Anděl za nej zvukovou nahravku - použité vybavení

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
radek_p

Anděl za nej zvukovou nahravku - použité vybavení

Příspěvek od radek_p » 17 dub 2008 12:56

Na webu DISKu je článek o použitém HW (i SW) vybavení:

http://disk.cz/disk/article?255

Album jsem neslyšel. Jenom mne zaujalo, že to vybavení je tady na Ezone považováno za takový lepší standard domácího studia, nikoli za opravdový profi level. Pokud je výčet vybavení úplný, tak např. mikrofony byly pouze Rode, M-audio a StudioProjects. Zvukové karty a převodníky RME a T. C. Electoronic.

Pro sebe to interpretuju tak, že kvalita vybavení není to, co by většinu nás omezovalo. Spíš to bude v nedostatku znalostí a zkušeností, v nedostatku času, v akustických vlastnostech našich obýváků atd.

Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 dub 2008 13:02

Me spis prekvapuje, ze to neposlali nekam na poradnej mastering a patlali to pluginama... teda nechci tim rict, ze to nemohlo dopadnout dobre, ale...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 dub 2008 13:05

Jiste ze je to o lidech. Jedna z nejlepsich nahravek, co jsem slysel, byla delana na fireface 800 a jejich integrovanych preampech.
BTW taky me onehda prekvapilo, ze Lucie Bila, jako jeden z nejprodavanejsic tuzemskych interpretu, zpiva na Studio Projects B1 ;)

Cyril: nechci tu informaci nejak dezinterpretovat, ale pokud si pamatuju dobre, tak Ecson rikal neco o tom, ze Vetrovec (kteryho povazuju za vybornyho zvukare, i kdyz nekomu ten jeho zvuk nesedne) dela vetsinu veci na waves pluginech. Takze proc ne, kdyz se to umi...
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 17 dub 2008 13:07, celkem upraveno 2 x.

kexik

Příspěvek od kexik » 17 dub 2008 13:07

bila ma tak dobry hlas, ze to ide nahrat aj hrncekom na kafe
holt jej ela m251 netreba ako shakire alebo kermitakovi :)

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 dub 2008 13:12

"finální mixáž za pomocí DSP karet TC Powercore a UAD Universal Audio vybavených všemi dostupnými pluginami. Mastering pak proběhl v prostředí Wavelab 6 od firmy Steinberg, znovu za pomocí plugin běžících na DSP kartách TC Powercore a UAD Universal Audio. Jako poslechové monitory byly pro mix a mastering použity Event Electronics ASP8, KRK V6 II, KRK Expose a multimediální "chroptidlo" Creative Master Wave 80."

takze je to jasny - pomohly jim ty Creative Master Wave

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 17 dub 2008 13:20

kexik: bacha, nedegraduj muj mikrofon, zaklad je poctiva HAMA! ;)

nunu

Příspěvek od nunu » 17 dub 2008 13:25

Jeste je velmi dulezity fakt k jakemu etalonu je to vztahovano, neznam to, neslysel jsem. Ale obavam se ze k tem dobrym vecem co ma treba Pytkin na ftp to nedosahne.

Nemate to nekdo ve wav, kupovat to fakt nebudu. Ale zajimalo by mne to z principu.

macceba

Příspěvek od macceba » 17 dub 2008 13:35

No a pak si třeba člověk poslechne mr.Krajča a jeho "Atentát" a ten se třeba možná točil na Horcha a Schoepse a je to pro mě nicmoc.....teda trochu spekuluji podle fotky, kterou sem Ivo dával asi před rokem s Krajčem a kejtrou u něj ve studiu :-) ( i když jinak mě ta písnička celkem sedne - jen ten vokál je takovej divně vykleštěnej) ............. prostě na "velikosti" nezáleží :lol:

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 17 dub 2008 13:38

Zvuk je bohuzel hrozne relativni a naprosto vse u nej zavisi na kontextu. Vsichni hledaci absolutni pravdy a samospasitelneho dokonaleho vybaveni maji proste smulu.

