Robert Wahler

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Robert Wahler

Re: Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 14 dub 2010 16:06

Právě jsem dodělal jednu takovou zamýšlivou skladbu, no uvidíte jak to na Vás bude působit. http://bandzone.cz/robertwahler I Will Find You ...

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 16 dub 2010 22:52

Tak, opět se něco vyklubalo :-) Přidal jsem trochu na tempu, trochu na vokálech, trochu na base a uvidíte sami, co to udělalo :-)

When Words Are Spoken - http://bandzone.cz/robertwahler

jackies

Příspěvek od jackies » 17 dub 2010 12:24

Čeče, jsem včera večer zkusil tu I Will Find You na větším (silovém) aparátu a nějak to nezafungovalo.
Ta míchačka je nějak nevyrovnaná. Moc buch buch a ten motiv a zvuk 0:22 - 0:32 ..... se moc ztrácí.
Víc jsem v tom fofru nestihl.

Také to asi nemá takový ten tlustý podmaz (kila), který mi tam chyběl (taková jakoby díra mezi buch buch a pidly pidly.)

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 17 dub 2010 13:51

Jo jo, mrkám na to, tak ta basa, je taková nemasná neslaná. Je to trosku výš položené, ale zkusím to fixnout. Ten kopák zkusím trochu zkrátit, aby tak neduněl, jelikož on je takový mírné plochý až hučí a při konci samplu. Ten zvuk při 00:22 trochu přidám, ale tu basu budu muset asi dát jinou, něco s tím podniknu :-) Díky za info, jde se na věc :-)

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 17 dub 2010 16:06

jackies: ještě jak jsi psal s tou basou, tak jsem nahodil druhou verzi When Words Are Spoken a basu jsem tam přidal, abyto nebylo jak říkáš buch buch :-D
Je to teď takové plnější, ale to víš, většinou dělám večer a na sluchátkách houby poznáš, jak to šlape. Dneska jsem trochu zatopil KRKčům a hned je to slyšet :-)
Nějak si nevím rady s tou basou v I Will Find You, ale asi to udělám tak, že té base ořežu basy a dám pod ni nějakou druhou, aby se spojilo to pidly pidly s hmm hmm hmm :-D

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 17 dub 2010 17:00

jackies: I Will Find You je teda trochu poléčené, ale sejmul jsem to o půl tónu dole, protože žádná basa mi nechtěla v téhle výšce barvit.. No uvidíš, co to udělá :-)

jackies

Příspěvek od jackies » 17 dub 2010 17:31

Ono je to s tímhle složité a vždy kompromis. Záleží kde předpokládáš že ta muzika bude hrát.
Když vezmu příklad, že to, co děláš, bude hrát například z většiny na větším aparátu a to dost nahlas, tak ideální by bylo zkusmo míchnout, nebo alespoň zkusit kontrolní poslech (pokud je možnost) na něčem podobném a ve stejné hlasitosti při jaké by ty kousky byly pouštěné.

Kolík s mp3 mobilem a peckama v uších by ti určitě řekl zase "málo dum dum" :)

Těžká věc :wink:

pharao

Příspěvek od pharao » 18 dub 2010 11:51

luphtrack píše:neurážejte se prosím, ale připomíná mi to Mind Warp. i když pravda, obsahově je to možná dál...
Jako Mind Warp mi to vubec nepripada, ale jedna spojitost tam je. Chut a touha delat muziku a neresit
"co na to reknou lidi". A vule to dotahnout do konce. To se mi libi! :)

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 18 dub 2010 22:09

jackies: s tím zvukem máš recht - těžká věc.. V oblasti masteringu mám velmi značné mezery a pokud má někdo nějaký tip na dobrý masteringový nástroj do FL, nebo mimo něj :-) , tak ať dá vědět. Ale jedna věc je dobrý program a druhá umět v něm dělat.. Na semináři ordinace pro vaše studio mi ukazovali Izotope Ozone, ale borec mi říká - Ten zvuk je potom moc nádherný a až překlášlený... :-) Ale to jsou Ti lidi, kteří slyší vyšší harmonické a trávu růst :-D
Tak kdo se v tom má vyznat.. Však pište podněty, co vylepšit a já na tom budu pomalu pracovat.

pharao: dík za přízpěvek, já se ve stylech moc neorientuji a vědět, co je Mind Warp to je pro mě inu vysoká :-D Já svůj styl moc taky nedokážu zařadit, ale mně na stylu moc nezáleží, co mám v hlavě to vyjádřím nějakou muzikou a buď se to líbí, nebo ne :-)

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 03 kvě 2010 20:36

Další věc, kterou jsem právě dodělal nemá s taneční muzikou nic společného. Jsou použity slow motions beats, no prostě něco na styl Enigmy či co já vím :-)
Tak to omrkněte, uvidíte :-) http://bandzone.cz/robertwahler - Emotions Under Control

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 03 kvě 2010 22:41

No tak takhle skladba se mi od Tebe líbí nejvíc.Taková pocitovka,na nic si nehraje,nic mi nevnucuje.A to se mi na ní právě líbí.Nepřipomíná mi to žádnou jinou skladbu,se kterou bych to podvědomě srovnával,jako u Tvých předchozích skladeb,kde to opravdu připomíná devadesátky.Jen mě tam trošku ruší tem šum,nebo co to je.Vždycky když tam nastoupí,musím celou skladbu ztlumit.

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 04 kvě 2010 23:12

Taaak, šum je ztlumený :-) Někdy méně znamená více. Jinak samozřejmě díky za názor a jsem rád, že se skladba líbí..

Robert Wahler

Příspěvek od Robert Wahler » 12 kvě 2010 22:55

Opět jsem aktualizoval můj profil na Bandzone a přidal 2 skladby :-) Energy a I'm dreaming. Jo a předem, než mě škaredě pokáráte za divnou basu v Energy, tak o ní vím, ale nějak se to nedá dobře vyladit :-D Tady u nás sa nese takový krásný příběh ze stolárny - Půl metra za mňů - Nemožu - Tak to přibij :-D

Odpovědět