Otázka

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Bery4B

Re: Otázka

Příspěvek od Bery4B » 18 pro 2011 12:41

no tak nic koukam ze setu ani odvaz nic rozumneho nedozvim...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 pro 2011 13:16

ale vec si sa tu toho dozvedel strasne vela... nevies citat medi riadkami ? aj to by mal byt skill cloveka ktory chce pisat kvalitne HH texty ktore maju davat vyznam vo viac rovinach a nie len prvoplanovy picung na vsetkych a vsetko...

zhrniem co si sa dozvedel :

momentalne neries techniku, uz vobec nie akustiku miestnosti a mastering, sustred sa na zdokonalenie vyslovnosti, zlepsi flow, nastuduj si gramatiku a pravopis, tiez sloh (to ti pomoze pisat lepsie texty, kvalitnejsie rymy), nespievaj (sorry na to fakt nemas, to je vec ktora sa na rozdiel od rapu alebo schopnosti vyprodukovat kvalitny beat neda naucit, na to treba proste talent) - len rapuj - ak budes potrebovat spev zavolaj si niekoho kto to naozaj vie, pracuj na hudbe - to nieje softom v ktoom robis to je tym ze i o proste zatial nejde, je to mimo... a vykasli sa na hudbu z netu, rob si vlastnu - prvych ar rokov to bude sracka ale ak budes na sebetvro pracovat, budes k sebe sebakriticky a budes sa snazit ucit nove veci a odkukavt ako to robia ini niekam to dotiahnes..

pracuj na sebe, makaj, snaz sa odstranit vsetky chyby ktore i "hateri" vyhadzuju na oci...

az potom, ked to vsetko vyriesis, tie elementarne neostatky co ti tu ludia sarkastickou formou davaju na javo, potom zacni riesit techniku..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 18 pro 2011 13:19

A co bys chtel slyset? Hned na zacatku ti Brooklyn rekl, ze po technicky strance je kandidat na upgrade uplne vsechno co mas. Co konkretne poridit je tu napsano tisickrat, protoze tak jako ty se nekdo zepta kazdych 14 dni. O akustice je tu napsano taky hodne, stejne tak i o technice nahravani a michani. A i to, ze nejdulezitejsi je kvalitni zdroj (dobrej nastroj/zajimavej hlas a dobra technika hry/zpevu/rapu), nahranej dobrym mikrofonem, tohle nijak dodatecne neocuras a myslim, ze proto by ses mel soustredit hlavne na to, co pise dendy.

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 18 pro 2011 14:55

dekuji za posledni dve reakce ktere maji opravdu hlavu a patu :) ...akorat dendy: myslim ze i zpev casem pujde zlepsit jen musim makat a makat, chodim na hodiny zpevu bouzel sem parkrat vinechal s osobnich duvodu ktere sem nepatri....ale kazdopadne dekuji vam dvoum za vase nazory ...a asi opravdu ted zacnu delat do sve hudby nebo hudby co mi daji producenti ale ne do hudby z internetu...jeste jednou dekuji za rady :) dale myslim ze uz neni treba tu neco resit :) poucujici to tu bylo dosti :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 pro 2011 14:59

ok .. dam aj ja jednu radu , i ked dendy to tu uz jemne naznacil .. zober si nejake dobre songy , ktore mas rad .. ktore povazujes za spicku .. a skus ich sprav uplne rovnako .. spravit rovnaku hudbu , rovnako narapovat .. atd atd .. proste spravit vlastnymi silami kopiu .. Ked sa to bude uz dost podobat na ten original , tak si mozes povedat , ze si uz techniku ako tak zvladol a mozes sa zaoberat vlastnou tvorbou .. Pri tom snazeni sa napodobit co najviac ten original , prides na strasne vela veci .. strasne vela figlov a forov .. odkukas ako to robia profici .. a vzdy ti skorej niekto poradi , ked sa spytas , ze AKO TEN EMINEM spravil tieto bicie , jaky tam je reverb , alebo otazky podobneho druhu .. Nez ked sem das svoju fakt velmi zlu tvorbu , a spytas sa , ako to mas vylepsit ..

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 18 pro 2011 15:01

jinak co by ste mi doporucily na tvorbu (instrumentalne) hudby vizkouset? skousim samozrejme fl protoze nemam midi ale spis by me zajimalo sceho vichitat zvuky a jak zvuky upravovat aby to nejak znelo...jak slouzi kompresory a tak dale

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 pro 2011 15:03

toto je trosku otazka , ako keby si sa pytal , ze chcel by som trosku zacat transplantovat srdcia .. co by ste mi odporucili ? cim zacat ?

