Mind Warp - Spirit Of Kingston

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 srp 2007 16:05

Lenght: 01m:44s, Size: 3332 KB (MP3 256 kbps), CD Master, Source: mindwarp.cz

And you know you can, feel the rhytm man...

syncro

Příspěvek od syncro » 30 srp 2007 19:47

Pěkná věc, hezky použitý vysamplovaný vokál. Změnil bych použité zvuky, šikovněji bych si pohrál s efekty a snažil bych se o trochu zajímavější groove bicích, které by zasloužily rozvinout i nějakýmy přechody. Jako skica budoucího riddimu to není vůbec marné. Akorát to zní úplně nezprodukovaně, nebo jak to nazvat...

Big up, Saša

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 srp 2007 19:59

Nevim proc, ale prijde mi to jako roboticky Dead Can Dance :) Jinak trochu prazdny a nudny, promin... jediny co se mi na tom libi, je prave ta zvlastni, az etherealova atmosfera, kterou v tom buhviproc cejtim.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 srp 2007 20:20

Jezis to ma tak ne reggae atmosferu, pro kterou mam prave rad reggae, ty jindy ja ti nevim jestli to z kouskouvanych zvuku a digi syntaku poskladas aby to tak znelo.. teda jestli je to tvuj zamer...

edit: ale ty bici na zacatku do prichodu syntaku zni krasne :) - bici mas proste tradicne nejlepsi :) - takze jako vzdy vyhodit ten otresny syntak a dobry :))) jako u Awaks Cry a te tekno veci od ktere se distancujes :) - hodily by se kytary, i jen samply, phaser efekt na to, jiny efekt, treba i cut off s resonanci pres stejny cisty zvuk (dela to zvlastni efekt) a nejake ragga jungle vrtulky da se stim vyblbnout ala dub :) zase inspirujes

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 31 srp 2007 00:09

Díky za komenty kluci. Ono se s tim dá ještě asi hodně pracovat. Měl jsem problém s výběrem zvuků. Na pravé reggae je to pravda až moc digitální. Ale věřte, že jsem fakt hledal dlouho, než jsem našel něco, co zní alespoň tak, jak to zní teď. Určitě je to docela nudné, protože se tam nic nemění.
Tady šlo ale hlavně o tu atmosféru, kterou to snad má a ta melodie by měla být docela dost ok. Je to jeden z tracků, který jsem měl připravený k vydání už více jak měsíc, je to starší věc a dneska jsem akorát upravil mix a konečně to sem hodil.
Docela mě bavilo hrát si se zvukem té hlavní melodie a pozorovat ručičku měřáku noise gate, jak mi kmitá do toho pohodového rytmu, mě zatím neomrzelo ;)

Acide: Od Arawak's Cry se určitě nedistancuji. Ta věc, od které se distancuji (Weeping Willow - Tekno Version), už tu stejně není, smazal jsem link. Díky za koment.

Cyrile: Díky za koment :) Máš pravdu, je to poměrně nuda a to především z důvodů, které uvádí Saša.

Saša: Díky za tvůj koment :) O to víc si ho cením, když je reggae snad co vím tvoje krevní skupina. Čekal jsem a doufal, že se ozveš :) Nj, chce to rozvinout, ale jako ukázka snad zatím stačí. Ty vokály jsou fakt supr a dbal jsem na to, že jsou z reggae stylu a ne z agresivnějšího rasta nebo ragga - mám radši pohodičku.
Nejspíš bych měl udělat více změn v bicích (jak píšeš) a trošku to rozvést a myslim, že to bude o něco lepší.
BTW, čtu teď útlou knížečku o reggae od Sašy Neumana - to asi nebude od tebe počítam? :)

All: Kdyby měl někdo návrh na konkrétní nástroje (pluginy, presety), kterými cokoliv nahradit, budu rád. Já už nic, co by tam pasovalo lépe asi nevyhrabu. Jako vim, co se v reggae používá tradičně za nástroje, ale tohle není tradiční reggae, jen to tak může trošku znít.

Hlavně je to snad do pohody (ehm, aby ne s 80 bpm). Původně se to jmenovalo Harvest Is Comming - no nemusím snad dodávat sklizeň čeho se blíží ;)

Nakonec bych možná měl poznamenat, že tato skladba je součástí mé cesty kolem světa s různými styly (nejen) world music. Zatím se to teprve rýsuje, ale aktuálně tam spadá Arawak's Cry, Shantideva (zde neuveřejněno, je to pouze na mindwarp.cz) a Spirit Of Kingston. Snažím se tím o nějaký větší celek, nějaký plán, kterého se držím, ale také sám sebe zkouším, zda opravdu dokáži vyprodukovat jakýkoliv styl. Řekl bych, že má snaha zatím není marná.

syncro

Příspěvek od syncro » 31 srp 2007 11:41

Jindy2: Saša Neuman je jiný Saša téhož křestního jména 8-) Ten výběr zvuků je zásadní. Takhle to zní velmi nezvykle, což nemusí být nutně špatně, ale prostě to nezní jako reggae. Kdybys ten skank udělal na normální piano, vhodně ho umístil do pružinového reverbu, basu udělal sytější dole, bicí míň elektronické, melodii by hrál jemně delayovaný hammond a hlas se víc rozmázl reverbem, tak to bude znít "klasičtěji". V této zvukové podobě mi to zní prostě jako skica, ne jako finální mix. O rozvoji bicích už jsem psal poprvé...

