AKAI S5000 live

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
rfs

Příspěvek od rfs » 17 pro 2007 22:39

no já už sem ho prodal (koupil sem novej mpc1000...ten je skvělej :-)),a nic moc nemám,ale pusť si desku DJ Shadowa entroducing ta je celá dělaná na tomdle stroji....ano vlastně skoro všechny zásadní hiphopový desky z konce 80.let...

Acid Punk píše:
rfs píše:no můj názor,kterej je jenom moji zkušenosti z koncertů potvrzenej a nemusí platit na druhý je ten ,že obecně čím jednodušší zařízení tím lepší....asi rok sem hrál jen ze stařičkýho akaie mpc60 (mimochodem ten má ten 12bit...zvuk:-) ),víc jak 40 koncíků všude možně a naprosto spolehlivej (i ty diskety celkem fachaly)...pak sem začal bádat po nějaký alternativě a nakonec sem šel do toho noťase - nerozumim kompům a nechci se v nich hrabat ,tak sem šel do apple a zatim vše fachá ok,ale taky se stávalo i na koncíkách ,že se to kousne,nebo ,že se to prostě nechová tak jak by mělo a viděl sem taky pár koncíků kdy ty noťasy zkolabovali.........každopádně pokud chceš opravdu stabilní a spolehlivej stroj na určenej na koncerty a ne na komponování doma,tak dobrej a spolehlivej noťas se zvukárnu je sice hodně praktickej,ale ne ekonomičtější ..ta spolehlivost je taky hodně relativní.....
Acid Punk píše:Toz to me pak napada, ze je praktictejsi a ekonomictejsi hrat cele predstaveni primo z kompu :)
a nebyly by nejake samply jak to zni z Mpc60? :)
www.myspace.com/riverforsale
[Piano Petrof r.1940,Akai MPC1000+Jomox Mbase01,Akai S5000,Kurzweil K2000,apple powerbook G4,Cubase LE,Reason3,RME FW400,Mackie CR1604+lexicon mpx500],AKG 240mkII

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 17 pro 2007 23:07

No stejne bych si rad poslechl ty ukazky a rozhodl se sam :)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 18 pro 2007 11:16

panove HW samplet, hlavne akai a hlavne trida S5/6000 je asi maximum co kdo v HW samplerech dokazal vytvorit a starej akai muze bejt pravem pysnej, hlavne na pevny a rovny prevodniky, jinymi slovy co do nej narves to ti z toho zni, zadny jednicky a nuly, tenkej zvuk a rozsypanej pisecek ve vejskach jako z vetsiny soft sampleru, ale to nechci resit o tom se toho napsalo sestnact tun kecu.. takze k veci, akai ma smysl kdyz chce mit clovek vsechno hezky pohromade, zaklady ze sekvencru + dohravat i z nekolika nastroju naraz, jako to mame mi v kapele. zaroven ma studiovej pevnej a dobrej zvuk plnej v celym spektru a na basech paradne tvrdej takze nehrozi ze by z toho lezly divnoveci jako vetsine noutbukaru z levnych zvukovek.
argument ze to uz je lepsi hrat z PC bych asi moc nerozvadel, je to vec nazoru, ale PC taky neco stoji a pokud se chces vyrovnat bvybave akaie tak je to navic jeste kvalitni zvukovka aspon s 8mi vystupy, to taky neni levna zalezitost + nejakej midi interface aspon 1-2x IO no a hlavne LEGALNI soft protoze co kdyz se nekdo nekdy zepta z ceho ze to hrajes a jestlis to nahodou neukrad ?? 8) takze kdyz to spocitam, co se tyce vahy je to cca to samy (noutbuky sou lehci ale zase o to min spolehlivy a vykonny), cenove je ale PC vyrazne jinde, si vem treba notes za 20t + zvukarnu za 15t + midi IO za 2-3t + cubasi + nakej ten softik cca rekneme placnu za 10t orezany verze a sme na 50ti litrech jen to fikne, navic je toho hafo krabicek co se musi na podiu prepojit a nastavit a ... pak uz jen doufat ze nam to v pulce produkce nespadne :mrgreen:

oproti tomu akai je stara mrcha ale clovek prijde, zmackne cudlik, naleje banku do ramky, napichne midisnury a audio od zvukare a trada, zadny srani a v zivote mi to na lajfku nezkolabovalo i kdyz to ma 15 let 8)
doma se s tim dobre dela, vsechno se da predpripravit a ve finale vylejt jako midi co se nalouduje pro kazdou skladbu do akaie a pousti na lajfku z plejlistu.

co dodat, kazdy ma neco, kazdej at si vybere co mu vyhovuje, znam lidi co naskladali a vydali CDcko na kancelarskym noutbuku s vestavenou zvukovkou a na sluchatkach za 300,- :mrgreen: sice je pravda ze to zni jak vybuch v zelezarstvi, ale prej je to "moderni" a dokazuje to fakt ze i takhle to jde :twisted:

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 18 pro 2007 11:20

.... hral sem takhle s akaiem s2000 (a to je uz hodne stara mrcha) kdysi asi pred 12ti lety s bandou metalaku, z akaie mi jely komplet zaklady bici + industrialni intra a ruzny prasozvuky, dobouchaval sem elektronicky skopky na pady a jeste hral obcas na klavesy plochy, vsechno to zvladal nastroj, kterej dneska budto dostanete za odvoz, nebo koupite maximalne za 2 litry... a nikdy bych ho za PC na podiu nemenil

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 pro 2007 16:33

Hm :-) a mel by nekdo aspon k dispozici ukazky filtru z Akaie?
Na netu se opet neda nic najit, pritom podle specifikaci by to mel byt alespon co se tyce filteru prave u akaie raj :)

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 18 pro 2007 16:41

akai filtry nic moc imo

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 pro 2007 16:43

stejne bych je rad slysel :) vsechno co o bajnych akaiich mam je par info z druhe ruky, nejake obrazky, a pravdepodobnost ze moje oblibene tracky byly delany prave za pouziti nejakeho toho akaie :)

elektri

Příspěvek od elektri » 18 pro 2007 16:50

Ecson dělal na tom ezone srazu předváděčku a Pytkin to zaznamenával, ale asi se k tomu zpracování ještě nedostal.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 18 pro 2007 16:52

Njn o te predvadecce taky vim.. ale asi tak vsechno ze probehla a ze ten moog zvuk prohrany filterm Akaie byl super :)
No to uz je minulost, dokud nebude video tak to tak i zustane :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 pro 2007 17:45

mozno sa k tomu dostanem cez vianoce .. ale ecsonova prezentacia je zrovna najdlhsia a vyzaduje najviac strihanie .. no mozno sa na to dam :)

rfs

Příspěvek od rfs » 18 pro 2007 18:23

paráda!!!to jsou slova,která mi mluví z duše....díky díky
Neural_I píše:panove HW samplet, hlavne akai a hlavne trida S5/6000 je asi maximum co kdo v HW samplerech dokazal vytvorit a starej akai muze bejt pravem pysnej, hlavne na pevny a rovny prevodniky, jinymi slovy co do nej narves to ti z toho zni, zadny jednicky a nuly, tenkej zvuk a rozsypanej pisecek ve vejskach jako z vetsiny soft sampleru, ale to nechci resit o tom se toho napsalo sestnact tun kecu.. takze k veci, akai ma smysl kdyz chce mit clovek vsechno hezky pohromade, zaklady ze sekvencru + dohravat i z nekolika nastroju naraz, jako to mame mi v kapele. zaroven ma studiovej pevnej a dobrej zvuk plnej v celym spektru a na basech paradne tvrdej takze nehrozi ze by z toho lezly divnoveci jako vetsine noutbukaru z levnych zvukovek.
argument ze to uz je lepsi hrat z PC bych asi moc nerozvadel, je to vec nazoru, ale PC taky neco stoji a pokud se chces vyrovnat bvybave akaie tak je to navic jeste kvalitni zvukovka aspon s 8mi vystupy, to taky neni levna zalezitost + nejakej midi interface aspon 1-2x IO no a hlavne LEGALNI soft protoze co kdyz se nekdo nekdy zepta z ceho ze to hrajes a jestlis to nahodou neukrad ?? 8) takze kdyz to spocitam, co se tyce vahy je to cca to samy (noutbuky sou lehci ale zase o to min spolehlivy a vykonny), cenove je ale PC vyrazne jinde, si vem treba notes za 20t + zvukarnu za 15t + midi IO za 2-3t + cubasi + nakej ten softik cca rekneme placnu za 10t orezany verze a sme na 50ti litrech jen to fikne, navic je toho hafo krabicek co se musi na podiu prepojit a nastavit a ... pak uz jen doufat ze nam to v pulce produkce nespadne :mrgreen:

oproti tomu akai je stara mrcha ale clovek prijde, zmackne cudlik, naleje banku do ramky, napichne midisnury a audio od zvukare a trada, zadny srani a v zivote mi to na lajfku nezkolabovalo i kdyz to ma 15 let 8)
doma se s tim dobre dela, vsechno se da predpripravit a ve finale vylejt jako midi co se nalouduje pro kazdou skladbu do akaie a pousti na lajfku z plejlistu.

co dodat, kazdy ma neco, kazdej at si vybere co mu vyhovuje, znam lidi co naskladali a vydali CDcko na kancelarskym noutbuku s vestavenou zvukovkou a na sluchatkach za 300,- :mrgreen: sice je pravda ze to zni jak vybuch v zelezarstvi, ale prej je to "moderni" a dokazuje to fakt ze i takhle to jde :twisted:
www.myspace.com/riverforsale
[Piano Petrof r.1940,Akai MPC1000+Jomox Mbase01,Akai S5000,Kurzweil K2000,apple powerbook G4,Cubase LE,Reason3,RME FW400,Mackie CR1604+lexicon mpx500],AKG 240mkII

Odpovědět