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 18 pro 2011 15:03

toto me nikdy nenapadlo Pytkin diky i tobe...asi opravdu skusim ...bohuzel ted momentalne nemam mikrofon tak budu skouset aspon instrumentaly zdokonalovat

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 pro 2011 17:48

fruity je naprosto v poriadku nic viac nepotrebujes - kopa ludi co vydava vo velkych labeloch robi vo fruity.. takze neries prostredie, studuj tutorialy (youtube je plne tutorialov na fl) a presne ako vravel pytkin vyber si 2-3 vzory snaz sa im priblizit, dokola pocuvaj ich tvorbu, analyzuj detaily a potom sa ich snaz napodobnovat (hlavne co sa tyka hudby, co sa tyka rapu to uz je tazsie tam si musismvypracovat vlastny styl inak ta budu brat ako kopiu)...

ale kopu veci co sa tyka hudobnehompodmazu sa pri tom naucis, rovnake to tak ci tak nebudes mat (to sa ti proste nepodari) a ako vedlajsi efekt primtakomto ucenimskuor ci neskuor sa dopracujes k vlastnemu stylu.. alfa a omega jemale stale si svoje vecimporovnavat s nejakymmoficialom ktoremu sa chces priblizit ....

yo a na kvalitny mikrofon sa na zaciatok vyser :-) kup si najlacnejsiu hamu v datarte to ti staci - ked uz budes mat paradny flow a par hotovych skladieb ktore budu stat za to, nieje predsa najmensi problem zainvestoat uz do kvalitnejsieho majku a prerapovat to nanovo ...

proste zatial si fakt v stadiu ze potrebujes nazbierat hlavne vedomosti a skusenosti, investovat do akejkolvek techniku v tejto faze mi pride uplne zbytocne

blueevil

Příspěvek od blueevil » 18 pro 2011 18:44

ešte si pozri film Hustle and Flow :roll:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 18 pro 2011 18:47

fuha to vyzera byt hodne tvrdy film... neviem neviem k tomu by som sa odvazil az tak po 3 rokoch praxe vo fruity :mrgreen:

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 18 pro 2011 19:15

dobra tak ucit se ve flku je zaklad pak to uz nejak pujde...a k tomu filmu...myslim ze sem ho uz videl nebo aspon neco podobneho

Bery4B

Příspěvek od Bery4B » 18 pro 2011 19:24

jinak mimo hudbu se venuji grafice http://www.facebook.com/pages/B4B-Graph ... 3260098802 ale taky zadna slava :D

dusanmsk

Příspěvek od dusanmsk » 18 pro 2011 20:32

Pokial si tie 2 songy co som na SC pocul spachal SAM v FLku bez pouzitia komplet komercnych loopov, tak sa na rap vyser a produkuj, pretoze tie veci su zvukovo aj aranzma uplne v poriadku, narozdiel od toho recitovania picovin, ktore dnes robi kazdy druhy negramota. Ale tak nejak mam pocit, ze to zlepenec hotovych loopov je, pretoze ja osobne sa muzike venujem uz peknych par rokov a takyto track by som od piky urcite nevybudoval, ako po obsahovej, tak po zvukovej stranke.

Inak platia posledne prispevny Dendy a spol, na hw kasli, akustiku miestnosti nebudes potrebovat riesit najblizsich 5 rokov. Ak chces, kup si lepsiu zvukovku a lepsie sluchatka, ale podla mna to absolutne momentalne nema zmysel. Potrebujes nacerpat vedomosti, ja dodnes v FLku objavujem nove a nove veci a stale sa ucim ( aj ked v poslednej dobe pokukujem po Reaper-ovi ) a napriek tomu, ze som napozeral desiatky hodin tutorialov, stale to workflow neni ono ...

BTW M-audio 30-ky si urcite nekupuj, s monitormi to nema prakticky nic spolocne.

STi

Příspěvek od STi » 18 pro 2011 20:38

ja si aj tak myslim ze aspon tie sluchadla by si si mal kupit lepsie, aby si aspon ako tak pocul co robis. nedokazem si predstavit ze sa da na sluchatkach za 10 eciek nieco riesit. aspon nejkae senny do 50
FB | SC | T

Odpovědět