Rays of hope

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Petr_Macháně

Rays of hope

Příspěvek od Petr_Macháně » 29 kvě 2007 21:39

Ahojte, tak sem konečně složil svuj první pokus o nejkou hudbu, na klavír sem samouk a noty neumím, berte to s kritikou trochu níže, jelikož je to moje první práce se softem, nikdy předtím sem nic podobného nezkoušel.

Link : http://www.wolfsprojection.ic.cz/skladba.mp3

Omluvte chyby, mam integrovanou zvukovku a nejde mi zatim pripojit keyboard ke karte tak sem to delal rucne = proste to nehraje presne tak jak bych chtel..
Naposledy upravil(a) Petr_Macháně dne 29 kvě 2007 22:04, celkem upraveno 1 x.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 29 kvě 2007 21:49

Good old FL Keys :D na těch jsem sakra že vyrost a o reeverbu ani nemluvě:) Hezký preludování, pár zajímavých/pár důvěrně známých motivů. Časem přijdeš na to, že skladba nemůže být celá jen nekonečný sled akordů na MDA pianu... nebo si koupíš opravdové piano a pak u toho třeba zůstaneš:D

Zkrátka a dobře - rozveď třeba jeden z těch motivů, decentně přidej další nástroje... a uvidíš

Když se mrkneš na ten odkaz dole, tyhle skladbičky jsou taky z FL Studia..

BTW - na MIDI noty nepotřebuješ:D

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 29 kvě 2007 21:53

Dík za koment, prisaham ze sem nic nekopiroval, jo stim ze casem snad poznam ze mam rozvinout ty motivi to bych si pral, ale nikdo me neuci a nez na to sam prijdu tak driv zestarnu, docela bych chtel vedet jak se skládá todle no

fova

Příspěvek od fova » 29 kvě 2007 22:01

Take mi prislo, ze uz jsem to nekde slysel :-)

V kazdem pripade jsem cekal neco mnohem horsiho a tohle docela jde.
Mas tam drobne rytmicke nepresnosti - oprav si to v sekvenceru.
Jinak je to prilis mnoho motivu najednou - rozdel to tak na 3 skladby.
A po chvili jsem se zacal nudit. Dopln to o nejake dalsi nastroje
Ale celkove gooood start! Byly tu mnohem horsi nahravky.
Naposledy upravil(a) fova dne 29 kvě 2007 22:58, celkem upraveno 2 x.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 kvě 2007 22:01

no pro zacatek se snaz, aby to melo nejakou hlavu a patu. tohle nazvat skladbou je velka troufalost..

Petr_Macháně

Příspěvek od Petr_Macháně » 29 kvě 2007 22:03

Dobrá, dobrá

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 29 kvě 2007 22:12

Co jak se skládá?:)
Netvrdim, žes něco kopíroval, SwiCZovi (kolega:) ) se třeba stalo, že složil vcelku dokonalou napodobeninu "štěstí je krásná věc", aniž by tu písničku snad kdy slyšel... to se prostě stává, VŠECHNO už tu bylo..

Patříš k multimediálním umělcům a v tom tě maximálně podporuji, máš pěkný grafický práce. Já jedu taky snad úplně do všeho, ale hudba už převládla zcela.. Teď už jen nakoupit majky a vzhůru na zikkurat, šupytyšup... -> hraj si s FLkem, je skvělý, dělej jednodušší, kratší motivy..

Hergot.. jaktože JÁ někomu radim?:D

nunu

Příspěvek od nunu » 29 kvě 2007 22:19

MNE SE TO LIBI !!!A nikde jsem to neslysel -)))
Ani bych to nerozdeloval a nechal to jako uvod.Hned jak to skonci,tak bych nam nechal uz hrat brutalni zbustrovane lopaty ve styli rammstein -)))))

