které ve své hudbě dělám a postupně, svým tempem je za pochodu řeším...to ale neznamená, že přestanu vydávat songy za kterými je vývoj, protože dělám elektronickou hudbu sám bez pomoci už 7 let a jistě mám určité znalosti, možná ne v notách, ale v lecčems určitě...nechlubím se, jen konstatuji, že jsem nezačal s hudbou před měsícem...jistě, mohl bych být lepší, ale také mnohem horší, slyšel jsem mnoho horší hudby než je ta moje a klidně jí hrajou v rádiích...připravil jsem pro tebe a pro ostatní malý příklad - melodie, kterou omýlají ti, co opravdu neumí hrát hudbu a doufám že uznáš, že já tak špatný nejsem, protože se alespoň snažím, což oni ne. zde je ta ukázka a jen upozorňuji, že se v ní tóny nemění přesně na takty, protože je to narychlo teď živě nahrané, ale pro představu, abyste věděli o čem mluvím, to jistě stačí - Halí Belí

takže tohle je tak omletá sra*ka, ale pořád se používá, používají jí nýmandi, naprostí, ale kupodivu se to pořád hraje a lidi na to klidně paří...Myslíte, že by bylo lepší, kdybych se soustředil pouze na mix a jako melodii používal tuto erární, než abych se snažil o vlastní? Já myslím, že ne.

btw, to že dílo nemá duši, říkají kritici i o obrazech které maloval Adolf Hitler, ale mě se ty obrazy docela líbí a je vidět, že je nemaloval naprostý amatér, a? už mají duši, či nikoliv...

Vey

Příspěvek od Vey » 20 čer 2006 13:37

Jindy, myslím, že když se budeš snažit, tak se časem bude tvoje hudba někomu líbit ... Zatím je to jako celek o ničem, líbit se můžou pouze barvy nástrojů a nebo nějaká čtyřsekundová pasáž.
Nezlob se, ale tak to na mě působí ... chápu, že z toho máš radost a nic takovýho tady není ... i když to neznamená, že by tu někdo něco podobnýho nedokázal vytvořit, otázka je co s hudbou, která nikoho krom autora neosloví.

Tohle už začíná bejt filozofie ... :-)
Naposledy upravil(a) Vey dne 20 čer 2006 13:38, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 20 čer 2006 13:37

Jindy píše:netvrdím, že sem dávám plné skladby...jsou to dema...mě se moje loop melodie líbí a neslyšel jsem tu žádné podobné ani žádné, které by se mi líbili víc...
Ty seš hovado, to myslíš vážně???
Poslouchal jsi to, co jsem dával v noci třeba cabowitz? Jeho brownfields?
S ním se třeba srovnávej, ne s Mozartem.
Sakre chlape ty mě mrzíš. Oháníš se tady 7-mi letou praxí a hraním Elišky ve čtyřech letech na plastový piano. To je fakt síla. :cry:
Nechybí ti egoismus, ale začínám pochybovat jestli je to zdravej egoismus. Já jsem taky egoista :-), ale fakt jen zdravě.
Na jednu stranu chápu, že si stojíš za tím, co ukuchtíš, ale taky mi připadá, že vaříš samý takový pytlíkovky, a zdá se ,že tvoje jediná invence spočívá v tom, jakej použiješ kastról... Sorráč.
Prostě Jindy, je to asi osud... a hudba je o konfrontaci s jinými lidmi, takže se nebraň kritice. Nikdo nepíš, že jsi vylízanej tuctovej magor. Jenom ti chybí ještě krůček k tomu, aby jsi něco pochopil, aby se něco zlomilo.

Takhle to zatím vypadá, že vlastě nechápeš co je hudba a snažíš se urvat co nejvíc, jen aby to neměl ten druhej... To je zbytečný a vysilující ne?

rastis

Příspěvek od rastis » 20 čer 2006 13:53

Jindy píše:...mě se moje loop melodie líbí a neslyšel jsem tu žádné podobné ani žádné, které by se mi líbili víc...
To je ako nejake objektivne meritko ? Tymto sposobom rozmyslania sa ide vacsinou dozadu, nie dopredu.
Jindy píše:...neříkal jsem nikdy, že hudební znalosti nejsou důležité, ale to, že se to dá i bez nich...je spoustu umělců, kteří neznají noty atd. a přes to jsou úspěšní....
1. riesime uspech alebo hudbu samotnu ?
2. ak ma niekto TALENT na komponovanie muziky alebo skladanie pesniciek, ide to z neho aj bez hudobnych znalosti.
Jindy píše:...už v pěti letech uměl na dětský plastový mini klavírek který měl snad 15 kláves zahrát bez znalostí not osudovou a sonátu pro elišku, prostě po sluchu...mám pocit, že se tomu říká talent...
To, ze niekto dokaze po pamati reprodukovat tony znamena, ze ma nejaky zakladny hudobny sluch, ale este vobec to nemusi znamenat, ze dokaze rozoznat, co je falosne. Takisto to nemusi znamenat, ze ma predpoklady byt dobrym hracom na nastroj a a uz VOBEC to neznamena, ze ma talent na skladanie muziky.

