AUDiO HW na baterky

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Cyril

Re: AUDiO HW na baterky

Příspěvek od Cyril » 07 čer 2009 09:59

Jabba: ja jsem to s tim gameboyem ale myslel vazne... napriklad tenhle starej koupis za par stovek, a pak k nemu koupis/sezenes software Nanoloop, a s tim se da na zachode taky pekne vyblbnout (vlastni zkusenost)... pokud pak chces neco sofistikovanejsiho, tak LittleSoundDJ je namakanej tracker. Je to levna cesta jak obohatit svoje skladby o celkem nezvykly (pro spoustu lidi), ale pritom pouzitelny a zajimavy zvuky...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 11:06

Cyril píše:Jabba: ja jsem to s tim gameboyem ale myslel vazne... napriklad tenhle starej koupis za par stovek, a pak k nemu koupis/sezenes software Nanoloop, a s tim se da na zachode taky pekne vyblbnout (vlastni zkusenost)... pokud pak chces neco sofistikovanejsiho, tak LittleSoundDJ je namakanej tracker. Je to levna cesta jak obohatit svoje skladby o celkem nezvykly (pro spoustu lidi), ale pritom pouzitelny a zajimavy zvuky...
Ja jsem to taky vazne pochopil, jen jsem na to pak v zapalo diskuse o robertcich zapomnel ;)

Pridam. A tebe by mohly zajimat homebrew veci na DSko ;) Je s nima spousta legrace...

Yradak

Příspěvek od Yradak » 07 čer 2009 11:15

Nie je to 100% HW, su to MIDI klávesnice...
M-Audio MidAir 25
M-Audio MidAir 37
Obe frčia na baterky

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 čer 2009 11:18

Jabba: to posledni s tou strunou je skvely :) A ten freestyle taky... sakra ja si to snad koupim :)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 11:30

Jinak abych shrnul moje prozatimni zjisteni:

Pokud nekdo leti 8 hodin do NY (nebo jede - a neridi - treba do Brna apod), je idealni spolecnik na cesty napr. Yamaha rady QY nebo MPC500. Vejdou se do baglu ci vetsi kapsy a udelaji radost nejen vam. MPC je spis sampler pro "loopisty", QY je diky dvema oktavam, sikovne umistene transpozici a nekolika modum random a pseudorandom velocity i vec na kterou se da hrat - a na rozdil od napr. notebooku muzete zahrat opravdu akordy ;)

Pokud vyzadujete klaviaturu, jako idealni vec na prenaseni se jevi microKorg (popripade microKorg XL). Sam o sobe vydava zvuk, ma USB i MIDI in/out a celkem slusnou klaviaturu s celkem slusnym rozsahem (+microKorg XL ma na transpozici chromovanou packu co ktere staci prastit, coz bude urcite lepsi nez ty cudliky). Puvodni model (jeden z nejprodavanejsich syntaku vubec) je v soucasny dobe svoji cenou asi nejlepsi pomer cena/vykon v tehle kategorii. Jako plus muzeme brat husi krk a vocoder ci audio in.

Pokud vyzadujete zvuk, sequencer I klavesy, jednoznacne jako nejlepsi varianta vypada prave kombinace microKorg a QY. V pripade stareho modelu mKorgu a QY70 se vejdete dokonce celkem hodne POD DESET TISIC, a budete mit workstation na dece u vody, v chate bez proudu nebo pod stanem. microKorg uz sice neni nic, co by se prijemne neslo v batohu, ale holt je to klaviatura...
QY v tom pripade nabidne 24 stopej sequencer, 512 XG zvuku a spoustu efektu, microKorf prida klaviaturu a svoje digitalne-analogovy zvuky, postaveny na Radias Enginu.
Pokud porazujete nejaky dalsi zpracovani, efektit se to da Kaossem (v pripade dobrych koupi byste se mozna jeste stale mohli vejit kolem 10k), popripade pokud sezenete levne QY100, muzete zapojit microKorg zpetne zkrz QY a efektovat korga v yamaze. Zaroven vystup QY muzete efektit v microKorgu nebo na to pustit vocoder. Jedine, co vam bude na dece chybet je tedy sampler a zaznam finalniho audia.

MPC500 vypada jako jedna z alternativ pro sample. Bohuzel v tomhle sektoru z nejakeho neznameho duvodu vsechno stoji strasne penize (na to, co to umi) a portable je snad opravdu jen ta MPC500 (nepotvrzeno).
Stale tedy mame velke mezery v tehle oblasti - pokud nekdo mate tip na neco jako MPC500 nebo Rolandi SP505 (606) na baterie s kterym je sranda v hospode, kdyz to vytahnete z kapsy, sem s nim.

