Syncro: Ghost Town (No Go Zone)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
syncro

Syncro: Ghost Town (No Go Zone)

Příspěvek od syncro »

Všechny basy Serum, nejlepší nákup do studia za poslední dobu. Ten synťák je fire, komplexní jako hrom, ale neuvěřitelně intuitivní. Strašně snadno se v něm vymýšlí zvuky. Spousta pluginů od UAD a novej kontroler Behringer X-Touch, kterej sice není ani posh, ani hi-end, ale díky němu se mi ITB míchá skoro jak na pultu. GunJah Studio mě s tímhle setupem fakt baví...
GunJah Records
Bandcamp | Spotify | YouTube | Mixcloud | Soundcloud

biscuit

Re: Syncro: Ghost Town (No Go Zone)

Příspěvek od biscuit »

baví. krásně definovaný všechno, příjemně čistý. jen jsem v duchu toužil po trochu tlustějším virblu (jsem na to asi úchyl :-) ).

syncro

Příspěvek od syncro »

biscuit: Děkuju!
GunJah Records

matucha

Příspěvek od matucha »

Pouzivas este realny paskovy echa na neco? Ja na svoje veci porad moc rad... tim jak je vlastne kazdy unikatni a kazda paska ma svoje "mista" tak je to pro me tak trochu podpis ;)

Jinak koukam, ze pokracujes pravoverne v tom, cos delal co te znam. Je to ted vicemene tvuj zvuk nebo to zapada do porad aktivniho zanru?

syncro

Příspěvek od syncro »

Používám UAD emulaci a strašně rád mám Tape delay z logicovskýho Pedalboardu. Reálný páskový echo jsem strašně dlouho nepoužil. Celkově jsem si hodně zvykl na ITB a vyhovuje mi to. Hlavně kvůli stoprocentnímu recallu. A zvukově, úplně upřímně, vlastně taky.

Já už asi nic jinýho dělat ani nebudu. Tomuhle pracovně pro sebe říkám future dub. Není to úplně ortodoxní dub, takže se to trochu vymyká ze škatulky. Tím, jak hodně poslouchám a DJuju afrobeats, dancehall, bashall, UK rap, jungle a vůbec basovou muziku, tak se mi to do toho "mýho" zvuku dost prolíná. Cítil jsem se tím klasickým dubem hodně svázaný, tahle vlastní pseudoškatulka mi hodně uvolňuje inspiraci. Ale v podstatě je to pořád stejná vibe... Dík!
GunJah Records

matucha

Příspěvek od matucha »

Jo myslel sem si to :).

Pro me je paskovy echo neco co pouzivam nejcastejc z procesovaciho hw pri delani hudby. Vzdycky printuju samozrejme. Taky to pouzivam jako prznici magnetak (100% wet bez feedbacku).
UAD emulace re201 je prima, povazuju ji skoro jako HW, pripadne se dobre doplnuje s ostatnima.

Ale to mluvim vylozene o "in your face" pouziti, na cokoli trochu zapustenejsiho to malokdy stoji za namahu.

Logicovskej tape delay - jasne, tak to uz je vintage plugin :).

syncro

Příspěvek od syncro »

Já si ty tři páskový Rolandy nostalgicky nechal, stojí mi ve studiu v koutě a občas se kochám pohledem na ně. Ale zapojovat se mi je už nechce. U toho UAD to vyhrála možnost automatizace. Ve zvuku asi nějaký drobný rozdíl pořád slyším, jenže to "nepohodlí" už mi to nevykoupí. A s magneťákem to samý - UAD Studer na stopách a UAD Oxide na master busu jsou tak blízko, že jsem magiče s úplně klidným svědomím prodal a zainvestoval z toho nový gear. Dlouho jsem se odhodlával jít do ITB, nechtělo se mi, ale zpátky už se vracet nebudu. Rychle jsem si na ten komfort zvykl. Vlastně to samý mám s hw synťáky - ty pluginy dneska prostě hrají neuvěřitelně dobře. Asi největší problém (a o tom jsme se tu spolu už bavili) bylo ovládání, chvíli jsem hledal optimální setup kontrolerů. Mám X-desk a Arturii BeatStep, což mi nakonec skoro úplně vyhovuje...
GunJah Records

syncro

Příspěvek od syncro »

Aktuální setup, btw...
gj_rezie7bw.jpg
GunJah Records

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Peknyyyyyyy! Bavi me to :)

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Ty vole takovyhle beaty bych chtel umet udelat, skvela prace... myslim technicky... jako samostatná písnička mě to zas tolik nebaví, působí to na mě jako hudba k filmu nebo hře, k nějaký scéně, ne jako svébytná věc třeba na desku. Ale možná to byl záměr.

syncro

Příspěvek od syncro »

Kermitak: Děkuju!
Cyril: Díky, jsem s tím zvukem vnitřně spokojený. Chápu, je to hodně pocitová věc, track, takže asi žádná písnička.
GunJah Records

matucha

Příspěvek od matucha »

Jo jasne, to chapu... kdyz si namapujes uad 201 na cudly a kroutis to, tak ses doma. Mas sanci editovat to cos nakroutil a kdyz kvuli necemu preferujes print ty veci, tak to printnout taky muzes.

Me teda u mejch vlasntich veci, kdy nemusim pospichat a nemusim bejt za kazdou cenu efektivni bavi to zapojit a kdyz to mam zapojeny, tak s tim zkouset hromady veci. Diky tomu premejslim jinak a vyskocej na me obcas veci co bych necekal a to me odpichne nejakym jinym smerem. Nekdy mam treba i retezce kdy to zacne nejakejma pluginama a pak to projede skrz paskovy echo nebo neco jinyho. A pak to co nahraju zpomalim na polovinu a vyseknu z toho nejaky zajimavy momenty. Delam to i bez HW, ale jakmile jsem v tomhle kreativnim modu, tak me ten hw nijak nezdrzuje a neni nijak nepohodlnou soucasti retezce. Ale pro utilitarni veci a dodelavani je ITB zasadni.

Peknej "koutek", je zajimavy jak radikalne je jinej od toho myho. Ja nemam na stole zadnej kontroler, klavesy s knobama mam na zemi opreny o stranu stolu a vytahnu to jenom kdyz uz musim. A fadery jsem pred 18lety (asi tak nejak) odpojil a krome jednoho kratkyho pokusu uz nezapojil :).

syncro

Příspěvek od syncro »

matucha: Rozumím, taky mě baví zkoušet a objevovat "chyby". HW jsem původně preferoval kvůli zvuku. Když se na něj pluginy dotáhly, pořád jsem ho preferoval kvůli ovládání. A teď, když jsem se konečně naužil používat kontrolery a ty jsou konečně taky nějak intuitivní, tak je mi vlastně úplně jedno, jestli HW nebo SW. Cokoli, co dělá to, co chci a já to na tom dokážu udělat. U SW ještě hodně hraje roli to, že si těch instancí naotvíráš, kolik ti komp utáhne...

Ad fadery - mi ten X-Touch a BeatStep vytrhly trn z paty. Už jsme se o tom bavili, nejsem myšovací. Takhle se mix ovládá skoro, ale jenom skoro, jako na reálným HW. To jsem potřeboval... Zkoušel jsem Mackie MCU, ale vrátil jsem ho. Ten X-Touch je sice "jenom" kopie, ale v podstatě mnohem lepší. Uli to zdokonalil 8-)
GunJah Records

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

syncro : co je na Xtouch lepsie ako na MMCU ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Cena.

Odpovědět