Mind Warp - The Syberian Plains

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 led 2009 17:32

06m:05s l 11,1 MB l MP3 256 kbps l 95 BPM

Obrázek

Tak po delší době jsem se dokopal udělat něco pomalejšího, delšího, jiného...

Prosím o komenty a kritiku.
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 21 led 2009 21:03, celkem upraveno 1 x.

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 21 led 2009 17:47

čau Jindro...začínalo to velice slubne..pekny uvod aj ten hlavny synth...ALE...cely ten track je tak na 2 minuty, jelikoz sa to vlastne potom stale len opakuje refren..xcelo by to kazdopadne rozvinut, uz od 2 minuty nahodit iny nastroj..trebarz i s tou istou melody ale proste nejak to okorenit..spravit ja naky prechod trebarz bez bicich--tie si imho tiez bez absolutnej obmeny..je to pekne ale ako som pisal max do 2 minuty--potom to straca zmysel-pre mna..dat k tomu doprovodnu melody--ked aj uplne jednoduchy podmassovy atmo synth alebo nieco podobne--pridat nastroj pohrat sa s bicimi a spravit naku gradaciu alebo aj jednoduchsi prechod a malo by to iny smrnc..čao

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 21 led 2009 19:35

mně to přijde umělé
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 21 led 2009 21:01

luphtrack: ano, je to umělé, původní název byl Domestos WC čistič...

Agent Provocateur: čus, díky za koment...co jsi napsal chápu, ono je to tím, že melodii táhne jen ten jeden psycho synth...a dělání bicích mě v poslední době vůbec nebaví...ale bohatší instrumentaci tomu dát ještě asi chci...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 21 led 2009 21:27

ty ftipálku!

nevim, podle mě ti to opět nevyšlo...
Obrázek
live free or die!

toxin

Příspěvek od toxin » 23 led 2009 01:48

čau

Jindro to je strašně minimalistický...Bicí jsou fakt otřes , když tě nebaví tak si sežeň nějáké loopy a rozslicuj je a tahej čtverečky :) bude to urřitě lepší než tohle...Když jsem si to stáhl tak jsem si všiml že to hraje až v půlce skladby tak něják si to pluje ale to je tak všechno bohužel to neosloví ani melodicky...Ať se daří!

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 23 led 2009 03:00

a mne to nevadi, zvlastni, jak se malokdy shodneme.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 led 2009 08:48

toxin: diky za koment...
pluje to no, ztratis se v tom, to koresponduje s nazvem...ja si nemyslim, ze na sibirskych planich je na kazdym kroku nejaka zmena nebo prekvapko, to neni Disneyland...ja tam teda nebyl, ale ten obrazek je tam odsud...ja tam zadny vzruso nevidim, kdyz beres ciste jenom ten statickej pohled na tu plan - prespat tam by asi vzruso bylo...

posledni dobou furt posloucham par skladeb od Jarre dokola a ten tam na ty bici taky dost kasle a nikdo si na to nestezoval...ze je Jarre muj vzor vi snad kazdej a ze jeho hudba dnesni mlady neoslovuje, vetsinou jako i ta moje, je proste fakt a me to je jedno....ja vim ze ty z DnB jses zvyklej na bici cilit, protoze to je u DnB asi dulezity...pro me to dulezity uz moc neni, driv jsem to hrotil v Addictive Drums, kde byla hromada midi patternu...az budu chtit variabilni bici, oprasim nejakou midi banku...

jo jinak doufam ze to otresny jsi myslel vzhledem k tomu, ze se to nemeni a ne ke zvuku....zvukove mi to prijde v pohode, i kdyz vim, ze ten iZotope iDrum neni uplne uzasnej, tak me docela sedne, je to zase neco jinyho nez co jsem pouzival driv...

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 23 led 2009 10:03

pro mne to je celkem prijemnej track... celkem mi to k tomu nazvu i pocitove pekne sedi... celkove pekna zalezitost, ale jednoznacne bych to zkratil o dve minuty, jinak mi tam nic extra nevadi, zapracovat se ale vzdy dal da... zvuk neposoudim pac to posloucham na mini bednickach od kompu...

vasek

Příspěvek od vasek » 23 led 2009 10:47

Ta pasáž, co začíná třeba na 1:13 je docela dobrá. Ale tím, že zbytek je jakási podobná vata, to zapadne. Ten zvuk, co hraje melodii, je fajn, ale s takovýma zvukama se musí šetřit, protože brzo začnou prudit.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 led 2009 10:51

ekeaze: diky...snad to k nazvu sedi, mistama jsem tam dal foukani vetru, tak aby to sedelo jeste vic...i ten synth co hraje obcas potichu akordy, zni jako vitr...

zkratit mozna jo, nebo tam vymyslim neco, aby se to moc neopakovalo, mozna ten refren se mockrat opakuje...bohuzel to opakovani ma svuj duvod v tom jak je to zaranzovany, refren musim mit delsi nez ty mezihry/sloky, aby pusobil jako hlavni tema, samotnej pocet opakovani nemuzu uz moc zkracovat, celek zkratit muzu no, jeste uvidim...bud udelam nejakou radikalni zmenu, nebo se na to vykaslu...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 led 2009 12:05

rozhodně je to lepší než ty předchozí, ty experimenty se synťákama jsou ok, atmosféra taky, ale nemám pocit, že by to byl tvůj šálek čaje. Nezlob se na mě, ale ten obrázek tady nahoře mi k tomu moc nesedí... ale aspoň jsi to zkusil.
Obrázek
live free or die!