Tim rucne myslis jako ze jsi sazel noty mysi ???? No to snad ne... To bych se z toho posral asi...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 29 kvě 2007 22:24

nunu píše:Tim rucne myslis jako ze jsi sazel noty mysi ???? No to snad ne... To bych se z toho posral asi...
Tak takhle já funguju 4 roky... několik set skladeb, několik miliónů kvartsextakordů :D na myšce za 95 kč :)

nunu

Příspěvek od nunu » 29 kvě 2007 22:30

Jste blazni...A myslim to vazne...Rekl bych tomu mrhani talentem...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 29 kvě 2007 22:35

nunu píše:Jste blazni...A myslim to vazne...Rekl bych tomu mrhani talentem...
Když člověk studuje... a nechce pracovat... NEMÁ MONEY :) nemá money => nemá klávesy, pořádnou zvukárnu, comp, mikráky => nezbývá mu, než nahrávat myší a shure PG58 připojenym do soundblasteru :D jsem skoro hrdej, že jsme na tom stvořili, co jsme na tom stvořili :D už snad bude líp... a Petr ať si klávesky pořídí brzo, dneska jsou fajn mastery třeba od CME za 9000, to fakt nebývalo...

fova

Příspěvek od fova » 29 kvě 2007 22:57

Sad Luck, poslechl jsem skladby na vasem webu a jestli jsi to vsechno naklikal mysi, tak to jsou hodiny a hodiny prace. Ty asi vsechen volny cas venujes hudbe, ne?

Ale jak tak ted vzpominam na svuj teenagerovsky vek, tak jsem byl podobny fanda do svych konicku. A protoze nebyly penize, tak jsem take leccos musel resit velkymi oklikami.

Jinak ty skladby jsou docela OK, krome toho mikrofonu. To bude asi ten PG58, co? Chtelo by to fakt upgrade mikrofonu a preampu.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 29 kvě 2007 23:10

Jojo PG58 zapojenej do SB Audigy 2NX... s tímhle už opravdu pracovat nejde - na omluvu snad jen, že jsem to kupoval v deváté třídě:) Teď, na konci střední školy, jest nutno vykonat ten "step to the next level".. Proto oxiduju v topicích jako je nákup mikrofonů z Číny. Bedničky jsme vyhráli v hudební soutěži na Pixelu, ale soutěž o kondenzátory nikde :roll:

Jsme dva a mívám takový zvlástní pocit, že jsme tomu obětovali minimálně sociální stránku středoškolského života. Každý den, všechno šlo do ústraní... jenom PROSÍÍÍM ať se nám podaří NĚJAK se tím živit :D
Za každý podnět k jakékoli stránce našeho projektu budu rozhodně vděčný - na to si určitě založím thread, až budou nahrané nové věci - konečně s nějakým mikráčkem..

Ale dost, nebudu Petrovi zadělávat místo pro komentáře ke skladbě..:D

fova

Příspěvek od fova » 29 kvě 2007 23:16

Tak jeste posledni OT z me strany: precti si tu temata o mikracich a preampech a hned budes mit nekolik adeptu ke koupi - krome tech diskutovanych MXL V6 a HAT800 je urcitou sazkou na jistotu Oktava MK319 a ADK Hamburg a z levnych preampu Studio Projects VTB1 a M-Audio DMP3.

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 29 kvě 2007 23:29

Tak ještě poslední OT z MÉ strany :): četl jsem toho hoodně, za poslední měsíc mi nejspíš přibylo pár dioptrií - začal jsem na Gearslutz, tam jsem narazil na Matuchu, ten doporučil Oktavu, hledal jsem oktavu, našel jsem fovu na ezone kterak píše o MK319 :D, málem jsem ji koupil, pak jsem si všiml nákupu z Číny a ohromilo mě to - chtěl jsem koupit stereo pár HAT800. Pak si všímám V6 a mám v tom zas bordel, protože V6 vypadá podle mnohých lépe.. Jsem zaseklý v úvahách - stereo pár HATů, nebo jeden V6 a jeden HAT.. a tak je to pořád..

Co se preampů týče - kupuju Konnekt 8 http://www.tcelectronic.com/Konnekt8 tedy firewire interface s, podle všeho, dost slušnými preampy. Nějak nevěřím tomu, a gearslutz mi to potvrdili, že by existoval preamp do nějakých 200-250 dolarů s lepším zvukem.. no, uvidíme

Odpovědět