Tomy .45 - Bloody Good Cry

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

Re: tomy .45 - Bloody Good Cry

Příspěvek od tomy45 » 07 led 2014 18:53

uf :-]

no, 2 akordy len pre to, ze je to jednoduche, ze viac mi to nejde a viac to neviem. Netusim ako popisat to, ze to ako je to spravene tak som to chcel a tak som to vedel, aby to nevyznievalo ako neustaly flame-fight-dialog na moju obhajobu preco je hento takto, a nie hentak a ako by to bolo lepsie... cim nechcem nijak hodnotit komentare, ktore su tu napisane. V prvom rade chcem povedat, ze som fakt rad, ze sa najde tolko ludi z brandze alebo mimo nej co sa vyjadria.

Cele som to robil zlahka, vyhnut sa klise je dnes nemozne, Oxy by o tom vedel co to popisat. Asi by sa dalo aj napisat, kto nic nerobi, nema co kolovratkovat :-] z coho zaver je.. ak by som nieco robil v krci, a s myslienkami, ze "nahodou" sa moze niekto objavit a napisat o tom, ze je to nepodarok, tak by som nikdy nic nespravil.

A ano, usmievam sa, ked nieco stvaram, lebo ma to bavi, kaficko, cigarka a pohodicka. Nestresujem sa. :-] Stale verim v to, ze som nestratil ako-taky nadhlad. Ked sa raz zadari, bude hit, no tak bude, ked nie, svet sa nezborti a pokym nedostanem ban, tak to tu budem hadzat :-]

ad1/ 8 minutova verzia :-] mam to este viac zalupovat?
ad2/ zvuk - robim co mozem, furt sa snazim.
ad3/ zvuk od 00:20, nahodne najdeny zensky vokal hodeny do samplera a naklikany do pianorolu, nastrecovany, zekvalizovany jak fras a potom delay. Ziadna veda, nahoda :-]
ad4/ ziadna gitara neni transponovana. je len “po mojom” kurvena :-]

lavender

Re: Tomy .45 - Bloody Good Cry

Příspěvek od lavender » 07 led 2014 20:29

neviem ci ste to pocuvali pozorne dokonca ti, ktorym sa zda ze je to nuda a skica a loop.
ale tommy vam sam dal odpoved ako to spravit aby to nuda nebola a odpoved vo forme refrenu je na zaver skladby ;)
len teda by sa autorovi do toho muselo chciet ;)
za mna - timestrech akustickych nastrojov je trapas. rozstrapkana gitara nie je glitch, zostane stale rozstrapkanou gitarou ;) pomery poriesit, vela zvukov utopenych. cele ako to je tak to je material s potencialom pri troche snahy a prekrocenia sameho seba ;)

dano

Příspěvek od dano » 07 led 2014 22:36

prijemna Mobyovka

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 led 2014 23:43

tomy kedze tu takmer vsetci do teba biju zo vsetkych stran :-) chcel bys om este povedat jednu dolezitu vec ktoru som si len nedavno uvedomil...

ezone je super.. dostanes tu feedback od ludi co sia viac ci menej venuju muzike a zvuku, takze dost vidia "pod pokrievku" ... poznaju postupy, maju nacvicene usi.. odhalia chyby.. kazdy ma nejaku predstavu o tom aky by urcite veci robil, a tieto predstavy sa mozu lisit - ziadna z nich niejeho horsia ani lepsia, su to proste rozne uhly pohladu od ludi od fachu - v podstate extremne narocny posluchaci..

Po tento moment fajn - urcite to cloveku VELA da. Aspon mne davalo a dava.

ALE! V urcity moment si treba uvedomit, ze ta hudba je v prvom rade vychadza s teba, takze aj ked ti 20 ludi povie ze tam mas dat spev a o 2 akordy viac a neviem co - ak ty to tak necitis, a sis pokojny s tym ako to je, pocitovo je to proste "tvoje", netreba sa za kazdu cenu snazit torobit inak...

