Syncro: Standing Firm

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
syncro

Syncro: Standing Firm

Příspěvek od syncro » 31 črc 2009 11:39

Tak jsem konečně popřepojoval a pozapojoval nový gear a už zase můžu něco dělat. Takže takový vyklidněnější dub na páteční odpoledne 8-) Výhledově plánuji i full vocal verzi...

Syncro: Standing Firm (pracovní verze) ... http://www.gunjah.cz/internal/Riddims/StandingFirm.mp3

Saša

matucha

Re: Syncro: Standing Firm

Příspěvek od matucha » 31 črc 2009 11:48

Pisnicky pisnicky... to by ti slo... ale ukazat nam takhle jak mas tedko pozapojovanej novej gear to nam ukazat neukazes :roll:

hezkej zvuk na vejskach (virbl/hajtky) :)

kexik

Příspěvek od kexik » 31 črc 2009 11:58

mam pocit ze si to malicko prehnal so stereom. pocuvam to sice v praci na hodne divnych bednickach ale mam tu na hdd nejakych high tone a ti to maju cele uzsie a tym padom telnatejsie. len neviem ci som si vybral spravnu referenciu, ohladom dubu sa necitim byt prave informovany posluchac

syncro

Příspěvek od syncro » 31 črc 2009 12:03

matucha: Dík Matouši. Vcelku nic přelomového v tom zapojení. Jinak jsem si to rozházel na pultu, na bicích visí IGS S-Type kompresor, na vokálu IGS 2-1176, zase jsem připojil NordRack2 a poslední, co mi zbývá a neměl jsem na to ještě čas, je vyměnit Multiface za Digiface a pověsit na něj SSL Alphalink. Digiface i Alphalink zatím čekají v krabicích až domíchám to, co mám teď rozdělané 8-) Z pultu mi teď jde master do Revoxu a z něj zpátky do kompu, proto možná ty výšky...

kexik: Mě to doma přišlo docela normálně úzké, ale je pravda, že je to méně mono, než jsem byl zvyklý 8-)

Saša

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 31 črc 2009 12:32

me prijde stereo naprosto v klidu.

Zni to fajn. Jen nektery synth plochy mi prijdou lehce "pluginove" sterilni. No mozna ze hlas bych trochu hodil dopredu, asi frekvencne mu pridat spodek. Ted mi prijde, ze se jakoby stydi a jen tak zkusmo z dalky neco prizvukuje:) V basech pekny. S vejskama souhlas, jsou takovy jako dobre sametovy a neagresivni. Co mi neprijde az tak supr, je reverb, hlavne na bicich. Takovej studenej a kovovej a uzavrenej v maly mistnosti. Sem by mi sedlo neco daleko temnejsiho, alez zaroven vzdusnejsiho.

matucha

Příspěvek od matucha » 31 črc 2009 12:39

Me to moc siroky nepride, vsechno je v normalnim uhlu.

Dal ses na polsky procesory? Parkrat jsem koukal na jejich stranky, muze to byt prima. Neco z toho je hodne levny a neco uz zas tolik ne v porovnani s vic zavedenejma krabickama. Ale tak ci tak koukam, ze to nebudou moc sragory ;).

Revox... hmmm... tyjo ted sem mel zase chvli pasovy zachvaty a koukal po nejakejch kouskach a mozna i neco poridim, trochu me na to namotava smycka z rolandovic echa, ktera fakt zkresluje moc pekne... ale stejne, spis ve me prevazujou obavy z moc velky pracnosti a z poruch. Tak schvalne jestli otesankuv hlad bude silnejsi ;-).

matucha

Příspěvek od matucha » 31 črc 2009 12:46

Amorph píše:Zni to fajn. Jen nektery synth plochy mi prijdou lehce "pluginove" sterilni. No mozna ze hlas bych trochu hodil dopredu, asi frekvencne mu pridat spodek. Ted mi prijde, ze se jakoby stydi a jen tak zkusmo z dalky neco prizvukuje:) V basech pekny. S vejskama souhlas, jsou takovy jako dobre sametovy a neagresivni. Co mi neprijde az tak supr, je reverb, hlavne na bicich. Takovej studenej a kovovej a uzavrenej v maly mistnosti. Sem by mi sedlo neco daleko temnejsiho, alez zaroven vzdusnejsiho.