Saša

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 31 srp 2007 14:01

syncro: nj, v podstatě s tebou souhlasím, třeba s tím ještě něco provedu...čistě reggae to není, právě kvůli těm zvukům, ale na druhou stranu to snad alespoň trochu jako reggae zní, protože rock & roll to není určitě ;)
na melodii jsem chtěl dát delay, ale nějak se mi to tam moc nelíbilo, ani jemně, ale vím, že by tam delay měl být...díky za rady...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 zář 2007 18:51

Jindy2 píše:syncro: nj, v podstatě s tebou souhlasím, třeba s tím ještě něco provedu...čistě reggae to není, právě kvůli těm zvukům, ale na druhou stranu to snad alespoň trochu jako reggae zní, protože rock & roll to není určitě ;)
na melodii jsem chtěl dát delay, ale nějak se mi to tam moc nelíbilo, ani jemně, ale vím, že by tam delay měl být...díky za rady...
Nee to neukecas :) zni to jako elektronicky komprimat evy a vaska, "nase reggae vzpominky na chorvatsko".

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 zář 2007 19:36

Acide, je to ale moje věc jak to dělám a mohlo to být daleko elektroničtější, já se nebudu řídit výběrem nástrojů podle nějakých šablon, to bych nic nového nevymyslel. Zatím to nechám tak, jak to je, je to součást většího celku, jak už jsem psal a jestli jednou budu tohle "world ethno tour" album kompletovat, jistě každý track projde revizí po všech směrech. Tady mám noty, které bych řekl, že špatné nejsou a do budoucna se to dá různě překopávat, ale teď na to už nemám čas. K reggae se už vracet v dohledné době nebudu, při tomhle world tour půjdu za dalším stylem, nejspíš latinsko-americkým.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 01 zář 2007 19:54

Jindy2 píše:Acide, je to ale moje věc jak to dělám a mohlo to být daleko elektroničtější, já se nebudu řídit výběrem nástrojů podle nějakých šablon, to bych nic nového nevymyslel. Zatím to nechám tak, jak to je, je to součást většího celku, jak už jsem psal a jestli jednou budu tohle "world ethno tour" album kompletovat, jistě každý track projde revizí po všech směrech. Tady mám noty, které bych řekl, že špatné nejsou a do budoucna se to dá různě překopávat, ale teď na to už nemám čas. K reggae se už vracet v dohledné době nebudu, při tomhle world tour půjdu za dalším stylem, nejspíš latinsko-americkým.
Tak to se necham prekvapit, jestli v tom latinoamerickem budou zase super bubny, coz predpokladam, tady by se slo celkem vyradit :)

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 zář 2007 21:16

Acid Punk: Jo, latinskoamericke neco bude (bici uz mam), ale urcite ne nejak brzo, nejdriv za tyden, nebo mesic.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 01 zář 2007 22:29

to Jindy2:
Mel by sis vic vazit rad od syncra - a jeste lip - zaridit se podle nich:)
Zaklad se mi celkem libi, ale je tam vubec nejakej groove? Asi jo, ale nejak to neni ono...
Od opetovneho poslechu me ale spolehlive odradil zvuk synthu, ten je fakt naprosto nehodici se. Presne jak psal Acid: Eva a Vasek vzpominaj na chorvatskou diskoteku.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 zář 2007 22:33

Vuid: A kdo rikal, ze si nevazim rad od syncra? Ja si vazim uz jen vubec toho, ze mi dal komentar - clovek na slovo vzaty. Proste jsem psal - nemam ted cas udelat novou verzi, musi stacit zatim co je, zkratka neni cas...

Vuid

Příspěvek od Vuid » 01 zář 2007 22:46

Jindy2 píše:Vuid: A kdo rikal, ze si nevazim rad od syncra? Ja si vazim uz jen vubec toho, ze mi dal komentar - clovek na slovo vzaty. Proste jsem psal - nemam ted cas udelat novou verzi, musi stacit zatim co je, zkratka neni cas...
Jasne, mel jsem jen pocit (asi mylnej) ze jeho prispevky neberes dostatecne vazne. Takze se ti omlouvam a jsem zvedav jak to predelas, ja osobne bych synth nahradil zboostrovanou kytarou:) Neco ve stylu Treponem Pal - Higher.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 01 zář 2007 22:55

Vuid: Ne asi mylnej - urcite mylnej :) To, co psal syncro, s tim jsem souhlasil a souhlasim a tech rad si velice vazim, to uz jsem take psal. Jestli to predelam, tak asi az za delsi dobu, az budu revidovat cele album, kde tohle nebo neco jako tohle take bude. Ted uz to musim nechat lezet a vratit se k tomu az za dlouho - jak jsem psal, neni cas.
BTW, dobrej tip s tou kytarou :)

Odpovědět