SadLuck - The Other End

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
SadLuck

SadLuck - The Other End

Příspěvek od SadLuck » 22 kvě 2013 16:45

Nějak byla najednou nálada, otevřel jsem a dodělal 2 roky starej koncept. Je to trochu něco jinýho než moje standardy s rapem a byla tu určitá snaha o "modernizaci" zvuku (i když jen v něčem, něco se mi prostě líbilo a nechal jsem to tak). Tentokrát mě tím pádem (krom celkového dojmu) zajímá hlavně tohle hledisko - tedy jestli se to podle vás začíná posouvat někam k "soudobému" zvuku, nebo je to po téhle stránce krok vedle..
Kamarád DJ to označil za trancové retro z devadesátek kombinované s kytarovkou :)

Prvotsky

Re: SadLuck - The Other End

Příspěvek od Prvotsky » 22 kvě 2013 17:13

Zvukově mi to příjde hodně dobře zvládnutý..
Celkově mi to vůbec nevadí , ale zároveň ani nijak neopájí :)
Ale musim uznat že je to skombinovaný s citem a dost muzikálně..
Uplně v pohodě!

nixx

Příspěvek od nixx » 22 kvě 2013 17:18

Řemeslo zvládnutý nadstandardně, zní to "profi"... I když mě tenhle styl moc nebere.
Ale chtěl bych se zeptat, v čem děláš ty videa s nápisem pohybujícím se podle hudby :-)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 22 kvě 2013 18:27

Díky oběma! :)

Video je dělaný v After Effects, ale pokud v nich neděláš a zajímá tě jen tohle, tak je to trochu overkill.. určitě bude něco rozumnějšího na takovejhle efekt a vizualizace.. ani takováhle blbost tam neni (bez nějakejch spešl pluginů) zas tak jednoduchá jak to vypadá..

Tommy Dee

Příspěvek od Tommy Dee » 22 kvě 2013 20:56

Mne sa to úprimne páči, rovnako ako aj tvoja predchádzajúca tvorba. Tieto liquid-chill-soundy ma vždy brali.

nixx

Příspěvek od nixx » 22 kvě 2013 22:16

SadLuck: Díky za info ;)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 23 kvě 2013 19:45

Tommy Dee: liquid-chill-sound.. zajímavý pojmenování.. koukám, že dneska má člověk nejbezpečnější si vymyslet vlastní, ála porter robinson a jeho complextro :) Díky!

fegyo

Příspěvek od fegyo » 07 čer 2013 11:54

to piano je nenormalne prehallovane a aj stringy. ludia, sak uz nepouzivajte tolko reverbu, kvalitu nahravky to nevylepsi . ono sa zda ze privela reverbu znie "krasne", ale je to len rozvireny vzduch. a navyse to aj poskodzuje sluch pri vyssich urovniach hlasitosti, lebo to takzvane hallove frekvencne pasmo vnimame len podprahovo. sytost zvuku tu zachranuje akurat ten drambejsacky snare. je to cele dost nevyvazene. cize TECH 6/10
umelecku stranku velmi nemam chut rozvijat, je to subjektivna zalezitost. vokal mi absolutne nereze. ak to ma byt cele chilli, tak mna tu prave najviac zaujali tie spinavsie prvky, ako snare, kick s tym punchy chvostikom, alebo sawy na konci , cize ART 4/10
ART - umelecka stranka ako melodie, harmonie, rytmus, farba nastrojov , pocity. je to len cisto subjektivna zalezitost
TECH - objektivnejsia zalezitost suvisiaca so zvukom ako jeho celkova vyvazenost, jasnost jednotlivych nastrojov, ich mixovanie a pod.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 čer 2013 13:14

docela prijemny. Tu solovou akoustickou kytaru bych mozna vyhodil nebo nahradil (ta rytmicka je v pohode), je dost tenka a trochu rozladena a nejak se mi nepoji se zbytkem;) Vokal by asi potreboval trochu upopredit a zhutnit. Asi trochu vic komprese a stredu, mozna miv vrstveni. Jinak mi taky prijde, ze nejlip to slape tak nejak pred tim koncem. Na to ze se to tvari v podstate jako komercni track, tak to ma moc dlouhej rozjezd a ten brejk po 1:12 tam podle me hudebne vubec nefunguje, tam by imho melo byt neco jako sloka. No kdyz o tom tak premejslim jak to pisu, tak asi bych tu posledni tretinu vzal jako zaklad a k tomu dodelal nejaky sloky a bridge, to svazal par rychlejsima prechodama nebo nejakym brejkem a misto pul minutoveho intra by se to skoro mohlo rozjet rovnou behem par vterin. Pak by z toho imho mohla byt i solidni radiovka. No, jen takovej napad:)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2013 13:38

