q.rty - Slow down (clip)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
qwerty

q.rty - Slow down (clip)

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 11:04

Čau,

házím tady jednu dnb demo skladbu.

http://www.edisk.cz/stahni/08273/q.rty- ... .45MB.html

Prosím o Vaše názory.

Dík

Kuba

freecoolin

Příspěvek od freecoolin » 07 srp 2007 12:17

bohužel v práci nemám patřičný kodek, takže nic nevidim, ale slyšim nějaké, pípání a skřípání

qwerty

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 12:49

freecoolin píše:bohužel v práci nemám patřičný kodek, takže nic nevidim, ale slyšim nějaké, pípání a skřípání
Je tu víc takových, kterým to nejede?
Mi to doma hraje normálně.
Exportoval jsem to z cubajzu rovnou do mp3......

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 srp 2007 14:29

nemas to nahodou ve 24ech bitech? me to teda hraje, ale me winamp prehrava 24bit
edit: ted me tak napadlo, jestli mp3 vubec muze bejt 24bit :shock:

kexik

Příspěvek od kexik » 07 srp 2007 15:01

nemuze
presnejsie mp3 ma premenlivu bitovu hlbku a 16bit je max

qwerty

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 15:41

Tak teda komu to hraje ať napíše svůj názor
: )
http://www.soundcloud.com/q-rty
Mackie Onyx Blackbird, RME Babyface, Mackie HR824, Access Virus TI, Akai APC 40

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 srp 2007 16:07

qwerty: no me to moc nezaujalo, a popravde ani nejsem schopnej rict jestli je zvuk ok, spis ze mi tam nic netrcelo..
u tyhle hudby miluju silnou basu a ta mi tam teda rozhodne chybi ;)

jo jinak mas libovej nick, ale to si clovek uvedomi, az kdyz ho pise ;)

qwerty

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 16:33

biscuit:
Mohl bys to please více upřesnit s tou basou?

Myslíš že málo řeže(tlačí) nebo je spíše potichu nebo...

Je pravda že teďka se zvukem hodně experimentuju a taky dělám na nových bednách/tapcoS8/ takže si zvykám a učím se....

Jinak dík za názor

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 07 srp 2007 16:51

Temna nuda, a dobre ty skrabave zvuky...

qwerty

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 17:38

Chlapi spíše mě zajímá Váš názor na zvuk...

Dík

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 srp 2007 17:56

qwerty píše:biscuit:

Je pravda že teďka se zvukem hodně experimentuju a taky dělám na nových bednách/tapcoS8/ takže si zvykám a učím se....

Jinak dík za názor
basa se mi nelibi zvukove, ale to je spis otazka vkusu.. nejakej tlak ma. jinak mi prijde, ze kopak je hrozne malo.. hlavne na zacatku, kde neni basa ho ten virbl uplne drti. proste ten spodek, neni jak bych si ja predstavoval, ale to nemusi bejt "smeroplatny" :-)

qwerty

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 18:04

biscuit píše:
qwerty píše:biscuit:

Jinak dík za názor
basa se mi nelibi zvukove, ale to je spis otazka vkusu.. nejakej tlak ma. jinak mi prijde, ze kopak je hrozne malo.. hlavne na zacatku, kde neni basa ho ten virbl uplne drti. proste ten spodek, neni jak bych si ja predstavoval, ale to nemusi bejt "smeroplatny" :-)
No. Basu jsem tahal z Novation K-station a dozvučoval v Cubase. Taky to není to co bych si představoval. Taky se mi to z K-stationu asi nikdy nepovede dostat.....
S tím kopákem máš asi pravdu. Je takový "plochý"

Dík

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 07 srp 2007 19:13

qwerty: nechci moc kritizovat, protože to, co jsem dal sem na eZone já, nestojí zvukově za mnoho... Věděl jsem CO, ale nevěděl JAK... Už to dělat nebudu, dokud neudělám něco pořádného, na čemž pracuji ;) (snad, neboť není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem :) )
Ale tím Tě nechci odradit - od toho je fórum, aby se jiní vyjádřili a případně poradili/ pomohli.