nunu

Příspěvek od nunu » 17 dub 2008 13:50

Dovolim si nesouhlasit. Nedavno jsem si poridil lowendovy AD prevodnik, s cipem ktery se hojne pouziva. Nechtel jsem ho na zvuk, potreboval jsem to na mereni. Vysledek - opravdu je to poplatne cene, asi pujde z domu. Hracky kde jich je 8 a stoji 8x vic taky nebudou asi to prave orechove.

fova

Re: Anděl za nej zvukovou nahravku - použité vybavení

Příspěvek od fova » 17 dub 2008 13:57

radek_p píše: Pro sebe to interpretuju tak, že kvalita vybavení není to, co by většinu nás omezovalo. Spíš to bude v nedostatku znalostí a zkušeností, v nedostatku času, v akustických vlastnostech našich obýváků atd.
Je to pravda a neni to pravda.
Clovek s obrovskym talentem a zkusenostmi samozrejme udela zajimavou nahravku i na mizernem vybaveni. Prestoze zvuk bude slabsi, dozene to tim muzikantskym talentem.

Na druhou stranu si zkus nekdy poslechnout nejake hodne dobre bedny nebo si zazpivat na hodne kvalitni mikrofon a okamzite uslysis ten rozdil proti tzv. low endovemu vybaveni.

Hodne dobre vybaveni ti pomuze pracovat efektivneji, rychleji a kvalitneji.
To je jako se tu ve vedlejsim tematu resilo michani na sluchatka. Samozrejme, ze to jde, ale proc se tim budu trapit, kdyz na bednach to udelam lepe a rychleji.

Podle me je idealni kombinace, kdyz jses sikovny muzikant (a v ramci home studia i zvukar) a mas zaroven penize na velmi kvalitni vybaveni.
Naposledy upravil(a) fova dne 17 dub 2008 14:40, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 17 dub 2008 14:02

ten clanok chcel povedat ze aj v domacich podmienkach home studia , dokazes spravit nahravku , ktora moze dostat andela ..

to je vsetko ..

nemo

Příspěvek od nemo » 17 dub 2008 14:08

video z nataceni ..
http://disk.cz/disk/img/XICHTI/Chechomo ... 40Kbps.wmv

Universal Audio: Solo 110, LA-610
Universal Audio: LA-3A
Universal Audio: Extreme Pack
TC Electronic: PowerCore

jsou docela slusne pracovni nastroje..

radek_p

Příspěvek od radek_p » 17 dub 2008 14:18

Pytkin píše:ten clanok chcel povedat ze aj v domacich podmienkach home studia , dokazes spravit nahravku , ktora moze dostat andela ..

to je vsetko ..
Pekne shrnuto, tohle si z toho beru ja.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 17 dub 2008 14:28

macceba píše:No a pak si třeba člověk poslechne mr.Krajča a jeho "Atentát" a ten se třeba možná točil na Horcha a Schoepse a je to pro mě nicmoc.....teda trochu spekuluji podle fotky, kterou sem Ivo dával asi před rokem s Krajčem a kejtrou u něj ve studiu :-)
Tak to se trochu pleteš - tady se nahrávala jen akustická kytara na Schoepsy a R88, nic víc ... Vokál je nahrávaný u Carloffa na U47. Já osobně jsem také zastáncem a příznivcem "plnějších" vokálů ...

Ad mastering ve Waves (nebo pluginech obecně) - dá se to udělat fajn, ale nikdy se to zvukově nepřiblíží masteringu na specializovaných masteringových analogových přístrojích. Vždycky to zůstane víceméně na úrovni "tenký" digitál vs. plný, teplý analog, s hloubkou a pěkným detailním rozlišením. I kdyby u těch Waves seděl třeba některý z Bobů (Ludwig nebo Katz), nějaký zázrak z toho nevymáčkne ... Analogový mastering prostě dodá nahrávce takový ten profesionální "sexy" zvuk, který je za použití pluginů nedosažitelný ...

Malá analogie: spousta nahrávek vytvořených v raných digitálních dobách za použití nepříliš dokonalých převodníků, zní velmi dobře ... Ale kdyby tenkrát měli k dispozici ty dnešní, lepší, znělo by to ještě lépe. Totéž pro mastering ...

Odpovědět