q.rty - Slow down (clip)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 07 srp 2007 21:36

qwerty: Předně mám takové neklamné tušení, že byl freecoolin mystifikován slovem "clip" v názvu tématu, protože asi očekával videoklip - tak jsem to z jeho příspěvku pochopil. Ikdyž, třeba jsem to pochopil špatně, ale stejně slovu clip v názvu nerozumím, nevyznám se v těchto názvoslovích.

Ke skladbě mě napadá pár postřehů. Je fakt, že je to bohužel poměrně nuda (ale není z toho cítit odfláknutost), nejsou tam žádné razantní změny a jde v podstatě hlavně o postupné přidávání nástrojů a jejich paternů. Jako DnB bych si představoval větší odvaz a nářez, něco rychlejšího a prozvučenějšího. Jako hlavní problém mi ale příjde, že se to za celou skladbu nijak pořádně nezasekne a opět nerozjede. Víš asi co myslím, tyhle "stopky a rozjezdy" jsou dnes hojně používané nejen v tomto hudebním stylu, ale hlavně v taneční muzice obecně.
Sám vyloženě taneční muziku nedělám, nebo jí spíš nedělám rád právě kvůli zaměření se na tyhle "blbosti" a přílišnému věnování se efektům a rytmice.
Ke zvukové kvalitě nevím co přesně říci, jen mi přijdou některé zvuky takové podezřele nesympatické, třeba takový ten arp nebo co to tam později nastoupí na mě působí docela lacině. Bicí mi znějí jako poctivě skládané ze samplů nebo z nějakých takových menších fragmentů a právě to by otevřelo prostor pro ty "stopky", to bych tam určitě přidal.

Jestli jsi chtěl slyšet názor na zvuk, tak jsem asi mluvil většinou o tom, co jsi slyšet moc nechtěl. Tak to ber jak chceš, jsou jen mé postřehy z poslechu a mohlo jich být víc, jiných, nebo méně, ale vyšlo to takto.

qwerty

Příspěvek od qwerty » 09 srp 2007 17:01

Jindy2 píše:qwerty: Předně mám takové neklamné tušení, že byl freecoolin mystifikován slovem "clip" v názvu tématu, protože asi očekával videoklip - tak jsem to z jeho příspěvku pochopil. Ikdyž, třeba jsem to pochopil špatně, ale stejně slovu clip v názvu nerozumím, nevyznám se v těchto názvoslovích.

Ke skladbě mě napadá pár postřehů. Je fakt, že je to bohužel poměrně nuda (ale není z toho cítit odfláknutost), nejsou tam žádné razantní změny a jde v podstatě hlavně o postupné přidávání nástrojů a jejich paternů. Jako DnB bych si představoval větší odvaz a nářez, něco rychlejšího a prozvučenějšího. Jako hlavní problém mi ale příjde, že se to za celou skladbu nijak pořádně nezasekne a opět nerozjede. Víš asi co myslím, tyhle "stopky a rozjezdy" jsou dnes hojně používané nejen v tomto hudebním stylu, ale hlavně v taneční muzice obecně.
Sám vyloženě taneční muziku nedělám, nebo jí spíš nedělám rád právě kvůli zaměření se na tyhle "blbosti" a přílišnému věnování se efektům a rytmice.
Ke zvukové kvalitě nevím co přesně říci, jen mi přijdou některé zvuky takové podezřele nesympatické, třeba takový ten arp nebo co to tam později nastoupí na mě působí docela lacině. Bicí mi znějí jako poctivě skládané ze samplů nebo z nějakých takových menších fragmentů a právě to by otevřelo prostor pro ty "stopky", to bych tam určitě přidal.

Jestli jsi chtěl slyšet názor na zvuk, tak jsem asi mluvil většinou o tom, co jsi slyšet moc nechtěl. Tak to ber jak chceš, jsou jen mé postřehy z poslechu a mohlo jich být víc, jiných, nebo méně, ale vyšlo to takto.
Čau

Tak clip je myšleno jako ustřiřžek, kousek - prostě nedodělaná věc...

Většinou dělám rychlejší věci, ale tahle je záměrně taková pomalejší. Jak i název napovídá. Mělo to být klidnější, ale né zase nějaká "roztomilá ukolébavka".

Ty stopky a rozjezdy jak ty říkáš tam chybí, ale taky to není konečná verze. Dal jsem to tady pro zhodnocení, abych věděl co tam nehraje. A podle toho to když tak upravil.

Hlavně mi šlo o zvuk, protože s ním hodně experimentuju. Tak už teďka díky Vám aspoň něco vím :)

Ten arp co tam nastoupí nesympatický je. Byl to první zvuk, který jsem vybral. Má vyjadřovat něco špatného. Nějakou touhu co není správná. Nějakou špatnou cestu.

Celkově ta skladba má být o lidech, kteří hodně ujíždí na drogách a neváží si vlastní osoby, duše a těla.

Každopádně všem díky za odezvu.

A všeho s mírou :)

Čau

q.rty

Odpovědět