Tomy .45 - Today Is Not The Day

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
tomy45

Re: tomy .45 - Today Is Not The Day

Příspěvek od tomy45 » 18 lis 2012 22:41

brathm, ja som ti porozumel, jedinemu co ti nerozumiem je, ze raz pises po slovensky raz po cesky... :-) ale rozumiem ti :D

dano

Re: Tomy .45 - Today Is Not The Day

Příspěvek od dano » 18 lis 2012 22:43

chce zmiast supera :-) klame telom

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 18 lis 2012 22:47

evidentne to funguje :D

c9000

Příspěvek od c9000 » 18 lis 2012 23:01

Hombre ,ma trochu pravdu, chybi tomu přesně to co chybí drtivý většině elektronicky dělaný muziky - (neber to osobně), melodie, něco co ti v tý hlavě zustane. Myslim že neni uplně od věci podívat se na to s odstupem "co by si asi řekl prumernej posluchač, nikoli, někdo kdo muziku dělá na ten či onen song " . Pak ti vylezou jasný kontury uspěšnejch pecek v elektronice, každá taková, at je to Chemical, Prodigi nebo třeba Skrillex ma prostě něco, co si broukáš potom co to slyšíš a to je moc těžký dostat do muziky. Kdybys tam i toto dostal, budou to pecky s velkým P. :)
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 18 lis 2012 23:12

Hombre ma uplnu pravdu. Bezpochyby. Viem, co mas na mysli. :-] Jedna vec je nieco zvladnut technicky, druha, za pomoci tych zrucnosti vytvorit/zkomponovat nieco co zaujme.

Hned v uvode som pisal, ze ma ist o kvazi intro na albume, ak to tak mozem nazvat. Skladby, ktore mam s Gitou nachystane, "lead tracky" sme s tym umyslom davali dokopy. Ale teraz sme sa trochu zabrzdili, paradoxne, nie pri tvorbe, ale kvoli zmenam u mna v praci, u nej, vratane toho, ze v TelAvive teraz lieta nieco ine ako wifi prenos wav stop... Nojo, treba casu

delay

Příspěvek od delay » 19 lis 2012 21:11

Čao, žánr je fajn :), ale mohl bych téměř do puntíku podtrhnout první příspěvek od C9000, přesně to vystihl. Prostě to nejde dokupy, nejen stylově (to mi je celkem jedno - tvoje věc), ale zvukově a atmosférou. Ty umíš bicí, a do skladby, která by mohla být snivá vrazíš takhle lacinej nešmrncovní beat? To je skoro, jako kdybych to dělal já (před 3 rokama teda):). To tě musím pokárat Tomíku. Jinak moc oceňuju tvojí snahu a vytrvalost, jsou to skvělý zkušenosti.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 19 lis 2012 21:16

Tak ja sa s tymi bicimi serem 2 tyzdne a ze lacine a nesmrncovni? :-) :-)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 19 lis 2012 21:20

ja som chcel vsadit prave na tu roznorodost, nemusela vyjst ako to prave orechove :-) to beriem...

dedko

Příspěvek od dedko » 19 lis 2012 21:45

No Tomáš, rytmická čast je výborná, harmonická časť tiež, len mi tie dve nejako nejdú dohromady, melódii by som sa ešte trocha povenoval. Ale nijako v zlom... (Inak mohol by si to nabudúce zverejniť tak aby som si to mohol pustiť aj na ipade, kvoli tomu som musel zapínat PC) :)

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 19 lis 2012 21:52

:-) diky dedko za komentar.

Ono to na iPade ide, len Dendy mal furt cosi s nim :D po refreshi by ti to malo ist :-)

delay

Příspěvek od delay » 19 lis 2012 22:47

No, ty bicí moc poutaj pozornost, jsou přitom jednotvárné a nafouklé, naproti tomu hlavní hudební složka je vlastně schovaná v jakémsi stínu, asi bych zkusil nějak zmasakrovat ty smyčce a udělat tobě bližší acid chemical verzi :), anebo zkus použít nějaký víc akustický samply a nedělat tak velkej kopák, ale spíš malovat... Asi něco ve stylu Amorpha bych to viděl.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 20 lis 2012 01:23

V prvom rade - na prvé počutie ma zaujala dokonalá technická prepracovanosť, potvrdzujúca Tvoj zmysel pre detail. Veľmi pekne znejúca atmosferická rytmika. Čo ma trošku vyrušilo, tak určité harmonické pnutia, ktoré počujem vo vedení hlasov v kváziorchestri. Nie som doma v týchto žánroch, ale viem si predstaviť tie sláčiky presvedčivejšie napriek použitiu samplov. Možno viac rešpektovať zásady klasickej harmónie, aj v takomto zacyklenom vzorci by to snáď išlo vypracovať zaujímavejšie. Viem si predstaviť takú symbiózu pulzujúcej elektroniky a nad tým určitý epický príbeh v orchestri smerujúci od niekiaľ niekam. Ale aj takto je to svojim spôsobom zaujímavé...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

c9000

Příspěvek od c9000 » 20 lis 2012 09:12

to je celkovej problem orchestru, smyccu a dechu když jsou za samplů. Pokud člověk není opravdu zkušený hráč a neumí to zahrát na klapkách, tak to vždycky zní nemotorně. Ideální je nahrát si to na klapky, pak to dát nějakýmu malýmu orchestralnimu telesu at to prehraje, pak je ten výsledek jak má bejt. S tímhle jsem se taky pral a zjistil že jiná cesta moc není.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 lis 2012 09:30

Mne sa tazko vyjadruje k vasim poznamkam, lebo som z toho, povedzme si uprimne, jalovy... Pre mna je vzdy prvorade, aby to ako celok bolo proste zaujimave. A tu je mozno ten kamen urazu, ze uz ked vezmem "do ruk" slaciky, smycce, atd., je to proste uplne o inom, kde mi to neda moc vyniknut. Lebo to neviem. Prijemna melodia, harmonia je sice OK, ale zaaranzovat to do stavu, aby to posobilo vierohodne a pod., to mi nejde, neviem to. S odstupom casu si tento svoj vytvor pustam znova, a je fakt, ze presne co ste pisali, vsetcia, je tam poznat. Umelo, mozno az sterilne posobiaca kompozicia, aranz atd. Necham to nejaky cas ulezat, potom sa rozhodnem, ci to ma zmysel a ci budem vediet z toho dostat viac. Mozno som zarubal do "vysin", na ktore este nemam a chyba mi aj teoria. Kazdopadne, dakujem vsetkym, ktori mi tu prispeli. Zobral som si z toho vsetko na co moja makovica neprisla sama :-)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 20 lis 2012 09:47

Ako píše c9000, je to vždy trochu problém pri samplovanom orchestri. Najdôležitejšie je ale zaranžovať ho tak, ako by to bolo písané pre nejaké živé teleso. Potom to aj zo samplov pôsobí dôveryhodnejšie. Často tiež používam metódu, že si na samplovaný aranž nahrám aspoň kvartet, niekedy aj bez čela, hneď to naberie na presvedčivosti.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Odpovědět