Access VIRUS TI GOLDFILTER Jediny na svete SOUTEZTE !

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
peteness

Příspěvek od peteness » 03 lis 2006 11:33

Neural_I píše:nicmene rikam si ze snad nepropadnu panice a jestli na to prijdu jeste budu rad ze mam syntak s tak pevnym zvukem a takovejma moznostma, jeste me napadlo koupit k tomu shermann filterbank
http://www.sherman.be/

coz by mohlo naplnit po okraj moje touhy po peklozvuku, povazoval bych to potom za hodne zabijacky kombo a v zasade bych si s tou kombinaci pravdepodobne vystacil 8)
tuhle myslenkovou konstrukci jsem mel taky, ale kdyz jsem si u Thomana vyzkousel Filterbank, doslo mi ze tudy cesta nevede. Ono to v podstate jenom nejak pokrivi(i kdyz rezonance jsou paradni) puvodni zvuk a pokud se ten zvuk zprzni nejak hodne, tak uz je prakticky jedno jestli to jde z Virusu nebo rovnou z nakeho softu. No a taky ta cena ze....... Spis bych to videl na Virus a nejaky drazsi kompresor, protoze Virus sound (nebo spis VA sound - charakter zvuku je podobny i u dalsich VA) trpi tim, ze mu chybi telo, je duty (nebo papirovy).....zni to jako dokonaly obal neceho, co neexistuje. U Virusu je to evidentni asi nejvic.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 03 lis 2006 11:43

Neural_I: Z tvych MOUDRYCH (to myslim smrtelne vazne) slov vyplyva, ze jsi do Viruse pronikl opravdu hluboko. Ja sam jsem byl kdysi totalne fascinovan Virusem C a pri kazde navsteve Frankfurtu (tehdy jsem bydlel nedaleko) jsem utikal do Musik Schmidt ho poradne potrapit a vyplavit si tunu endorfinu a serotoninu. Postupne se moje fascinace tak nejak vytracela a zcela zmizela ve chvili, kdy jsem ho "head-to-head" srovnal s V-Synthem (ale tehdy to s V-Synthem projel nejen Virus, ale i Nord3 :-D). Jak rikam - Virus bez FX a arpeggiatoru je zcela prumerny VA. Jak rikava Syncro - jen muj nazor 8)
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

bassline

...

Příspěvek od bassline » 03 lis 2006 11:48

peteness píše: Virus sound (nebo spis VA sound - charakter zvuku je podobny i u dalsich VA) trpi tim, ze mu chybi telo, je duty (nebo papirovy).....zni to jako dokonaly obal neceho, co neexistuje.
Asi som este nevyzrel, pretoze sa mi doteraz stale nepodarilo zachytit ten rozdiel medzi zvukom analog synthu ktory je neviem aky ' super mohutny a nadprirodzeny' a zvukom VA synthu, ktory je ' tenky, ubohy a nudny a ktory nehraje ako nastroj a nema v sebe zivot '...

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 lis 2006 12:45

Merlin: "Virus bez FX a arpeggiatoru je zcela prumerny VA"

jo, jenze prave ze ja sem prestal arpegiator a nafoukly efektaky pouzivat, tak mi vajrus tak nak najednou doslova ZDECHNUL pod rukama :evil:
je to jak nafoukla bublina, libivy presety sou nepouzitelny a kdyz chci syrovej zaklad tak to chcipne

bassline

...

Příspěvek od bassline » 03 lis 2006 12:56

neural:

...tak potom nerozumiem preco si si kupil TIcko ked nechces pouzivat efektovane zvuky...to si si mal zabezpecit potom nejaky stary 60 rocny analog s 1 oscilatorom a filtrom , ktory by hral tak pevne ako pozadujes :wink: ...Ked to tu vsetko toto teraz vypisujes, znamena to, ze si nevedel co vlastne chces a do coho ides ak si si Virus kupoval...co ti poradit , predaj TIcko niekomu kto ho vyuzije, kup si stary suchy syrovy analog, a este sa ti mozno aj zvysia prachy :wink: ...

Merlin

Příspěvek od Merlin » 03 lis 2006 13:00

bassline píše:...Asi som este nevyzrel, pretoze sa mi doteraz stale nepodarilo zachytit ten rozdiel medzi zvukom analog synthu ktory je neviem aky ' super mohutny a nadprirodzeny' a zvukom VA synthu, ktory je ' tenky, ubohy a nudny a ktory nehraje ako nastroj a nema v sebe zivot '...
Ten rozdil se da poznat jednodusse: U VA vypnes veskere FX a poslouchas "suchy" neefektovany zvuk (je to fuk jaky). Pak totez udelas u praveho analogu. A ten rozdil tam JE.

