AKG BX25 (pruzinovej reverb)

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
matucha

Re: AKG BX25 (pruzinovej reverb)

Příspěvek od matucha » 18 úno 2011 12:26

Tudy

Příspěvek od Tudy » 18 úno 2011 14:00

Přesně tak!
Navíc, spring z ARPu 2600 je řazen mezi legendy stejně jako AKG BX5 a AKG BX15. A v ARPu byl původně takovýto dlouhý (ikdyž podle některých zdrojů 3-pružinový) reverb tank.
Je dost těžký se dopátrat, jaký přesně, protože někde je ten můj uváděný jako 6-pružinový - kvůli 4 nosným pružinám...
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

delay

Příspěvek od delay » 24 úno 2011 12:52

Mám tady taky jeden VINTAGE starej pružiňák... zajímavej kousek, akorát nevim, jeslti to mám taky cpát sem nebo udělat jiný téma? Zas by bylo docela fajn použít Matoušovi wavka.. můžu?

matucha

Příspěvek od matucha » 24 úno 2011 14:29

Dej to klidne sem a ty wafky taky bezproblemu pouzij.

Fractal

Příspěvek od Fractal » 24 úno 2011 15:23

mam ho v tesle mixu... zajimavy ale zatim nepouzitelny, na experimenty to jo, ale nez se to zapoji, tak staci nejaka emulace

delay

COSMIC AE-7000 (Analog Echo Reverb)

Příspěvek od delay » 25 úno 2011 12:39

COSMIC AE-7000 (Analog Echo Reverb)
Nedávno jsem pořídil tuhle starší 2U jednotku. Jedná se o klasický, koncepčně jednoduchý pružinový reverb, ovšem doplněný analogovým echem.
Popis: Cosmic disponuje duální input sekcí, každá má navíc zvlášť MIC a LINE vstup (nicméně samotný efekt je jednokanál). Výstupy jsou dva - MIX OUT (obsahuje poměr signálu dry/wet) a DELAY OUT (obsahuje pouze wet signál - super jako send efekt). Dále je zde přepínač výstupní úrovně (-40, -20 a 0dB) a LED meter. Všechny ovládací prvky jsou přehledně rozmístěny - společný TONE, dále REVERB a ECHO úroveň + nastavení REPAT a DELAY. REVERB a ECHO mají dokonce možnost připojení footswitche. Zkoušel jsem obyč Yamaha FC5, ale nefunguje jako ON/OFF, nýbrž zapíná efekt, když se footswitch drží sešláplý, puštěním se zase vypne (neví někdo co s tím?). Všechny prvky jsou na předním panelu, vzadu je jen podivnej síťovej konektor a nápis JAPAN. Kromě toho, že jeden Cosmic je v nějakým dánským studiu jsem na Google nenašel vůbec nic.
Jak zní?: Zvukově se mi celá krabice fakt moc líbí, sound je hodně příjemnej, pružiňák má pěknej charakter, o mnoho lepší než vestavěný Accutronics ve Fender Deluxe. Tone funguje taky pěkně, nic se nerozpadá. Jediné, co mne trochu mrzí, je rozpětí repeat času u echa, pomalejší opakovačky jsou vcelku nemožný (třeba 70 BPM na každou dobu to neumí), naopak kratší časy zvládá perfektně, oscilace do zkreslení je taky moc fajn. Ta limitace je asi daná analogem (nevim, hádám), jinak ještě zkusím vymontovat tu základní desku a kouknout, jeslti tam není schovanej nějakej ladící trimer. Ale nějak zvlášť mě to netrápí. Celkově super.

Ukázky časem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

kexik

Příspěvek od kexik » 25 úno 2011 13:06

ked vidim ten asymetricky jenovetvovy zdroj tak je mi jasne ze to kresli pac cele zapojenie bezi na 12V, kedze tolko potrebuje ten svab ktorym je spraveny level meter. ale to pri tomto type zariadenia nebude tema

delay

Příspěvek od delay » 25 úno 2011 14:02

kexik píše:ked vidim ten asymetricky jenovetvovy zdroj tak je mi jasne ze to kresli pac cele zapojenie bezi na 12V, kedze tolko potrebuje ten svab ktorym je spraveny level meter. ale to pri tomto type zariadenia nebude tema
Když myslíš...

Odpovědět