Zamerne neuvadim Windows Mobile zarizeni, iPhone ani handheldy od nintenda ci sony, protoze prestoze napr. u nintenda existuje midi rozhrani a to dokonce pres wifi, porad neni tak jednoduche vsechno sesynchronizovat a zapojit do sebe. O tom, ze jsou to vyborne masinky na blbuti se zvukem a produkci se samozrejme nepru - sam jsem zkusil vsechny alternativy jak na WM zarizeni tak nintendacke handheldy. Z nejakeho duvodu to ale porad neni ono.

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 12:01

Cyril píše:Jabba: to posledni s tou strunou je skvely :) A ten freestyle taky... sakra ja si to snad koupim :)
Kdybych nemel DSko, tak bych asi sel do toho staryho gameboye. Jsem ujetej na stary 8bitovy zvuky. Zacinal jsem jako "hudebnik" na spectru s AY-3-8910 zvukovym chipem (3 kanaly) a doted posloucham hudbicky z C64 nebo Atarka pomalu misto normalni muziky, takze chiptuny me vzdycky braly ;)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 07 čer 2009 15:45

Jabba: starej GB skoro nic nestoji, problem je akorat se sehnanim nahravacky na cartridge a jedny prazdny cartridge... nakonec se mi to povedlo na inzerat.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 07 čer 2009 17:12

Jabba píše:No nevim no. Chodil jsem dlouho okolo a nakonec jsem se zaregistroval, abych se s normalnima lidma bavil o muzice a hudebnich nastrojich. Mozna me mohlo varovat, ze tu je v sekci HW jen PC, Mac, mikrofony a "ostatni hw". Asi se tu resi jine veci a jsem tu spatne ;)
sorry .. ja som len prezentoval moj nazor , ze mi tento zoznam pripada zbytocny .. ja si osobne vyberam zariadenie napred podla toho co vie , a az neskor nejake pridavne veci (ci ide na baterky) .. Ale je tu demokracia .. mozes si pisat o com chces ..

Jabba

Příspěvek od Jabba » 07 čer 2009 18:00

Pytkin píše:
Jabba píše:No nevim no. Chodil jsem dlouho okolo a nakonec jsem se zaregistroval, abych se s normalnima lidma bavil o muzice a hudebnich nastrojich. Mozna me mohlo varovat, ze tu je v sekci HW jen PC, Mac, mikrofony a "ostatni hw". Asi se tu resi jine veci a jsem tu spatne ;)
sorry .. ja som len prezentoval moj nazor , ze mi tento zoznam pripada zbytocny .. ja si osobne vyberam zariadenie napred podla toho co vie , a az neskor nejake pridavne veci (ci ide na baterky) .. Ale je tu demokracia .. mozes si pisat o com chces ..
Pozor, to ja ale taky. Tohle jsou samozrejme blbinky na hrani ... jen me prekvapilo kolik srandy s tim je, tak se snazim zjistit co vsechno je na baterie. Treba ted zrovna premejslim o tom, ze bych si koupil ze srandy Yamaha DD50 bici pady ... ty kupodivu taky jedou na 12V z baterek. Velocity senzitivni bici pady jsem vzdycky nejaky chtel ;)

Jabba

Příspěvek od Jabba » 08 čer 2009 01:39

Vida, uz ten napad nekdo dostal ;)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 08 čer 2009 02:24

A korg pss-50 je tez na baterky.
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jabba

Příspěvek od Jabba » 08 čer 2009 09:22

Acid Punk píše:A korg pss-50 je tez na baterky.
Hohoo ;) to sem nevedel. DIky. Hned to pridam

c9000

Příspěvek od c9000 » 08 čer 2009 13:36

Stylophone, taky dost kreativní hračka na baterky, výborné na tvorbu melodijí a nápadů :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Stylophone
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Munro

Příspěvek od Munro » 15 čer 2009 01:29

Drobne doplneni

na baterky je i sampler Yamaha SU10.

Korg 707 ma taky rolny na popruh a navic tlacitko obracejici polaritu benderu, IMHO se dik umisteni modulacnich kolecek drzi pohodlnejc nez poly800.

Jabba

Příspěvek od Jabba » 15 čer 2009 08:38

Munro píše:Drobne doplneni - na baterky je i sampler Yamaha SU10.
Super. V zivote jsem o nem neslysel. Hned doplnim. Diky
Munro píše:Korg 707 ma taky rolny na popruh a navic tlacitko obracejici polaritu benderu, IMHO se dik umisteni modulacnich kolecek drzi pohodlnejc nez poly800.
[/quote]Jojo... pripomina mi to Yamahu QY700

Odpovědět