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 23 led 2009 13:00

luphtrack: no vidiš, že umíš napsat i normální koment, tak díky...hele můj šálek čaje jsou právě pomalé skladby, tam vždycky zvládnu udělat slušnou stopáž a můžu tam cpát víc věcí, než do rychlé muziky...většinou se moje pomalé věci líbí víc, než ty rychlejší...

název a to jestli to k tomu sedí, je každého věc, mě nic vhodnějšího nenapadlo...jinak experiment, ale ne experimentální, je celé moje poslední období a lidé to moc nechápou, o co se vůbec snažím...což je, udělat album, které bude zvukově i nástrojově kompaktní a tomu se podřizuje téměř vše, kromě kompozice...tahle skladba tam původně patřit neměla, ale nakonec asi patří...sject celé album na pár nástrojích je výzva, kterou jsem sám sobě dal (zatím tam víceméně patří tahle, Sector Effector, Dreamland, Back to the 80's a Narconon)

já si s tím Domestos WC nedělal srandu, vyžívám se v té umělosti...ono totiž u synthů nikdo nemůže přesně říct, jak to má znít, což je u akustických nástrojů dost jasně dané a já se tou syntetikou můžu vymanit z norem a mít absolutní kontrolu...nemusim se tu zpovídat, proč že ta kytara nebo housle nezní dokonale...

na závěr - já pořád něco zkouším, tohle jsem udělal takové, jaké jsem přesně chtěl...a záměr nebyl, že někoho posadim na prdel nebo se bude úžasně bavit...záměr byl dostat do téma co jsem měl v hlavě do kompaktní a technicky dobré podoby, nic víc...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 27 led 2009 15:49

Jindy2: Ano, máš pravdu - zase něco jiného a myslím, že poslouchatelné to rozhodně je.
Btw - kdysi jsi psal, že bys rád do nějaké skladby zakomponoval zvuk větru, ale že se Ti to nějak nedaří... No, tak teď se Ti to myslím povedlo.
Je tam podle mě bohatší práce s harmonií - no ne, to, co slyším, jsou opravdu akordy? ;) Nic ve zlém, dobré!

Zvukově se mi to jeví v pohodě; vyvážené, kvalitní zvuky...
Jen ten sólový zvuk mi tam moc nesedí, i když sám vím, jak je těžké u instrumentálek zvolit správný sólový zvuk a tento Tvůj za prů..r nepovažuji, jen mně osobně tam úplně nejlépe nesedí.

Celkově mi to bohužel přijde dosti jednotvárné, žádné vyraznější změny, trochu mi to připomíná moji skladbu "Možná příště", která "jela" pořád totéž dokola, jen se přidávaly nástroje...
Velice by se to podle mě hodilo jako hudební podbarvení třeba pod něco, kde by se člověk nemusel primárně soustředit na motiv hudby.
V tomto pojetí se mi to coby samostatná skladba zdá moc dlouhé a jednotvárné.

Jinak - zdá se mi to, nebo se Ti asi na 4:15 - 4:16 trochu "zamotaly" prsty...?

A zase, Jindro - už Tě s tím asi štvu, ale TEN KONEC - je to doslova utržené, Fade-Out by podle mě byl v tomto případě ideální!

Ale jinak se to dobře poslouchá a je to rozhodně zase něco jiného od Tebe, než na co jsem zvyklý.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 28 led 2009 01:53

Jindrix: Díky za koment. No předně k tomu fade-outu - přesně kvůli tobě, jsem ho sem nedal a jako blbec jsem dělal na konci automatizaci. Jo, u mě je fade-out ideální vždycky a všude, jen zde jsem se řídil výtkami všech možných lidí, co jim vadilo, jsem tady upravil. A že zrovna tvoje výtky k mým častým fade-outům teď neplatí, to mě mrzí, já ten konec promyslel, jako celou tuhle věc.

Akordy jsou tam velmi lehce, ale jsou...o jejich funkci zde lze mít pochybnosti, ale běda když do skladby nedám žádné, to je potom mela a většinou se to nelíbí vůbec. Zvláštní, lidé chtějí atmošku.

Souhlasím s tím, že jde spíš o podmazovku a to, že se tam nic výraznějšího neděje, koresponduje už s tím názvem a s mým tvrzením, které tuto skladbu myslím dokonale komentuje, tedy, že "tohle není žádný Disneyland"...z čehož jsem vycházel a na tom stavěl.

Odpovědět