Tomy .45 - Today Is Not The Day

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Amorph
Moderátor

Re: Tomy .45 - Today Is Not The Day

Příspěvek od Amorph » 20 lis 2012 09:51

c9000 píše:to je celkovej problem orchestru, smyccu a dechu když jsou za samplů. Pokud člověk není opravdu zkušený hráč a neumí to zahrát na klapkách, tak to vždycky zní nemotorně. Ideální je nahrát si to na klapky, pak to dát nějakýmu malýmu orchestralnimu telesu at to prehraje, pak je ten výsledek jak má bejt. S tímhle jsem se taky pral a zjistil že jiná cesta moc není.
No jen zahrat to na klapky nestaci, dulezita je kompozice a orchestrace, jinak tomu ani prehrani zivym orchestrem nepomuze.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 lis 2012 19:24

tomy ale poloz si zakladnu otazku - naozaj chces aby tie slaky zneli ako "zivy" orchester ?? Chapes, vsetci to hned beru automaticky tak ze ked niekto pouzije v skladbe tieto zvuky chce aby to znelo ako "zivy orchester" ...

Mozno by to chcelo trosku out-of-the-box rozmysalnie... Co ak autor bere tieto nastroje len ako zvukovy zaklad ktory chce nasledne pouzit presne v duchu ostatnych elektronickych nastrojov ?

Co ak to prave MA zniet ako slaky vyskladane zo samplov...

Dufam ze je jasne co tym chcem povedat... Len tomy vie aky bol jeho zamer a ako to malo zniet... ja tueto zvuky berem v elektronickej skladbe len ako dalsi synth a necitim potrebu hladat v tom zivy prchester, naopak casto mi prilisna "realnost" pouzitia tychto nastrojov v takomto type skladieb pride az kontraproduktivna

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 20 lis 2012 20:12

Dendy- môže byť. Ale tie sláčiky oproti ostatnému vyznievajú rozpačito. Nech pôsobia ako ďalší synth, prosím, ale bez toho, aby to bolo treba uvádzať vo vysvetlivkách.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

tomy45

Re: tomy .45 - Today Is Not The Day

Příspěvek od tomy45 » 20 lis 2012 20:30

Dendy: no presne tak som k tomu pristupoval, lenze... ako pise Cundo. Zaposobi to rozpacito, a i napriek tomu, ze prvotna idea bola presne taka ako si opisal, akykolvek argument v prospech toho ako to uz v skladbe je, by bolo (aspon pre mna) len akesi odovodnovanie preco... Skladba, ma mat podla mna vsetko "na poriadok" a nevyvolavat zbytocne otazky, co sa tyka pouzitia zvuku/nastroja. A slaciky su tak specificky nastroj, ze jeho pouzitie si vyzaduje akusi zivost-originalitu. Maju nezamenitelny charakter.
Je mi jasne co si tym chcel povedat, mal som zamer ako to malo zniet, lenze ten punc co maju dat skladbe slaciky tu naozaj chyba. Je to ako nahradit akusticku gitaru nejakym syntak-presetom, proste tomu nieco chyba...
Nemysli si, ze som z toho happy :-) ale ak uz sa raz v skladbe zameriavam na detail, potom takyto podstatny by som nemal prehliadat. Tuto skladbu tahaju slaky, su hlavnym motivom, oproti monotonnemu beatu. Preto to asi tak bije do usi.
Lebo prave ta recnicka otazka "Co ak to prave MA zniet ako slaky vyskladane zo samplov..." moze posunut tu skladbu smerom viac k akejsi amatercine.
Je to veda :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 lis 2012 20:39

neviem tomy.. podla mna by si sa fakt mal drzat toho ako si to chcel mat - co bol zamer.. a mojim usiam to vobec zle neznie, je mi u prdele ci to znie viac alebo menej ako realny orchester - ja sa na skladbu snazim divat ako na celok ako posluchac (nie ako niekto kto vidi do postupov ako taka vec vznika) a z toho uhla pohladu mi to pride naprosto v poriadku... nic mi tam nevadi, nerusi ma tam... zvukovo mi to tam sedi a to ci to znie realne - to je mi jedno...

ono jedna vec je dat si poradit - ale je aj dolezite postavit si urcite mantinely a za tymi sa uz formovat nenechat, trvat si na svojom - inak to uz fakt nebude tvoja hudba ale len zmes napadov a nazorov inych

tomy45

Re: tomy .45 - Today Is Not The Day

Příspěvek od tomy45 » 20 lis 2012 20:42

no to mas pravdu... ale urcite nejaky ten stimul treba. Hlavne to udrzat na spravnej zlatej ceste, kedy sa to nestane zmesou napadov a nazorov inych...

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 lis 2012 20:42

Cundo píše:Dendy- môže byť. Ale tie sláčiky oproti ostatnému vyznievajú rozpačito. Nech pôsobia ako ďalší synth, prosím, ale bez toho, aby to bolo treba uvádzať vo vysvetlivkách.
vyznievaju rozpacito koli tomu ze od nich ocakavas (mozno podvedome) ze budu zniet ako zivy nastroj... no mzmo sa mylim.. ale podvedomie je svina :-) mozog proste vsade hlada naucene vzory :-)

alebo dobre tommy - skus na to ist z druhej strany - urob ich ste viac "synth" ... naval na ne poriadny chrus, nejahy harmonozer, daco... co ich jasne a je doznacne presunie do "synth" oblasti... hrozne sa mi paci co robi zo slakmi Rolf Maier Bode (v starsich veciach napriklad v Reality, ale aj na tom novom albume to ma) - tie slaky jasne pocut ze to je synth ale su tucne, siroke, proste valcuju

tomy45

Příspěvek od tomy45 » 20 lis 2012 20:58

Jooo, Rolf dobre davali :-) Oni tie slaky valcovali layerovanim syntakmi. Vyskusam nieco take :)

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 20 lis 2012 21:23

davam za pravdu.. radno využit prednosti použitych nastrojov.. skutočné/akustické nastroje majú svje prednosti pred virtuálnymi a virtuálne majú svoje prednosti pred akustickými, tak prečo sa obmedzovat.. nie všetko čo je schopný mozog vymysliet a pobrat dokážu ludské ruky zahrat, nevidim dovod rozmyšlat nad tým čo by bol "ten" violončelista alebo klavirista schopný zahrat a čo nie..
btw: Dendy, tym RMB si nakazil už aj mna, 13 stories u nás hrá min 1x do týždna :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 20 lis 2012 21:30

dobrou vecou rad nakazim :-)

Odpovědět