hmm... skoda, ze to ma takovej retro beat. kdybys to vzal trochu trendove, mohla z toho bejt trendova pecka. zefektovani hlasu a vetsina poloh uplne svadi k tomu, aby si to spasoval s estetikou "popdubstepu". jako ja nejsem clovek co se vznasi na vlnach trendu, ale tady mi to k tomu proste jasne tahne mysl. navic by me takovahle trendovka ani neurazela - i proto to mozna rikam, protoze kdyby se v eteru tocily trendovy veci, ktery maj aspon tolik charakteru co tahle pisnicka, bylo by na svete urcite lip :-)

kdybyste me chteli narknout z naduzivani jednoho terminu, mate na to plny pravo, ale tady mi to proste prislo k veci ;)

jinak ten virbl diktat v prechodech je super, ale pouzival bych ho jen tam, kde vyvoj graduje, ne kdyz to jde dolu...

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 čer 2013 16:39

Wow, tolik podnětů.. skvělý!

biscuit: Máš nějaký konkrétní tipy na "trendy beat", kterej by k tomu podle tebe seděl? (ideálně link na song :D ) Hodně uvažuju o nějaký dj friendly předělávce, tak bych to moh zkusit pojmout jako remix.. Ad virbl: Nepoužíval bys teda ten reverse na konci refrénu (cca 1:11) nebo mluvíš o něčem jinym?

amorph: yes, ten brejk je tak nějak v duchu toho, z čeho se ten song původně vyvinul, uznávám, že pro vývoj songu je to hrozná rána.. v DJ friendly verzi by nebyl, nebo byl jinej a o dost pozdějc. Kytara je rozsekaný brnkání na lehce rozladěnou kytaru.. zvážim jestli má v budoucí verzi co dělat..

fegyo: možná máš lepší poslech/uši a slyšíš ten verb víc než já, možná prostě nemáš rád extrémní verby.. Já je rád mám dokud se držej na úrovni plochy kdesi v pozadí a neleze do nich rytmika a basovější frekvence.. tady je rozhodně výraznej, verb je to obří, přesto ho mam fakt rád a podobnej používám opakovaně. Ale jak řikám, možná ho jen neslyšim tolik jako ty. Taky moc nerozumim, jak by moh poškozovat sluch :D

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2013 17:49

sadluck: na 1:11 je otocenej spis nejakej crash ne? ja myslim ten virbl, tesne pred timhle casem, na posledni 4 cely doby v taktu - takhle stejne se v oldschool house music pouzival crash cymbal. mam zazity, ze to predznamenava gradaci proste ;) v ruznejch trancech a komercnich vecech, ktery tyhle postupy vykradaly, se to objevuje i tak, jak to mas pouzity ty, tedy pred stoptimem napr. (opakem gradace bude asi degradace :-) ), ale na me to takhle vzdycky pusobi nejakym zpusobem neprirozene, drevene a kycovite... asi jen otazka nejakyho myho vnitrniho nastaveni :-)

jinak po tracku se porozhlidnu a za chvilku neco nalinkuju ;)

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 07 čer 2013 17:59

oh fok, my bad.. bůhvíproč mam slovo virbl zafixovaný jako nějakou formu crashe a že je to snare mi dojde moc pozdě, jasný, už rozumim :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2013 18:19

jde mi o beat, netvrdim, ze musi bejt obalenej tou hype basou (ktera je ve druhy ukazce ve druhy pulce) ;)

http://www.beatport.com/track/in-time-s ... ix/4050299
http://www.beatport.com/track/docutron- ... ix/4414537

fegyo

Příspěvek od fegyo » 07 čer 2013 21:49

sad, efekt reverbu vyuziva pasmo , ktore nie je ludskemu uchu neprijemne. laicky ti to vysvetlim takto: zober si napriklad zvuk motorovej pily. pre ludske ucho je to neprijemne. keby si ten zvuk nareverboval, tak pri tej istej urovni hlasitosti by si zvuk motorovej pily nevnimal ako neprijemny. ale na zdravi by oba signaly zanechali rovnake nasledky ... samozrejme to poskodenie sa tyka len prilis hlasiteho posluchu. ak nieco pocuvas ticho, tak ten reverb ziadne skody napachat nemoze ... hadam ti uz po nejakom koncerte alebo po party zvonilo v usiach, aby si pochopil o com pisem . pokial ti nikdy nezvonilo, asi budes mat nejaku sluchovu poruchu :)
ART - umelecka stranka ako melodie, harmonie, rytmus, farba nastrojov , pocity. je to len cisto subjektivna zalezitost
TECH - objektivnejsia zalezitost suvisiaca so zvukom ako jeho celkova vyvazenost, jasnost jednotlivych nastrojov, ich mixovanie a pod.

Odpovědět