Prachy Jsou Lepší Než Bůh

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 12:13

02m:37s l 5027 KB l MP3 328 kbps l 88 BPM

Je to takovej nástřel pro hip-hop, objednávka od nějakého hrozně zlého rapera z Tábora :)

toxin

Příspěvek od toxin » 30 zář 2008 12:46

ale jo jindro myslím že v rámci Hiphopevé Žumpy která okupuje dnešní internetové vody je tohle alespoň trochu na úrovni... na mě teda moc tenkej Snar,kopák fajn občas to až nepříjemně chraple že bys to někde přepálil přes 0 ? nebo to má takej nepříjemnej zvuk ta basa ? Jinak je to šílenej kolovrátek a ubíjející smyčka která mě příjde na Hiphopu strašně prudérní ale asi to tak má být nerozumím tomu...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 13:08

dík...ta kovová basa co se přidá později se mi moc nezdá, jestli myslíš tu...buď jí vyhodim, nebo na ní zkusim plácnout ten tvůj side-chain...mě to jinak leze na -0,3 dB, ve finále to oříznu víc, clipovat by to nemělo, ačkoliv jsem nedělal automatický test, limiter tam ale je...

hip hopu taky nerozumim, trochu kopíruju referenční skladby co mi poslal kámoš ze školy, ale co by nějakej jarda támhle z Tábora nechtěl...smyčku ale asi prodloužim, jestli mu to zprodukuju a vydám, tak to bude i moje prezentace, ne jen jeho...

ale v hip hopu vidim každopádně prachy, je to teď strašná móda, možná do toho začnu dělat a právě proto, že ho vůbec nemám rád, mi nebude vadit, když na tom něco třeba vyvařim ;)

a tak je to se všim kolem hip-hopu, mladý dneska kupujou ty značkový hip-hopový vytahaný hadry a čepice s rovnym kšiltem, jsou to drahý věci, na tom by se taky dalo solidně vyvářet, než to zase jako tekkno ustoupí...
Naposledy upravil(a) Jindy2 dne 30 zář 2008 13:13, celkem upraveno 2 x.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 30 zář 2008 13:11

Jindy2 píše: hip hopu taky nerozumim, kopíruju referenční skladby co mi poslal kámoš ze školy, ale co by nějakej jarda támhle z Tábora nechtěl...
:D
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 30 zář 2008 13:53

No me to prijde hodne elektro na hh. Obcas ho posloucham, teda spis R&B, kazdopadne mi prijde, ze kopak by mel vic vycnivat ven, takhle je to spis o base. Podle me staci pridat kapanku kopak a bude to ono.

Jinak fajn, hh je kazdopadne o slovech, takze staci i easy smycka (muj poznatek je, ze by to melo byt neco tahaveho, falesne ladeneho, kopirujici rytmus, spis ale tahleho).

Jinak co pises o hadrech, hh, atd. naprosty souhlas, ale po hh prijde R&B, lepsi je asi se orientovat sem :)
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2008 13:57

Jasný, hned du dělat HipHop a vydělávat peníze, že mě to hned nenapadlo...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 14:01

upman: Díky za koment. No on ty podklady co mi poslal, jsou takhle elektro, já tom dokonce slyším snad i tu Z3TA, co jsem plácnul sem. Když to tak chce, proč ne, pro mě je to i jednodušší, se synthama umim líp jak s akustikou.

Udělat tu melodii detuned mě také napadlo. Ono když se mu to bude líbit, tak mu udělám nějaký singl, proč ne. Už takhle jsem vybočil ze stupnice, na které jsem měl hrát, je to buhvíjaká stupnice, protože i ty podklady byly v neidentifikovatelných stupnicích - je vidět, co to dělá za lidi.

R&B mám rád, třeba Estelle American Boy úplně žeru, ale zase nesmějí to ty černošské zpěvačky "přehrávat", nesnáším ty uřvané vokály, kde se to snaží zpívat procítěně.
A určitě je R&B víc moje krevní skupina, je melodičtější a není to zlá hudba jako hip hop, co je plný nadávek a násilí.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 14:03

delay: Je to móda, proč se nepokusit toho nějak využít? Já neříkám, že se mi to povede, ale pár lidí to po mě chce, jsou ochotni zaplatit i za obyčejný loop bez melodie (!) aby si do toho mohli doma rapovat.

A zkusit si otevřít eshop s hip-hopovými předraženými hadry se mi také nezdá špatný nápad.