No a paklize to neslysis hned, tak pak oba suche zvuky prozen nejakym externim FX a zjistis, ze zatimco se zvuk VA dostal "z5 do sve kuze", tak pravy analog vylozene "vyrostl a rozkvetl" :-D

Pamatuju na pamatny vyrok Bodyi (kdyz jsme testovali vedle sebe 2 Jupitery 8 ) - "Ten zvuk je tak krasnej, ze je skoda ho efektovat!" :lol:
Neural_I píše:...jo, jenze prave ze ja sem prestal arpegiator a nafoukly efektaky pouzivat, tak mi vajrus tak nak najednou doslova ZDECHNUL pod rukama :evil: je to jak nafoukla bublina, libivy presety sou nepouzitelny a kdyz chci syrovej zaklad tak to chcipne
No to je presne ta smutna skutecnost, kterou jsem mel na mysli. A naprosto chapu, ze pro power-usera jako jsi ty, to musi byt vylozene rana osudu.. :|
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 lis 2006 13:09

asi si koupim fakt nakej analog a na ty jednicky a nuly se vybodnu 8) tech mi ze soft sampleru i tak leze dost

bassline

...

Příspěvek od bassline » 03 lis 2006 13:10

Merlin:

Prave preto by som chcel pocut priamo, 2 zvuky vedla seba. Jeden z Analogu a jeden z VA, oba by vsak boli suche zvuky nastavene na rovnake parametre (trebarz 1x SQUARE-> FILTER LP 12 -> F.ENV) a hrali by rovnaku sekvenciu tonov...

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 lis 2006 13:24

no a moje myslenkovy pochody zas pochodujou okolo 40ti litru co v tom mam a tak nak nevim jestli dobre zainvestovany, prestavam si to myslet a proto to tady vlastne pisu, no vlastne cely to zacal dotaz na duvod proc to chci prodat 8)

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 03 lis 2006 13:46

Neural: Budu ti muset přinýst moje patche... Taky bych se rád kouknul na ten rackovej stojan co prodáváte.

Jinak efektofky jsou už dávno nedílnou součástí digi synthů, tak proč je nepoužívat když je to jejich velká přednost?

Je jasný že VA synthy jsou jenom napodobeninou analogů, a do tý doby dokud nebudou generovat zvuk s třeba desetinásobnym vnitřnim oversamplingem, tak tam bude dycky nějakej aliasing apod. Čék si musí vybrat jestli bude používat analogy se všema jejich nedostatkama, anebo digitály se všema jejich nedostatkama.

Hlavní je ale to, že to co tady řešíte jsou vaše osobní stíhy, pro koncovýho posluchače zní analog stejně jako sampler s jednoduchou subtraktivní syntézou :-)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 03 lis 2006 14:00

FFoxX: par patchu mi posli prosim, vazne me to zajima

stojan co prodavam mam nafocenej ale nejsem nak schopnej nahodit fotky, je neco pres metr vysokej, na koleckach, jenom lehka konstrukce z uzavrenych ocel profilu (zadny drevo, zadny dvirka) vypada to jako lepsi rudl 8) vepredu cca 20U nahore na sikmy plose asi 8U, dam ho za litr, po vikendu hodim fotku do jarmarku a na midi.cz

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 03 lis 2006 14:18

Neural: Rád bych se na něj podival třeba i osobně, taky pozdravil Vénu a tak, a při tý příležitosti hodil řeč na tohle téma. Posílal jsem ti mejla na neural_i@nnd.cz

FFoxX

Příspěvek od FFoxX » 03 lis 2006 14:33

Jinak u analogů leze z oscilátorů mnohem míň vejšek než z digitálů. Proto maj třeba Yamahácký ANka hned za oscilátorem jednoduchej LPF, pomocí kterýho se dá průběh oscilátoru nastavovat z digitálně znějícího saw/pulse přes analogově znějící (60% vejšek) až po čistou sinusoidu (0% vejšek). Virus to nemá, ale zase má dva filtry, k tomu "saturaci" typu LPF-follow, "distortion" typu LPF-follow a třípásmovej EQ, takže neni problém ty digi-vejšky odfiltrovat :-)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 05 lis 2006 12:36

ANko mam rad

bassline

Příspěvek od bassline » 02 úno 2007 13:49

Odpovědět