Ke Tvé skladbě: Zní to opravdu dosti "syrově" - chybí tam bass a myslím, že nějaké reverby, enhancery apod. by se tam také uplatnily - trochu to zvukově roztáhnout a "obalit"... Každopádně tomu ale chybí basy a to celkově. Ten kopák podle mě zase zvukově nezní tak špatně, jen ho je tam opravdu málo. Ty leady (odborníci prominou, píši-li to špatně) tam zní dosti "drátěně" a surově. Od cca 1:04 je to s těmi bassy o něco lepší, ale ne o moc a zase se tam tak nějak utopí ten kopák.
Dále si myslím, že by to chtělo změnit motiv - trochu gradovat nápad; všechno je to vlastně stále dokola, jen s malými změnami...
Bral bych to spíše jako pokus, kterým to zřejmě být i mělo - o čemž svědčí i ten totálně useknutý konec...
Jinak si ale myslím, že celkově to zase prů*er není...
Jen to vypiplat :)

Promiň mi můj názor.

A jinak máš opravdu "hustý" nick, jak psal biscuit. Alespoň se ale dobře píše :)

qwerty

Příspěvek od qwerty » 07 srp 2007 19:46

Jindrix píše:qwerty: nechci moc kritizovat, protože to, co jsem dal sem na eZone já, nestojí zvukově za mnoho... Věděl jsem CO, ale nevěděl JAK... Už to dělat nebudu, dokud neudělám něco pořádného, na čemž pracuji ;) (snad, neboť není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem :) )
Ale tím Tě nechci odradit - od toho je fórum, aby se jiní vyjádřili a případně poradili/ pomohli.

Ke Tvé skladbě: Zní to opravdu dosti "syrově" - chybí tam bass a myslím, že nějaké reverby, enhancery apod. by se tam také uplatnily - trochu to zvukově roztáhnout a "obalit"... Každopádně tomu ale chybí basy a to celkově. Ten kopák podle mě zase zvukově nezní tak špatně, jen ho je tam opravdu málo. Ty leady (odborníci prominou, píši-li to špatně) tam zní dosti "drátěně" a surově. Od cca 1:04 je to s těmi bassy o něco lepší, ale ne o moc a zase se tam tak nějak utopí ten kopák.
Dále si myslím, že by to chtělo změnit motiv - trochu gradovat nápad; všechno je to vlastně stále dokola, jen s malými změnami...
Bral bych to spíše jako pokus, kterým to zřejmě být i mělo - o čemž svědčí i ten totálně useknutý konec...
Jinak si ale myslím, že celkově to zase prů*er není...
Jen to vypiplat :)

Promiň mi můj názor.

A jinak máš opravdu "hustý" nick, jak psal biscuit. Alespoň se ale dobře píše :)
Vůbec se neomlouvej. Na něco takového jsem čekal. Na tom se dá stavět.
Nečekal jsem chválu. I když by něškodila : ) Spíše upozornění na chyby. Protože chybama se člověk víš co...

Odradit mě neodradíš. To spíše naopak : )
Sice už nejaký ten rok hudbu dělám, ale až nedávno jsem se začal zabývat zvukem. Nikdy jsem to neřešil. Nedávno jsem přešel z Reasonu na Cubase(protože ten rozdíl jde znát) a koupil TapcaS8. No a teď zkouším ladit a posílat to odborníkům na ezone, ať to ohodnotí : )

Jinak nick vznikl dávno. Bylo to jakože dělám hudbu na PC(klávesnice). Později jsem to zkrátil na q.rty. Ale protože jsem zapoměl heslo od účtu q.rty, tak jsem se zaregistroval znovu pod starou přezdívkou.

Dík a čau

q.rty

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 07 srp 2007 20:01

qwerty: Já osobně nejsem odborník - zvukově jsem tady ve vlastních výtvorech dopadl snad ještě hůře, než Ty. Ale některé z konstruktivních názorů odsud jsem si vzal k srdci.
A jak jsem psal - odradit jsem Tě určitě nechtěl - to tu dokáží někteří jiní tím, že Ti napíšou "stojí to za h****", "je to příšerné" apod., ale nenapíší proč, ani návrh na zlepšení. Jenže tím by se člověk, který chce dělat muziku odradit neměl nechat - v tom jsem rád, že máš takový názor.

Každopádně Ti přeji mnoho zdaru a rád si poslechnu pokrok od Tebe :)
A snad i já se k nějakému dopracuji - vědět a umět nejen co, ale jak ;)

Odpovědět