Taron - Example No. D (První tape)

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
theTaron

Taron - Example No. D (První tape)

Příspěvek od theTaron » 10 pro 2018 21:50

Zdravim guys, píšu tady na fóru poprvé, takže se asi nějak představím. Skoro všude vystupuju pod přezdívkou "Taron" a asi za měsíc to bude rok co se tak nějak volně koníčkově věnuju skládání hudby. Dělám hip hop a trap instrumentály, na rap samotný nemám odvahu ani talent, takže jestli se najde někdo kdo by chtěl spolupracovat, určitě mám zájem. Všechen můj materiál můžete najít na https://soundcloud.com/thetaron

Po několika zvláštních pokusech o pár EPček jsem vydal první full beattape s názvem "Example No. D". Tape se teda skládá ze 13 hip hop/trap a trochu experimentálních beatů. Vím že tenhle žánr se tu na fóru tak moc neujímá, ale i tak si myslím že se vám může "xd" líbit. Vítám jakékoliv názory, kritiku, tipy, triky a cokoliv co mi může pomoct vylepšit mojí music.

xdudy

Re: Taron - Example No. D (První tape)

Příspěvek od xdudy » 10 pro 2018 23:31

a seš připravenej na kritiku, a nebo to sem dáváš jen jako aby to taky někdo slyšel ???

theTaron

Příspěvek od theTaron » 10 pro 2018 23:56

Vítám jakékoliv názory, kritiku, tipy, triky a cokoliv co mi může pomoct vylepšit mojí music.
Jop, co tě na tom napadá špatnýho, dobrýho, jakýkoliv pocity a myšlenky o tom máš, sdílej se mnou. Nejsem nejzkušenější, takže hodně lidí tady má určitě co k tomu namítnout a já se snažim zlepšit.

xdudy

Příspěvek od xdudy » 11 pro 2018 01:58

noo nechci bejt zlej, ale vono neni nějak co hodnotit kde nic neni ani čert nebere-ale to je jen muj subjektivní názor.
Možná to někdo pojme jako alternativní repetitivní minimalismus a nakonec se ukáže, že je to perla ve svém žánru -nic ve zlymjsem už starej a některejm věcem už nerozumím :-)

theTaron

Příspěvek od theTaron » 11 pro 2018 03:13

Je to repetitivní, to je taková věc na hip hop beatech, jsou hlavně udělaný aby na ně někdo napsal text. To se dělá dobře když se to tolik nemění no, ale i tak teda do toho zkusim dávat víc malejch změn aby to bylo zajímavější i bez textu, když už to prezentuju bez textu. Tak teda dík aspoň za poslech no :d

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 pro 2018 14:38

Aj instra mozu byt napriek repetitivnosti spravene zaujimavo, zrovna vcera som sa bavil s jednym chlapikom na inom fore, daval tam veci co spravil v Nanostudiu 2
alebo dalsi tento: To tvoje je repetitivne prilis. A ma to uplne zly zvuk. Fakt sa tam nic nedeje. Ziadne jemne variacie, nieco co by to ozvlastnovalo, spravilo zaujimavym. Obcas sa tam zapne/vypne nejaka stopa a tym to hasne.

To ze je to podklad k rapu neznamenae ze bez rapu to ma byt nudne. Kvalitne instra do hiphopu su prespekulovane a vysperkovane v detailoch az - az. Dobre instro poznas tak ze ked si ho pustis bavi ta aj bez toho aby ti do neho niekto rapoval.

Najvacsi problem ale je ze ti vobec neladi basa s tymi stringami. Basa sama znie kompet uplne nahodne. Na nahodu nabuchane tony. A vobec sa nehodi k tym stringom co hraju na pozadi, uplne mi to taha usi cele je to falosne. V beate (myslim cisto bicie) nieje ziadna komplikovanost, ziadna prespekulovanost, je to cele take prvoplanovite, prepac posobi to namna ako narychlo zbuchnute za 10 minut.

Chcel si kritiku nech sa paci.

theTaron

Příspěvek od theTaron » 11 pro 2018 15:10

Hej, nemam problem s kritikou, dík za názor, budu si to pamatovat, jenom je to jakože celej tape, ne jen tenhle první song(ono to pokračuje automaticky po tom prvnim i tady na webu), jestli nemáš náladu nebo čas na všechno tak pohoda. Jestli ten čas a náladu máš, tak bych určitě ocenil nějakej názor i na zbytek.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 11 pro 2018 17:04