A dalsie vec - ta hudba je urcena pre obycajnych ludi. Blazni co sme tu na ezone - tak to je tak mozno 1% .. zvysok sa nebude hrabat v tom ci tam mas 1,2 alebo 3 akordy, ci mas nastretchovanu alebo inak dokurvenu gitaru, ci ja hentaky kopak a tamtaka basa...

Tato drviva vacsina obycajnych ludi si proste vypocuje tvoju skladbu, 99% nedostatkov proste pocut nebude, pre nich bude dolezity proste celkovy dojem z tej skladby, ci je to nieco co sa im dostane pod kozu...

Chapes dufam co chcem povedat. Proste kritiku tu na ezone si clovek nemoze moc pustat k telu. Ako fajn, urcite je dobre sa poucit, ale v urcitom momente, najma ak je vnutorne presvedceny ze je to ok, a ze svojim sposobom s tym spokojny, tak jednoducho treba postsvit mur a dost. Nenechat sa moc zvyklat a vyvolat v sebe pochybnosti..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 led 2014 23:49

dendy : nemyslim si , ze tomy je typ cloveka , ktoremu musis pisat , co si prave napisal .. ako hovori Ivan Mladek : Places sice dobre, ale na spatnym hrobe ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 07 led 2014 23:58

:-)))

tomy45

Re: tomy .45 - Bloody Good Cry

Příspěvek od tomy45 » 08 led 2014 06:48

Pytkin :-)

Dendy: rozumiem, naozaj si rad precitam kazdy komentar. Prva vec je, ze sa niekto "prinuti" napisat, to je jedna z pre mna podstatnych veci, druha, samozrejme obsah toho prispevku. Velakrat clovek z tej tzv. euforie z toho co sa mu dari/podari, niekolko podstatnych veci prehliadne. To sa mi bezne stava, ba priam rutinne :-) A ten moment, kedy si precitam dany komentar, mi ostane nejak tak "vzadu v hlave", a zas ked nieco dalsie tvorim, mam to na pamati. Niekedy sa s tym stotoznim, niekedy nie.

Zaujimavy moment vsak nastava vtedy, ked pride na to, ako co by niekto iny spravil. Vnimam to inspiracne, no zaroven je tam taky maly hacik. Tym, ze vnimame - vieme, ze dotycny tu dal svoju skladbu na okomentovanie, uvedomuje si kazdy, ze to este je mozne zmenit. Teda aspon ja to tak vnimam. A tu je ten balvan urazu... Pohybuje sa to na hrane, interpret vs. "uprava" aranzu-skladby po komentari co si precita sa nie vzdy musi zhodnut s "citenim" autora a mnohokrat potom sa upravi skladba (pokial to nie je vyslovene technicka zalezitost) na kvazi vyjdenie v ustrety tomu, kto je nazoru, ze prave tak by to znelo lepsie :) a to sa priznam, stava aj mne.

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen » 08 led 2014 08:09

dendy píše:
ALE! V urcity moment si treba uvedomit, ze ta hudba je v prvom rade vychadza s teba, takze aj ked ti 20 ludi povie ze tam mas dat spev a o 2 akordy viac a neviem co - ak ty to tak necitis, a sis pokojny s tym ako to je, pocitovo je to proste "tvoje", netreba sa za kazdu cenu snazit torobit inak...

A dalsie vec - ta hudba je urcena pre obycajnych ludi. Blazni co sme tu na ezone - tak to je tak mozno 1% .. zvysok sa nebude hrabat v tom ci tam mas 1,2 alebo 3 akordy, ci mas nastretchovanu alebo inak dokurvenu gitaru, ci ja hentaky kopak a tamtaka basa...
Tohle neni rejpani nejakych syntakovych nerdu, tohle presne dela producent. Ze je to zasadni element, jako treba dobrej mix nebo mastering asi neni treba dal rozvadet...:-)

Myslim, ze je dost malo lidi, kteri si dokazou vlastni vec i zprodukovat, aby to nebylo slyset
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Radio United
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Odpovědět