V ziadnom pripade sa neda vyhovarat, ze niekto niekoho v detstve k niecomu neviedol. Mozzart je priklad uplne mimo, ako aj cely ten prispevok vlastne. Priklad s vedenim od detstva sa da uznat iba v pripade, ak si chcel byt koncertny virtuozny huslista alebo klavirista. Alebo baletak, inak nie !!!

Pises o vselijakych noise zamixovanymi do prapodivnych skatuliek a dokladas to obrazkami. Ides na to podla mna z uplne zleho konca. Vyser sa na chvilu na zvuky a nechaj si hrat dokolecka nejake akordy, ktore maju spolu nejaky suvis a vymysli do nich melodiu, ktora tam sadne. Kludne pouzi tu ukazocku, co si teraz nechal - mozes do toho hrat molovu stupnicu alebo molovu pentatoniku. Je to mimoriadne vdacny podklad (preto ho vsetci uz 30 rokov pouzivaju).... Skumaj, ktore tony melodie tam zneju dobre, a ktore zle, rozmyslaj preco asi. Toto Ta posunie ovela viacej hudobne vpred, ako to, co riesis teraz. Samozrejme, ak chces ist hudobne vpred. Inak si rob co chces a ja Ti prajem, aby si mohol robit v zivote len to, co Ta bavi...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 20 čer 2006 14:01

delay: já se tu s nikým nesrovnávám a už vůbec nejsem egoista, to jsi asi nějak špatně pochopil a možná jsi toho dojmu nabyl díky mým přirovnáním v textu, která ti nejspíš přišla vychloubačná, ale to nebyl jejich účel, měly mít pouze informativní charakter...pracuji na nelpění na egu (jsem buddhista), jdu tedy úplně opačným směrem, než ty...pokud jsi vážně egoista, tak je mi tě líto, nedopadneš dobře...o Mozartovi jsem akorát napsal, že měl veškerou podporu už odmalička, což přiznávám, že mu trošku závidím (jistě, slabý projev egoismu), protože mít co měl on, tak už jsem úplně někde jinde...jinak píšeš na můj vkus moc agresivně, nevím proč se tak rozčiluješ, mám pocit, že jsi opilý...
Naposledy upravil(a) Jindy dne 20 čer 2006 14:17, celkem upraveno 1 x.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 20 čer 2006 14:09

rastis: jen si do mě rej, je vidět, že tě to baví stejně jako delaye...takovými tóny ze mě nikdo ještě nic nedostal, nebudu poslouchat agresivní hlasy...zkuste se naučit psát trošku bez emocí...chápu, venku je horko, třeba to zaháníte pivkem, ale mě je horko taky a ovládat se dokážu...

s tím vedením od dětství...nemáš pravdu, protože jsem tak trošku studoval psychologii a dobře vím, že jsou určitá věková období, která když se překročí, tak už se člověk některé věci vůbec neučí tak snadno a tak dobře...proto ti, co od malička hrají na nějaký nástroj nebo jsou s muzikou a jejím komponováním v kontaktu, to mají MNOHEM jednodušší než teď já...

ale vážně chlapi, mohlo by to jít bez té nervozity a agresivity...třeba vás seru a vy serete mě, ale zatím jsem to nedal tolikrát najevo jako vy...vážně mi vaše příspěvky připadají, jako když se opiju a pak píšu někam do fóra - nikdy to nedopadne dobře...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 20 čer 2006 14:11

Egoistům si doporučuji přečíst následující výňatek z článku od J.X. Doležala:

KLEC EGA

Klasická psychoanalýza modelově popisuje strukturu lidské psychiky jako strukturu hamburgeru. Houska dole se nazývá Id. "Ono", "TO". Zvíře v nás - kvintesence našich pudů, drivů a necivilizovaných sklonů. Id je tím, co nás pudí svalit do příkopu ženskou a brutálně ji znásilnit. Houska nahoře se nazývá Superego - NadJá. Zvnitřnělý, pod kůži, do struktury mozku zalezlý tatínek, autorita rozhodující o tom, co "se patří", co "se sluší", co "se smí". Svalit ženskou do příkopu se dle tatínka Superega nesmí, zatímco podle zvířete Id je to to nejlepší, co vůbec můžeme udělat.

Karbanátek mezi houskami se nazývá Já. Ego. Jakési chapadélko, kterým se naše psychika dotýká vnější reality. Ego je v podstatě chudáček - většina jeho aktů není, jak máme tendenci si arogantně myslet, funkcí "svobodné vůle", ale naopak - zcela zákonitou a naší vůlí a vědomím neovlivnitelnou explozí tlaků, vzniklých součtem vektorů Id a Superega. Ego je vlastně racionální konvencí, kterou se pokoušíme sami sebe oblafnout a z tlaků konfliktu Id a Superega se skrze "racionální" protézu Ega vylhat.

To, že vnímáme přes Ego, je s přihlédnutím k jeho limitovanosti, nestabilitě a odvozenosti od toho v naší psychice skutečně prvotního, docela průšvih. Ego je totiž filtr - ochranný filtr naší psychické integrity a účelnosti našeho chování ve vnějším světě. A tak k nám, k naší psychice nepouští spoustu mimořádně důležitých informací o světě, nás samých a našem místě v realitě. Vytváří klamy vlastní nepostradatelnosti, předsudků, zabedněnosti a netolerance.

Zamčeno