Robert Wahler

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
dendy
Vybavení

Re: Robert Wahler

Příspěvek od dendy » 23 bře 2010 14:09

biscuit: ono je to tak, hudba je proste nekonecne subjektivna vec.. ver mi ze uplne vazne sa proste niekomu "komercne" odlahcene veci jednoducho mozu pacit.. ja som sa tiez kedysi pred psyckom snazil robit take veci (aj ked pravda je ze sa mi to nikdy mocnedarilo, vzdy som nejak odbocil "z mainstreamu" a spravil to inak, teraz uz viem ze to bola zrejme skorej vyhoda ale vtedy som to vnimal ako svoju neschopnost spravit to co sa mi paci :-))

lupthrack: neuraz sa prosim ale to je imho uplny nezmysel :-) respektive mozno to ma nieco spolocne, asi tak ako trabant a porsche cayenne - obidvoje su to auta ale tym to asi tak konci...

luphtrack

Příspěvek od luphtrack » 23 bře 2010 14:44

neurážim, ale podle mě je to takový lepší Jindísek...
Obrázek
live free or die!

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 23 bře 2010 14:44

dendy - souhlasím s tím, že muzika je subjektivní věc :-) Na každého to působí jinak. Já se vždycky snažím, aby z té muziky šla taková pohoda.
Prostě nejsem ten typ, co bude hloubat desítky hodin nad melodií, ale spíš to pojmu jednodušeji, pohraju si s nějakým zvukem, dám tomu co možná nejvíc nějakou barvu. Jedna nejmenovaná osoba mi řekla - " Dobře se při tom umejvaj okna " :-D

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 bře 2010 15:10

robert: nene to neni o slozitosti melodie, ale spis o ty originalite a hlavne nejakym pocitu z ty hudby.. ale uznavam - i o nejaky radosti z tvoji strany (vlastne o to jde v nasich pripadech hlavne, aby nas to bavilo) - jestli te to naplnuje, tak nemam samozrejme nic proti ;) slozitost melodie je jen zpusob vyrazovyho prostredku.. nekdy reknou dva akordy vic nez symfonie.

dendy: hele to ja chapu, taky jsem driv dokazal poslouchat hudbu, ktera mela komercni parametry.. ale jak nejak casem vidis, jak se v komerci objevujou vzdycky stopy urcitejch trendu (rap, trance, dnb, dneska electro a techno minimal) a porad jde o tu stejnou stupiditu, jen zabalenou v jinym kabatku, tak uz te to pak fakt zacne vic nez nudit - ja to tak mam.. nerikam ze kazda komerce musi bejt zakonite shit, ale vetsinou to tak je a je to dany tim, pro koho ta hudba je urcena... o to vic si vazim komercne zamerenejch projektu, ktery maj v sobe neco vic.. jako ukazka treba faithless

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 23 bře 2010 20:37

jo jasne, uplne suhlasim

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 24 bře 2010 11:18

Hudba je fajnova. Paci sa mi to.

Pred cca 9-timi rokmi som tiez zacinal s house-trance-techno. Lahsi styl, da sa naucit celkom rychlo, ak osobny entuziazmus vydrzi dlhsie, neprestava cloveka hudba bavit. Zacne sa tomu venovat, zacne citat, experimentovat a pod., postupne pride do dalsieho levelu a zacne sa snazit robit narocnejsiu muziku. Aspon u mna to tak bolo. House-trance ma prestali bavit pretoze mi zacali pripadat vsetky veci na jedno kopyto a pod. halusky. Jedny kto pre mna v mojich zaciatkoch vynikali boli RMB, Members of Mayday a Marusha. RMB su a budu spickou pre mna stale. Im som sa nedokazal nijak priblizit. Ich originalita v "tuctovom" style bola skvela. Potom prisli Fatboy Slim a Chemical Brothers a to bola pre mna vyzva. Breakbeat & "tuc-tuc" & experiment, vzdy originalny a nezapadali do nijakych schem ci inych skatuliek. Tu som nasiel nakoniec svoj vlastny smer. A hoci nie som profik, inspiraciu vdaka tymto vplyvom uz nenachadzam len v skladbach inych hudobnikov, ale vymyslam sam. Ked sa clovek nauci postupy a principy aranzu a vlastne celkovej tvorby, experiment mu "dava kridla" :-)

Tak hodne vlastnych napadov zelam!