Ja myslim, ze tohle je ve vetsine pripadu specifikum zanru ;-). Ale az na ten pomer hlasu vs zbytek bych celkem souhlasil. Lip by se mi to poslouchalo, kdyby ty plochy byly kulatejsi a i prostor vrelejsi. Vokal tady nechapu jako vokal, ale spis jako jeden ze samplu, nepotrebuju ho v ksichtu.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 črc 2009 12:54

super !! dost sa mi to paci.. zvuky presne podla mojho vkusu (asi si tam dost vyuzil norda ze ? :-) ... a basa znie strasne nekompromisne .. *thumbs up*

edit: normalne, dneska som zrovna stiahol asi 5 novych psy albumov, len som tak popretacal a hovorim si fuj, zase nuda ... a potom som si pustil tento tvoj track a normalne ze BUM uplne ze SUPER nadsenie ...

Agent Provocateur

Příspěvek od Agent Provocateur » 31 črc 2009 13:10

počul som zopár tvojich predchozích vecí a táto ma dost prekvapila-tým, že je tu ovela viacej elektroniky ako v tých čo som počul...ta basa je fakt krutá-tá sa mi velmi páči... (počujem tam 2 bysy-jedna ta tučná a jedna filtrovana..tie priebehy filtrov su točene ručne? rád totiž krútim live filtre basy :)
inak podarená vec velmo..

rastis

Příspěvek od rastis » 31 črc 2009 13:11

pekne to hlavne rytmicky slape, to je prve, co ma pozitivne zaujalo :)

syncro

Příspěvek od syncro » 31 črc 2009 13:15

amorph: Rozumím. Ten reverb je asi kontroverzní, stejně jako ty studené zvuky, ale já chtěl udělat trochu krok k odcizenosti. Ta atmosféra je takový můj soukromý fear a tohle tu cizost pro mě vystihlo. Poměr vokálu je skutečně "specifikum žánru" 8-)

matucha: Mě ty IGS věci moc potěšily, za ty peníze je to pro mě bezkonkurenční gear. Hodně přemýšlím nad IGS VariMu... Co se pásu týče, já to rád, ale... Diskuzí jsme tu vedli spoustu, pozdravuj otesánka 8-)

dendy: Díky moc. Nord kváká a bublá, dlouho jsem ho nepoužil, tak jsem si s ním zase trochen zařádil...

Saša

Cyril

Příspěvek od Cyril » 31 črc 2009 13:19

Me se to libi, je to dobry, ale souhlasim s tema syntakovyma plochama, ty mi znej docela lacine (mozna jen muj problem/vkus), zaslouzilo by si to podle me neco originalnejsiho, aspon neco jako rychle se priblizujici a pak zase mizejici smycce nebo tak neco... Zpev s vocoderem je peknej... A basa bezvadna
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

syncro

Příspěvek od syncro » 31 črc 2009 13:21

rastis: Dík 8-)

Agent Provocateur: Já měl poslední rok trochu mrtvější období, kdy se mi začal přejídat klasický dubový zvuk, protože už dost dlouho stagnuje (z mého pohledu a hlavně v mojí hlavě). Trochu mě zaujala ta dubovější část dubstepu a letos v létě jsem viděl naživo moc pěkný koncert Brain Theft, což bylo přesně na pomezí dub-dubstep. Po dlouhé době mi na začátku koncertu padla brada a po hodině a půl tance se zase zavřela. Tak jsem si řekl, že už asi přišel čas vstoupit v roce 2009 do 21. století a občerstvil jsem svoje úplné začátky, kdy jsem acidem a elektronickými experimenty začínal... Tak asi proto 8-) Ty basy jsou skutečně dvě, sub a filter. Ta filtrovaná je automatizovaná. Díky.

Saša

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 črc 2009 13:51

btw. trochu mi to atmosferou pripomina album "In Dub" on Hallucinogena .. jeden z mojich najoblubenejsich pomalych album.. :)

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 31 črc 2009 14:18

Obrázek

Cyril : ty ked zadres tak to stoji za to 8) mohol by si definovat co je to "...ty mi znej docela lacine." ?

Odpovědět