Já když se mi naskytne příležitost, budu klidně parazitovat na něčem, co z duše nesnáším, dokud ta móda neodejde, což odejde. Prostě se snažím expandovat všemi směry. A také chci nějak efektivněji využít enormního zvýšení návštěvnosti mých stránek, což je spojenou s mojí redaktorskou činností, ale to se tohohle hip-hopu netýká a nemám to domyšlené.

psk501

Příspěvek od psk501 » 30 zář 2008 14:11

No buhvijaka pecka to neni. Kopak musi kopat rozhodne vic, a ten snare uz vubec :( fujfujfuj, normalne tam dej 808 clap a bude to ok. Pride mi to dost presetoidni ty synthy a sou moc nahlas, kdyby do toho jeste prisel rap tak je to jak pejsek s kocickou varili dort. Rapova skladba musi mit vyrazne bici, rap, a sub vsechno ostatni se podrizuje tomu. U te tvoji skladby ty syntaky vubec nepodporujou energii toho beatu. Mrkni na tohle at vis o cem mluvim. Produkce Lil Jon, jeden z nejlepsich imho

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2008 14:13

Obrázek

Nesnáším parazity.

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 14:17

delay: Dobře, já ti dám příklad.

Je to ten stejný Gipsy, co dneska zpívá dětem tu jeho cikánskou dechovku, který před několika lety zpíval zlé rapové songy s texty jako "chčiju ti na kozy ty píčo" a tak dále? Já myslím, že je. Tenhle mílius je pro mě zářnej příklad toho, jaká je hip hop a jeho texty špína. Přeorientoval se na nezávadné texty, aby na tom mohl vyvářet a mohl být víc komerční. A na tomhle svinstvu by mi fakt parazitovat a vysmívat se mu nevadilo.
A konkrétně ani z těch jeho nových textů to svinstvo úplně nezmizelo, viz: "drž hubu móre nebo budeš bit" - tyhle cigošský kecy fakt miluju.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 30 zář 2008 14:22

vzdyt jo... drzim palce at se ti to povede... myslim ze na to mas... necim se prachy musej vydelavat...

ja se v hiphopu moc neorientuju ale tohle je myslim trosku mimo.. jak melodiema tak zvukem...
Naposledy upravil(a) Ondra P. dne 30 zář 2008 14:26, celkem upraveno 3 x.

delay

Příspěvek od delay » 30 zář 2008 14:24

Mě prostě nějak vadí ta záplava nic říkajících pubertálních raperů, který vemou každičkej beat podružné a podpodružné produkce a všude se s tím serou...

Nic proti, hudba je svoboda a každej má právo se vyjádřit, ale začíná mě to dusit v mém přirozeném prostředí a je to fakt už vopruz...

Možná ti rozumím v tom, že to na tebe má určitej dopad a snažíš se s tím vyrovnat tímhle způsobem a v podstatě chceš být téhle módě po chuti...

Nicméně těch, kteří uměj uvařit dobrej HH beat moc není a většinou je to patternově se opakující motiv z ajediným účelem... aby to něj někdo nablil tisíc nasranech slov a dokonale svou idenditu ukryl v mlze...

OK, tobě nevadí dělat něco, čemu nevěříš?

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 14:27

ekeaze: díky...

ono je hrozné i to, podle čeho jsem to dělal...bohužel si to panstvo takhle přeje, já to akorát ještě rozvinu, zvukově doladím a pak udělám něco vlastního...bohužel, když je mi řečeno, ať to okopíruju, tak to udělám...ta melodie je takřka věrná kopie...nebudu sem ale tu předlohu dávat...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 30 zář 2008 14:30

delay: Vadí. Moje produkce, tedy moje hudba, kterou dělám pro radost svou a svých posluchačů, nikdy taková nebude a nikdy to nebudu dělat pro peníze. To je jasná věc už od začátku mého projektu. V poslední době se mi kupí žádosti o pomoc od kamarádů...no co mám dělat.

S tím hip hopem, kdybych nakonec něco natočil, což stejně pochybuju, že Jarda z Tábora dá dohromady, tak bych chtěl právě mít text ad-absurdum, něco úplně zvrácenýho a zlýho tak, že by inteligent měl poznat, co je tohle za močuvku.
Jako buddhista nesnáším násilné texty a zlou hudbu. Ale proč bych, pokud dostanu šanci, na to nějakým extrémním způsobem nepoukázal. Je to moje vize, protože na ty namistrovaný ubožáky co tahaj kalhoty po zemi a tvářej se tvrdě, nemůžu koukat.

Odpovědět