Ukazka

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
bluerecording

Ukazka

Příspěvek od bluerecording » 11 srp 2011 20:04

Posielam a delim sa s vami o ostatnu nahravku, na ktorej som sa podielal v poslednych tyzdnoch. Skladba bola robena pre spevacke duo Gitanas. Skladbu zlozil Gabo Dome a naprogramoval a zaranzoval som to ja. Lahky letny latino pop :D Rytmika, klavesy a synth su z Kurzweil PC3, gitara, basa a spev nazivo. Basa je Yamaha BBNE01 cez Markbass kombo. Mastering robil Jerome Schmitt z Air Mastering London. Nahravka je urobena takmer bez pouzitia kompresorov, pouzil som ich iba na spev (1176 a LA2A) a basu (Distressor) na jemne pridanie grain efektu.

Bol bz som rad, ak bz ste vzjadrili nazory a postrehy.

Prijemne pocuvanie

http://soundcloud.com/bluerecording/smie-lieta-tmou

supreff

Re: Ukazka

Příspěvek od supreff » 11 srp 2011 20:47

ten začátek je naprosto neoriginální si myslim,myslim že to znám od santány nebo někoho takovýho.jinak pěkný tenhle styl mám docela rád.ten hlas mi příjde v některých pasážích krásnej a v některých zas nepříjemnej ale celkově 2- :mrgreen: ale nejsem učitel ale žák takže to odemě příjde trochu abusrdní známkovat nejspíš zkušenějšího muzikanta :lol:

Hammond

Příspěvek od Hammond » 11 srp 2011 21:19

Podla mojho nazoru si trochu "lezu do kapusty" basa so spevom, co mozno nieje ani tak pomerom, ale skor farbou zvuku basy, ktora je dost na stredoch zalozena a tym trochu prebija spev (inak ta basova linka ma gule). Taktiez mi tam chyba este nejaky podkladovy nastroj, ktory by to trocha vyplnil (rytmicka akusticka gitara, alebo trochu viac vytiahnut ten klavir) a zamaskoval tu umelu rytmiku, ktora je takto prilis napadna. Inak by nebolo na skodu taktiez v rytmike pouzit aspon nejaku zivu perkusiu (sheaker, kongy...) lebo to znie prilis strojovo.

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 11 srp 2011 22:10

Dakujem za pripomienky. Interpret mal na vyber aj akusticku verziu, s ktorou nebol principialne spokojny koli akustickemu hladisku. Chcel elektronicku, takze vlastne to ma zniet elektronicky. Najmenej by bolo zavolat mojho dlohorocneho kamarata Igora Holku s jeho Afrocampanou a dat tam original brazilsku akusticku rytmiku, nuz niekedy nabuduce snad...

supreff

Příspěvek od supreff » 11 srp 2011 22:14

fakt že jo,kdyby se tam dala nějaká exotická kytara bylo by to rytmičtější a to už bys měl odemě 1- :mrgreen:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 12 srp 2011 00:29

mne sa zda vela rytmiky , ktora sa mi ani moc nepaci a nastroje su potom pod tym menej prehladne .. nastroje mi tiez zneju jemne umelo ... proste takato muzika musi zniet zivo , a tu proste nejak nezneje .. je to take slovenske latino :D

jackies

Příspěvek od jackies » 12 srp 2011 01:37

Hammond píše:Podla mojho nazoru si trochu "lezu do kapusty" basa so spevom, co mozno nieje ani tak pomerom, ale skor farbou zvuku basy, ktora je dost na stredoch zalozena a tym trochu prebija spev (inak ta basova linka ma gule). Taktiez mi tam chyba este nejaky podkladovy nastroj, ktory by to trocha vyplnil (rytmicka akusticka gitara, alebo trochu viac vytiahnut ten klavir) a zamaskoval tu umelu rytmiku, ktora je takto prilis napadna. Inak by nebolo na skodu taktiez v rytmike pouzit aspon nejaku zivu perkusiu (sheaker, kongy...) lebo to znie prilis strojovo.
+1
Trochu života, méně strojovosti.
Takhle mi z toho lezou dvě, vcelku zpívající baby se samohrajkou.
A nervujou mě tam docela ty "levné" stringy.
A vůbec, proč tam vůbec nějaké jsou ? Myslím, že ty to degradují víc než si myslíš.
Nevím, jak moc ti do aranže a výběru zvuků mluvily, ale vkus je z téhle strany trochu jiný než vkus ostatních.
Chce to trochu usměrnovat :wink:
Ale když odmítly čistě akustickou verzi, tak holt jejich volba a myslím jejich chyba.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 srp 2011 08:41

Ono zase kdoví jak ta akustická verze zněla :wink:

Tohleto zní v každém případě strašně uměle, samohrajkově, hudebně omšele, taková slovenská Eva a Vaška na večerní zábavě s Casiem ...

Zvukově docela ploché ...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 srp 2011 09:59

ja myslim, ze jste moc prisni.. mne to pri srovnani s ceskoslovenskou popovou scenou prijde jako "zaplatpanbuh za takovyhle pociny"..
zvukove souhlasim s ivem s tou plochosti, nema to moc hloubky ani do stran, ani dopredu dozadu - prijde mi to tak moc opatrne smichany, az je to na skodu.

jinak bych doporucil poslechnout treba bah samba. ti maji tenhle zanr zmaklej. navic misto popovyho smeru maj spis namireno do klubu, kam se tahle hudba hodi a ma taky asi vetsi sanci zabodovat. poslechni si hlavne ten groove!

Hammond

Příspěvek od Hammond » 12 srp 2011 10:11

Tak s tou Evou, Vaskom a Casiom je to trochu prestrelene... rad si kupim Casio, ktore by zahralo taku basovu linku a gitarove solo :?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 srp 2011 10:33

Neznám Casia a spol do detailů (nikdy jsem na to nehrál), no ale latina (samba, bossa ...) hudbu znám docela dobře a vím jak to zní, když se to hraje doopravdy :wink:

Hammond

Příspěvek od Hammond » 12 srp 2011 10:46

Ivo: Tak to ja viem taktiez (aj ked mozno nie na takej urovni ako ty), preto som napisal v prispevku vyssie, ze je skoda tej umelej rytmiky. Stacilo by to trochu zamaskovat par zivimi nastrojmi a znelo by to podstatne lepsie. Ovsem prirovnat to k tej najestradnejsej "kvazihudbe" z teleshopingu podla mna predsa len nieje na mieste.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 srp 2011 11:33

ivo, ale musis brat v uvahu i to ne primo drevni.. kazda hudba fuzuje a latino styly do tanecnich (hlavne house) v poslednich dvaceti letech prorostly velmi silne. takze bys to mozna mel posuzovat trochu jinou, nez pure brasil acoustic, optikou.. kazdopadne i ty kvalitni elektronicky veci s fuzi latino hudby zneji samozrejme o moc lip, nez tohle. ale porad trvam na svym, na ceskoslovensky pomery je to pohoda ;) (otazkou je, zda mit latku nastavenou relativne nizko a spokojit se s tim)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 12 srp 2011 11:36

Ale jo, je to určitě lepší než radiový kompost pop ... jenom jsem asi čekal po velkých komentech v jiných threadech trošku jiný level :wink:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 12 srp 2011 11:40

jj, ja jsem se naopak snazil vyresetovat predsudky s predchozich "blue" prispevku ;)

jo a jeste me napadlo, ze cele tema je ve spatne sekci. patri spis do "nove tracky"

Odpovědět