Taron, dovoľ mi dať ti radu - úplne úprimne, od srdca, bez štipky sarkazmu, lebo všetci sme mali všelijaké tie svoje začiatky, takže fakt to myslím seriózne: stiahni to z toho soundcloudu, zamakaj na teórii hudobnej produkcie - t.j. veľa študuj, čítaj, skúšaj, šteluj, cibri, počúvaj komerčné tracky, ktoré sú ti vzorom - ešte aspoň ďalší jeden rok, a potom budeš mať aj ty na tieto svoje veci úplné iný pohľad ako teraz a určite aj budeš možno rád, že si to stiahol a nebolo to uverejnené ako tvoj debut

gambler

Příspěvek od gambler » 11 pro 2018 17:59

Znie to ako ked sa niekto venuje produkcii rok a ty pises ze sa jej rok venujes, takze pohodka..Ja sa napriklad komponovaniu venujem 4-5 rokov a moje veci zneju akoby som sa tomu venoval mozno 2-3roky...
Ked ci clovek sam sklada,aranzuje,sound-designuje,mixuje,mastruje tak robi pracu ktoru inak robi tym ludi..A teda to chce hodne casu ,studovania,vedomosti a driny aby clovek zvladal vsetko sam na urcitej urovni..
Co ma na tebe bavi je asertivny pristup,sebavedomie,a hlavne schopnost tracky dokoncovat..Toho sa drz,to je dolezite...
Ak by som ti mal nieco poradit tak skus ear training,existuju aj aplikacie do mobilov,kde omielas a pocuvas intervaly do zblbnutia,je to super vec pre muzikantov..
A pucuvaj-analyzuj pesnicky ,casti pesniciek a specialne momenty co sa ti na pesnicke pacia..Nasledne skus tu cast do detailov prerobit v DAWku a tak zistis co ze to bolo ze sa ti tak pacilo (clovek to nevie az kym to nerozoberie do detailov)..Ci to bol nejaky specialny akord,postupnost,rytmus, zvuk,atd..
Ked to zistis tak mas "trik" pre svoju produkciu, a takto mozes zbierat triky do alelulja..Vsetky tieto veci potom mozes pouzivat vo vlastnej produkcii a budu tvorit tvoj jedinecny sound,kazdemu sa paci nieco ine a ma inu kombinaciu "trikov" v talone:)
Naposledy upravil(a) gambler dne 11 pro 2018 18:31, celkem upraveno 2 x.

xdudy

Příspěvek od xdudy » 11 pro 2018 18:01

No tak vše bylo řečeno - já jsem si to poslechl komplet, co máš na tom soundcloudu - a platí to o všem - občas se tam mihne náznak nějaké nálady, ale dál se s tím nepracuje.
Poslouchej tracky co se ti líbí a pro začátek skus prostě kopírovat -tím objevíš postupy na kterejch můžeš stavět vlastní věci.
Další věc je zvuk - zvuky co spolu fungujou melodie harmonie efektování.
To co píše Dendy o falešný harmonii s basou je evidentní - dalo by se to považovat za záměr, ale v tvym případě je jasný,že nejsi ve fázi , kdy bys byl schopen tohle používat.
Fakt hodně ti dá analyzování cizích dobrejch věcí.

xdudy

Příspěvek od xdudy » 11 pro 2018 18:05

jo a jen malá povzbuzující - pokud tě to baví hraj si s tím dál -pamatuj, že všechno se dá stačí jen chtít

theTaron

Příspěvek od theTaron » 11 pro 2018 19:35

Díky všem za rady, podívam se do těch různejch věcí co se tady doporučuje, to s kopírovánim jinejch tracků jsem párkrát zkoušel a moc mi to nešlo no, ale nikdy jsem se do toho úplně neinvestoval takže se na to zkusim soustředit víc. Tohle určitě ztahovat dolů nebudu, protože by mě to někdy v budoucnu mrzelo, dělal jsem nějakej fakt příšernej track už někdy v 2014 a teď mě mrzí že jsem ho smazal a nemůžu ho najít, takže si určitě necham všechno na tom soundcloudu. Každopádně teda díky moc všem za rady a feedback.

tony9

Příspěvek od tony9 » 11 pro 2018 20:29

Taron, s tou úvodní v Exampl #D melodií se dá pracovat, jenže to chce jak píšou kluci promakat. Nenech se odradit kritikou, makej na své muzice a buď rád, že máš kam růst a co objevovat.

jackies

Příspěvek od jackies » 21 úno 2019 13:25

dendy píše:
11 pro 2018 14:38
Najvacsi problem ale je ze ti vobec neladi basa s tymi stringami. Basa sama znie kompet uplne nahodne. Na nahodu nabuchane tony.
Tenhle topik mě nějak minul.
Tohle je prostě zářný příklad toho, že každý ambiciozní hluchoň "dělá" muziku, stejně "vymydlený" okolí ho v tom podporuje, on nabývá dojmu, že je to snad úplně super.

Nejsem příznivec jakékoliv takové podpory, když je evidentní, že takový člověk na to nemá a nikdy mít bohužel díky přírodě nebude.
Takoví lidé ale bohužel neví že jim nebylo dáno. To je ten problém.
muzikant

IvanB

Příspěvek od IvanB » 21 úno 2019 15:48

jackies, myslím, že už nie je potrebné nakladať ešte viac... hudba ho baví, chcel názor, usmernený bol. tvoj neempatický názor nemá žiadny prínos

Odpovědět