SadLuck - The Other End

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

Re: SadLuck - The Other End

Příspěvek od tomy45 » 07 čer 2013 22:23

Mne sa to paci, aj ked retro, ma to caro ale ten skurveny (sorry za vyraz) snare mi vadi :))))

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 čer 2013 22:25

fegyo: Pod "nareverbovánim" si představim umístění do prostoru (byť třeba nepřirozeně gigantickýho). Ve skutečnym světě bude přece v každym normálnim prostoru taky nějakej reverb. A když mi bude řvát motorovka 10m od hlavy v hypotetický místnosti bez odrazů, která ale má nějakej normální background noise,aby tam nebylo 100% ticho, představvoal bych si, že to bude míň nepříjemný, než třeba v kostele, kde se mi ten zvuk do uší odrazí od všech možnejch i nemožnejch povrchů. Ale je naprosto možný, že mi uniká nějakej zásadní psychoakustickej jev - doporučíš k tomuhle nějakou literaturu?

Jinak po párty mi možná někdy zvonilo, ale zatim jsem asi neabsolvoval žádnej hlasitejší koncert/párty bez ucpanejch uší, protože mě hluk dost silně fyzicky bolí.. Snad do dvaadvaceti jsem si ucpával uši když brzdilo metro :). Každopádně tim jsi chtěl říct, že po párty má člověk odrovnaný uši proto, protože reverb místnosti činí hlasitost zdánlivě snesitelnou? Interesting..

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 čer 2013 22:40

biscuit: Jo až takhle pop dubstepový! Je ještě dubstep vůbec relevantní? :D Začínám mít podezření, že z něj už zas zustávaj akorát woby a screamy který se přesouvaj přesouvaj do housu, popu a vůbec všude, ale dubstepová vlna jako taková bude retro z let 2011/2012 :D

tomy: ten clap-oidní co jede pořád, nebo ten přechodovej punchy?

fegyo

Příspěvek od fegyo » 07 čer 2013 22:41

sad, ale ved predsa v kostole nebudes mat tym padom tu istu uroven hlasitosti vdaka tym odrazom, za predpokladu ze pouzijes tu istu motorovu pilu a bude v tej istej vzdialenosti ako vo volnej prirode. ak by mala mat tu istu hladinu, tak by ta motorovka musela ist v kostole tichsie a ty jej zvuk budes vnimat ako prijemnejsi. nechapem, aku literaturu k tomuto potrebujes, ved je to elementarna logika
ART - umelecka stranka ako melodie, harmonie, rytmus, farba nastrojov , pocity. je to len cisto subjektivna zalezitost
TECH - objektivnejsia zalezitost suvisiaca so zvukom ako jeho celkova vyvazenost, jasnost jednotlivych nastrojov, ich mixovanie a pod.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 07 čer 2013 22:52

SadLuck píše:biscuit: Jo až takhle pop dubstepový! Je ještě dubstep vůbec relevantní? :D Začínám mít podezření, že z něj už zas zustávaj akorát woby a screamy který se přesouvaj přesouvaj do housu, popu a vůbec všude, ale dubstepová vlna jako taková bude retro z let 2011/2012 :D

tomy: ten clap-oidní co jede pořád, nebo ten přechodovej punchy?
prechodovy... inak sa mi to paci.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2013 22:54

sadluck: nerek bych, ted prave dubstep oslovuje ty pravy zabrzdence, kteri tvori mainstream publikum ;)
ne vazne, dubstep je porad jeste trend, mozna doznivajici, ale myslim, ze toho jeste vznika hodne a stale se to dost hraje imho

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 čer 2013 23:33

fegyo: Takhle jsem pochopil co píšeš:
  • 90dB zdroj + 10dB reverb vnímáme jako 90dB, ačkoli do hlavy dostáváme 100dB.
    100dB zdroj budu v kostele vnímat jako 100dB, ale do hlavy dostanu 110dB. Takže reverb nevnímám jako hlasitost.
Problém v chápání byl v tom, že jsem tohle
keby si ten zvuk nareverboval, tak pri tej istej urovni hlasitosti by si zvuk motorovej pily nevnimal ako neprijemny.
pochopil jako stejnou úroveň hlasitosti pily, ne celkovou hlasitost s reverbem

fegyo

Příspěvek od fegyo » 07 čer 2013 23:46

jasne, sorry ze som sa nepresne vyjadril predtym, pisem to vsetko v rychlosti, je to len forum a nie odborne sympozium
ART - umelecka stranka ako melodie, harmonie, rytmus, farba nastrojov , pocity. je to len cisto subjektivna zalezitost
TECH - objektivnejsia zalezitost suvisiaca so zvukom ako jeho celkova vyvazenost, jasnost jednotlivych nastrojov, ich mixovanie a pod.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 09 čer 2013 10:54

Vždycky se zdráhám, zda mám tady psát ke stylům hudby, které jsou mi tak vzdálený, jinými slovy, stylům, kterým nerozumím.. Ale pozorně to poslouchám. Mě to přijde, podívám-li se na to očima nenáročnýho teenegera, jako velmi dobře udělaná písnička, která by v kombinaci s nápaditým klipem mohla být klidně hitovkou. Zvuk se mi líbí. Jen by mě zajímalo, jakou akustickou kytaru si použil na na ten doporovod? Moc se mi líbí zvuk.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 09 čer 2013 11:35

me ta doprovodka pripada jako Akustik guitar z Kontaktu... tak schvalne:)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 09 čer 2013 19:35

Je to takovej povedenější kousek obyčejný Cort Earth 100. Mam její zvuk moc rád, musim jí zas po letech vyměnit struny, tohle je ještě nahrávka z dob, kdy docela zněly.. A děkuju!

Džirka

Příspěvek od Džirka » 10 čer 2013 20:57

Tak to je super.. i levná kytara může znít příjemně.. já prodal kytaru Furch, za kterou jsem dal zhruba 25 tisíc a vyměnil jí za doma vyráběnou kytaru za 3.500 kč a ta hraje mnohem lépe než ten drahej Furch

Odpovědět