Život je boj

Vaše produkce a názory na ní, české a slovenské elektronické kapely a projekty
Atoss

Re: Život je boj

Příspěvek od Atoss » 08 čer 2014 15:47

303 píše:Todle žádná živá kapela nenarovná.....zvukově možná, ale ten vrchol nevkusu tam bude pořát.Omlouvám se...mě to jen příde škoda..protože Atoss hudební cítění určitě má...ale kde byl hybernovanej posledních 20 let nevim.
Tak hudební cítění má asi každej jiný, že? Chápu, že tohle je hlavně server elektronický muziky, ale co se 80 let týčem si myslím, že hlavně zahraniční produkce nebyla vůbec špatná (Toto, Foreigner, Whitesnake, Bonnie Tyler, Journey apod.) Dodnes se mi líbí, takže o nějaký hybernaci bych "303" nemluvil 8)

Každopádně díky všem, kteří poskytli nějakou KONSTRUKTIVNÍ kritiku :wink:

303

Příspěvek od 303 » 08 čer 2014 17:28

Jo každej to cítí jinak to je jasný...vždyt já ani necek abys dělal nějakou elektroniku, sám žadnou skoro neposlouchám..proti 80tkám taky vůbec nic,ale tendle styl a texty co se dělaly u nás , byly blbý už tenkrát prostě.CHtěl si slyšet nazor na text a muziku . Ten material je docela bizarní na dnešní dobu,tak si myslim ,že nějakou kontraverzi si moh čekat.Možná sem se vyjádřil moc hrubě s tou hybernací .

vasek

Příspěvek od vasek » 09 čer 2014 09:07

Atoss: mám obavu, že to kluci vyjádřili celkem férově a konstruktivně, protože to tak prostě je. Naivní, zastaralý a tak trochu venkovský (proto ten Zetor). Bohužel tohle přebíjí všechny ty klady, který to samozřejmě má - tzn. vše ladí, rytmus OK atd., je poznat, že ses na tom nadřel, ale o tom muzika není.
Sorry za tu tvrdost, ale cítím to tak, že tě to třeba někam posune (a myslím, že ostatní taky).

haralambos

Příspěvek od haralambos » 09 čer 2014 10:07

kritika byla dle meho soudu primerena, protoze to opravdu pusobi jak z davnych dob. Nejen vsak co se hudebni materie tyce, ale i textu... "kdo lasku ma a pracuje, ten nemusi se bat" - to je fakt jak od laureatu festivalu politicke pisne v sokolove :) asi neni uplne fer, ze spousta muzikalnich lidi, kteri se hudbu snazi delat "poctive" a netezi pouze z "prefabrikovanych" sample packu, tady dostane celkem cocku, zatimco tvorba zastupu pubertaku s fruity loops je peskovana za to, ze kicku chybi tecka :) jinak kdyz si atossi mluvil o tom, ze zahranicni produkce 80 let byla kvalitni, tak s tebou plne souhlasim. Problem vsak je, ze "zivot je boj" bohuzel navazal na tuzemskou tradici svazackyho rocku. Presto si vsak myslim, ze spousta lidi ve tvym tracku najde zalibeni prave diky ty zvlastni nostalgii. Nez jsem v 84 roce objevil depeche mode, tak jsem sjizdel italodisco a stale na netu vyhledavam italo remixy soucasnejch hitu a fakt si je uzivam, takze u tvy produkce tomu muze byt obdobne...
napr:

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 09 čer 2014 14:25

Skusme si pustit Atossovu vec a napr. nim zmienovane Toto z druhej polovice 80-tych rockov... Niekde je chyba. Kym Stop Loving You je nabite hudobnymi napadmi a instrumentalnou virtuozitou, v Zivot je boj sa vlastne nicoho nedockame. Chyba tomu napad,ktory je pre skladbu podstatny. V texte su sice spominane same pekne veci,s ktorymi len tazko nesuhlasit, ale opat,tieto myslienky sa musia vyjadrit nejako originalnejsie, aby to nevyzeralo ako uplna banalita.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 čer 2014 15:52

kokso .. porovnavat TOTO (co je absolutna spicka vramci hracskej virtuozity v kazdej jednej osobe , aranzerskej a vsetkej ostatnej profesionality) s nejakym ceskym pivnym metalom .. to fakt nemozte mysliet vazne ?

marylin

Příspěvek od marylin » 09 čer 2014 16:02

No metalem bych to nenazýval... Když jsem si to poprvé pustil, tak první co mě napadlo je Turbo... No spíše ten zvuk mi to evokoval... Podle mě to nejvíce sráží zpěv a text. Hold daň za to, že tomu rozumíme :-) Ale jestlis to nahrál vše sám, tak se to musí ocenit...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 čer 2014 16:17

ale s TOTOm by som to teda neporovnaval ..

vasek

Příspěvek od vasek » 09 čer 2014 16:36

Přesně... To je jak kdyby se někdo pokusil něco nazpívat a někdo jinej by mu vytkl, že Seal zpívá líp :-)
Jinak hezky to vystihl haralambos, podle mě není co dodávat.

m4x

Příspěvek od m4x » 09 čer 2014 17:05

Kolik opravdu invenční a instrumentálně virtuózní hudby z vlastní tvorby jste kdo letos odvedl? :D Myslím, že takových hudebních projektů bychom u nás mohli snadno spočítat na prstech jedné ruky letitého zaměstnance pily. Kolik procent muziky, která ročně vzniká, si ještě po letech pustíme...

Atoss, vyber si tady z těch názorů to podstatné. Děláš nejspíš muziku, která tě baví a to je to nejdůležitější. Podobné muzice ale sw ztvárnění příliš nesvědčí. Najdi pár muzikantů a zpěváka, a nahraj to znovu a lépe. Opakování matka moudrosti ;)

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 09 čer 2014 18:00

Pitkyn: Uvadzam ako trochu príkry priklad kapelu, na ktoru sa odvolava Atoss (ako reakciu na obvinenie z hybernacie). Chcel som tym naznacit, ze je zbytocne bavit sa o zvuku, bubnoch, ci speve, ked absentuje napad. To je vsetko. A preco si nezobrat ako priklad to, co je absolutna spicka ? Ucit sa treba od najlepsich.
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Atoss

Příspěvek od Atoss » 09 čer 2014 21:14

Ahojte, rozebrali jste si mě tu pěkně :D , ale beru všechny názory, ze všech se dá poučit. Jak píše m4x, asi by to chtělo se s někým spojit. Dělat všechno sám vlastními prostředky, aby z toho byl dobrý počin, je opravdu složité. Málo kdo je tak univerzální, aby byl dobrý skladatel, textař, zpěvák a zvukař.
Bohužel nikoho takového ve svém okolí nemám, kdo by mi třeba napsal text a někoho, kdo by to nazpíval. Tyto 2 složky jsou asi moje největší slabina :(

Jinak s Toto se samozřejmě nehodlám srovnávat, jen jsem napsal, že se mi ta hudba líbí...

Odpovědět