NEOPHYTE - CassaNova (ukázka tvorby)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
delay

NEOPHYTE - CassaNova (ukázka tvorby)

Příspěvek od delay » 16 kvě 2006 08:54

Tohle je moje víceméně první věc... Je to nahraný na SoundBlaster 4.0 :oops:, což se podepsalo nejen na zvuku, ale díky latenci (někdy i více než 50 ms) také na synchronizaci jednotlivých stop. Na množství nepříjemných dropoutů také nehleďte.
Tak nějak to ale rytmicky drží pohromadě, a já to sem dávám jako svou první ukázku...

- spodek tvoří remixovanej tovární pattern z E-MU MP7
- ambientní klávesy, akustické kytary a basa jsou nahraný naživo

Mp3 - 3,55MB
STAHUJTE ZDE:
http://www.keepmyfile.com/download/2a08fb749507

delay

Příspěvek od delay » 16 kvě 2006 12:16

Čekám hlavně na názory ohledně mixu (vychytat poměr nástrojů mi dělá vyloženě problémy) a aranže.
Podotýkám, že basa je zde víceméně jako sólový nástroj.

carloss

Příspěvek od carloss » 16 kvě 2006 13:21

dobry intro improvizace...zvukove fajn ,napad desnej......
a technicky...opakujuci se unavujici loop...a kdyby tam toho byla polovina tak by to bylo o hodne lepsi....ale jinak pokus dobrej:-)pristi tejden hodim taky neco at se muzes oprit do me:-)

delay

Příspěvek od delay » 16 kvě 2006 13:24

OK, není to nic za co bych se postavil, je to spíš až filmová hudba, takový plynutí - improvizace. Byla to spíš náhoda, nežli nápad. Ikdyž podle mě to má jasnej motiv a strukturu...

Dík, vrátím ti to :-)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 16 kvě 2006 19:49

Je to takové dost monotónní. Vyloženě mi tam nesedí ty perkuse a takový ten kratičký synth (nebo co to je), který hraje také po celou dobu skladby. Jinak ta kytárka co později nastoupí, se mi zdá zvukově i melodicky ze všeho nejlepší. Kdyby sis k tomu sehnal lepší beaty, mohlo by to být ok. K mixu se mi zdá, že ani takovéto pohodové skladbě by neuškodilo, občas něco zastavit a potom to zase rozjet. Nějaké takové pomlky tam dost chybí. Vývoj skladby nevede skoro nikam a klidně by se to dalo celé zhustit do třiceti vteřin. Jistě se ale této skladbě nedá upřít jistá pohodová atmosféra, která je ale chvíli po začátku narušena dost nepříjemnými zvuky. Kdybys ty špatné zvuky vyhodil, byl by to styl, který i já preferuji - taková pohodička, klídeček.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 kvě 2006 21:47

Hm, posli to sem:

"Pražská produkční společnost hledá lidi, kteří skládají elektronickou hudbu. Hledáme podkresy a doprovodnou hudbu pro erotické DVD filmy. Zašlete hotové skladby nebo ukázky na náš e-mail a kontakty na Vás, napište něco o sobě a o hudbě, kterou skládáte. Budeme Vás kontaktovat zpět. Předem děkuji, Thomas Philippe.
cena: dohodou
email: gepoxxx@yahoo.co.uk"

:)))

Ne vazne, ma to moc prijemnou snovou, destivou atmosferu, zajimavy detaily, mas evidentne talent! Akorat ten zvuk a monotonnost... Dat tam nejaky "refreny" a muze to bejt moc prijemna zalezitost.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 kvě 2006 21:49

carloss píše:zvukove fajn ,napad desnej....
Ja bych rekl, ze je to presne naopak ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jindy

Příspěvek od Jindy » 16 kvě 2006 22:18

Cyril: Podle me je take atmosfera docela v pohode, ale srazi ji nektere spatne a rusive zvuky a take to ma takovy nijaky vyvoj, coz se rovna jiz zminovane monotonnosti skladby.

A myslim si, ze talent tu ma vetsina lidi.

rastis

Příspěvek od rastis » 16 kvě 2006 22:36

Marcus :). Mne sa pozdava aj hudobne, aj zvukovo. Mam predstavu, co si tym chcel povedat. Osobne by som basu viac komprimoval, nech v ramci dynamiky hry nekolise jej hlasitost v nahravke. A riesil by som priestor, znie mi dost inde, ako podmaz. Akustika to iste - viac kompresie, viac priestoru. Ale ako vravim - mne sa to lubi.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 16 kvě 2006 22:39

A min cinkajici kytaru...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 kvě 2006 00:47

Jindy: talent, talent... muzu hodnotit jen to, co slysim. Nekdo muze znat nazpamet veskerou teorii a techniky, pusobit jako nejvetsi master, a pak nahodi ukazku a je to sracka az se hory zelenaj (nemyslim nikoho konkretniho) a naopak. A tady, prestoze to jeste- hlavne zvukove- treba neni zdaleka "vono", cejtim velkej potencial a proste si myslim, ze z delaye muze neco bejt, kdyz na sobe bude pracovat. Hlavne ma cit a ta vec ma, kdyz nic jinyho, docela silnou atmosferu, a to neni malo. Takze tak.

Vey

Příspěvek od Vey » 17 kvě 2006 08:01

Jen tak dál .. do pohody. Mírný obměny a nějakej vývoj (jak už tu někdo psal) by neuškodil.

Jindy

Příspěvek od Jindy » 17 kvě 2006 08:50

Cyril: no to je mozny s tou teorii, ze nekdo zna pouze to...ono to taky je o tom, nebyt liny (coz je asi castecne muj pripad) a vsechnu tu teorii co clovek zna, uplatnit naraz v jedne skladbe, neni uplne jednoduche, je toho totiz moc, co clovek musi ve skladbe udelat a ohlidat (hlavne pokud chces skladbu i technicky dokonalou), aby byla opravdu dobra. takze jasne, vzdycky je prijemnejsi o praci kecat, nez ji delat.

delay

Příspěvek od delay » 17 kvě 2006 10:02

Jindy píše:...K mixu se mi zdá, že ani takovéto pohodové skladbě by neuškodilo, občas něco zastavit a potom to zase rozjet. Nějaké takové pomlky tam dost chybí. Vývoj skladby nevede skoro nikam a klidně by se to dalo celé zhustit do třiceti vteřin.
:arrow: Co se mixu i kompozice týče (pomlky atd.), souhlasím s tebou absolutně (nicméně blíže vysvětlím později)...
Jindy píše:...Jistě se ale této skladbě nedá upřít jistá pohodová atmosféra, která je ale chvíli po začátku narušena dost nepříjemnými zvuky. Kdybys ty špatné zvuky vyhodil, byl by to styl, který i já preferuji - taková pohodička, klídeček.
:arrow: Bohužel přesně nevím, co jsi myslel těmi nepříjemnými zvuky?
Hodně tam jsou lupance (blbý drop-outy), ale jinak nemám představu, co jsi myslel...

Jindy

Příspěvek od Jindy » 17 kvě 2006 10:15

delay: Sem myslel takove to pipani do rytmu nebo co to je, nevim jak to popsat. To je jedno, neni to nic strasneho, ale me se to tam moc nelibi. Jinak pohodicka, urcite delej skladby v tomto stylu, je to dobra cesta a myslim ze podobne veci jsou vzdy dost osobite, coz je dobre.

Odpovědět