upman
Vybavení

Příspěvek od upman » 24 bře 2010 11:22

tak pod tohle se podepisuji - krasne vystizne napsane a jak uz jsem psal, me se tahle hudba libi a prijde mi krasne komercni.
Mac mini, Logic 9, MOTU Ultralite, PadKontrol, Novation SL37, IK VSTs
http://bandzone.cz/lifelies

badkick

Příspěvek od badkick » 24 bře 2010 12:26

tak ako som pisal (a aj Dendy), mne to evokuje taky dream trancik neskorych 90tych rokov - ako najma Sash, ATB, Fragma a pod.
Co je myslim si fakt dobra spolocnost :-)
nemyslim si, ze je ta hudba komercna. prave naopak :-)
komercne je to, co prave leti, aky je business a toto v sucasnosti zial moc neleti (co mi je luto). a teda (predpokladam) to Robert asi nerobi s komercnym zamerom, ale skor preto ze sa mu to paci :-)
len preto, ze to je melodicke, trosku sladke a "lubive" nie je to predsa komercne.

trosku of topic:
tomy45>suhlas, len by som k Members a RMB este pridal Westbam :-) a hlavne U96 - kedysi sme vsetko volali "TECHNO" :-). A teraz pozor ;-) fest sa mi pacil aj ranny Scooter :-). Fatboy ale napr. (az na par hitovych trackov) moc nesmakuje - takze tie preferencie su individualne.

nemyslim si vsak, ze experiment v muzike je vzdy prinosom. hlavne taky "nasilu" experiment - ze proste len urobim to za kazdu cenu inak, ten sa malokedy vydari. ak ano, je to super a posunie to veci dalej, ale malokomu sa to podari.
myslim si, ze ma stale zmysel robit aj tracky v starsich styloch - vsak napr. sa niekde v US stale sklada moderne country, nie? tak preco by sa nemohol robit dream trance

Robertova muzika ma podla mna skvelu atmosferu a feelingy. Ja mam pocit, ze dnes sa uz prijemna melodicka muzika casto nepocuje, a fest spomaluje sa BPM. Takze este raz , len tak dalej :-)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 bře 2010 14:30

tomy45 píše: RMB su a budu spickou pre mna stale. Im som sa nedokazal nijak priblizit.
tomu ver.. aj ked fakt je ten ze projekt RMB uz neexistuje, Rolf Maier Bode sa (a pomerne v zlom) rozisiel s Faridom ... ale Rolf nadalej produkuje a na jeho solovom albume Thirteen Stories pocut ze on bol alfa a omega hudby v RMB .. rozhodne doporucujem, fantasticky album.. navise Rolf ho predava sam cez svoju stranku takze clovek vie ze ked si to objeda a kupi tak podpori priamo jeho ... a ani vam nebudem popisovat ako som s trasucimi rukami rozbaloval balik osobne zaslany samotnym Rolfom a vnutri este s dakovnym listom za support :-) nadhera :)

http://www.rolfmaierbode.com

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 24 bře 2010 19:25

badkick - díky moc za takový výstižný příspěvek :-) V podstatě jsem vyrostl na Scooter, Fragma, ATB, SASH!, Dr. Alban, 2 Unlimited, Captain Jack, Dario G, E - Rotic, Floorfilla, Ice MC, Kosmonova, Masterboy, Maxx, Mark OH, Alice Deejay..atd.. Ono v té mojí muzice je tohle všechno slyšet. Záměr té mojí snaživosti je, aby ta muzika byla pozitivní, mírně nasládlá, ale aby nezněla úplně rádiově. Sem tam udělám nějaký ten úlet, který je vyloženě spotřební :-D , ale pokusím se dál držet ten směr spíše pozitivní, v podstatě je to to, co mě naplňuje a časem se uvidí, v co to vyústí. Scooter začal s Ravem a teď se dal na Jump style, tak uvidímě kam skočím já :-D
Jinak díky všem za příspěvky :-)

emptysound

Příspěvek od emptysound » 24 bře 2010 21:05

Je v tom krásná a nespoutaná energie. Originalita je k ničemu, akorát nafukuje ego. :wink:

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 28 bře 2010 23:35

Tak jsem opět udělal nějakou tu oddychovku. Žádný nářez to není, prostě do pohody :-) Digital Enigma

http://bandzone.cz/robertwahler

Axerathix

Příspěvek od Axerathix » 08 dub 2010 18:51

Celkom sa mi paci Beyond Horizont.

dano

Příspěvek od dano » 08 dub 2010 19:31

prijemne skladbicky... vela dobrych napadov ti este prajem!

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 10 dub 2010 20:21

Díky za kladné příspěvky. Opět jsem přidal takovou opravdu oddechovou muziku. Prostě páteční pohodička s přáteli udělá své :-)

Odpovědět