Axoloti HW/SW pre stavbu synth/efektov

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
lavender

Re: Axoloti HW/SW pre stavbu synth/efektov

Příspěvek od lavender » 14 led 2015 00:01

@pytkin: hehe :) pobavil si!
@dendy: ten polyfon zneje peckovne. kua, este len scul mam dilemu :-/...

jusuf

Příspěvek od jusuf » 14 led 2015 01:20

Pod týmto videom v komentároch je otázka/odpoveď o multitimbralite :

Is it multitimbral as well as polyphonic?

Axolotipred:
Sub-patches can be polyphonic and have their own midi channel assigned. For instance : Multitimbral sharing and voice-stealing one voice architecture over different MIDI channels with different timbres is not implemented.

Mimo tému : prvý youtube odkaz som chcel dať len ako URL, po "náľade" je už "preložený" na [youtube][/youtube] . Dá sa nejak vložiť youtube odkaz napr. ako text alebo URL ?

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 led 2015 08:31

jusuf: odpoved mimo temu -> neda, nie ako klikalny odkaz .. jedine co mozes spravit je toto :

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=bVQpwxgMQCg

charonme

Příspěvek od charonme » 14 led 2015 13:58

fpga nie je "dsp procesor"

fpga je nieco ako hardwarovy modular ovladany/programovatelny elektronicky, cize tym ze ho naprogramujes mu povies ako sa maju poprepajat jeho suciastky a on potom tak funguje, nieco ako keby si si ho fyzicky sam nakabloval

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 14 led 2015 14:07

ach tak.. to som nevedel ..

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 19 led 2015 10:58

no co, objednali ste si niekto ? :) ja uz som skoro rozhodnuty ze minimalne 1 kus objednam :) mozno aj viac :-)

jusuf

Příspěvek od jusuf » 20 led 2015 00:51

no, ja som neodolal... dvojbalík.
hlavne tomu : + možnosti prepojena s rôznymi ovládačmi.

Modelovanie zvuku rezonátormi na Technics WSA1 znie dosť podobne zvukom v tomto videu.

jusuf

Příspěvek od jusuf » 27 led 2015 19:01

Demo verzia softvéru - samozrejme bez zvuku, len na pohranie sa s objektami, GUI...
http://johannestaelman.github.io/axolot ... i_demo.zip -
SW beží na JavaRE, balík obsahuje patche, ktoré odzneli v demovideách.

V najbližšej dobe vývojar skúsi upraviť dosku, aby bola rozmerovo kompatibilná s Eurorackom.

Nový príklad Axoloti ako gitarivého multiefektu -
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7rpC3r_lpvY#t=127s[/youtube]
akurát cca prvú polovicu treba vynechať... :-)

jusuf

Příspěvek od jusuf » 30 črc 2015 03:45

Tak vraj Johannes odoslal balíky pokusnej vzorke...

48cube

Příspěvek od 48cube » 05 srp 2015 09:16

Prave mi prisel mail s pozadavkem na adresu k doruceni. Jsem fakt zvedavej, co to vsechno utahne.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 05 srp 2015 10:09

super, som zvedavy ... aj na kvalitu, porob potom ukazky nejakych komplexnejsich zvukov ...

48cube

Příspěvek od 48cube » 11 srp 2015 19:35

Axoloti prisel nekdy behem vikendu. Nebyl jsem doma, nastesti mi ho prevzala sousedka. Vcera jsem ho v rychlosti zkusil.

Nainstaloval jsem Axoloti Patcher na Linux Mint 64-bit. Spusteni i pripojeni probehlo OK. Kdyz jsem chtel nahrat jeden z demo synthu do boardu, tak vybehla chyba o chybejicim cross-compileru arm-none-eabi-g+. Zagooglil jsem, stahl a doinstaloval prislusnej .deb. Pak uz vsechno v poradku.

Zkusil jsem si postavit podle navodu jednoduchej synth. Zvuk temer chirurgicky cistej a pevnej. Jakejkoliv charakter bude potreba doprogramovat. Jak se pravi ve FAQu:
10 bit audio sounds better, so why 24 bit?
It’s easy to create lofi sounds with a hifi device, the opposite is impossible.
Nastroju/modulu je k uprave zvuku opravdu hodne. Je to takovej hybrid mezi Pure Data a Reaktorem. Moznosti takrka neomezeny. Zabava na dlouhy zimni vecery zarucena.

Jediny co me zatim trosku demotivuje, je cas stravenej u pocitace. Snazim se mu spis vyhybat. Taky nevim, jaka bude prvni aplikace. Premejslim o nejakym granularnim nebo glitch efektu nebo nejakym podobnym prznidle. Synthu a sampleru mam asi uz dostatek.

Na vlastni ukazku asi v nejblizsi dobe nedojde. Na YT je par ukazek, ale ty mi prijdou nemastny/neslany. Potencial je urcite vetsi. Tot zatim vse. Kdyz bude o co se podelit, tak sem zase neco pisnu.

Edit: Tohle mi prijde asi zvukove nejzajimavejsi. Skoda, ze v tech ukazkach pouzivaj generativni kompozice z PD a ne neco osobitejsiho.

jusuf

Příspěvek od jusuf » 16 srp 2015 01:19

Vo štvrtok mi tiež došiel balík.
Zopár dojmov z dvoch rýchlych sedení:

- prekvapujúco malý balík - čakal som, že doska je väčšia (skoro do rackovej škatule), má ale iba 16x5cm. Počas vývoja upravil Johannes dosku tak, že časť s DIN konektormi sa dá odrezať - celé sa to tak môže vtesnať do fakt malej krabičky.
- niektoré kusy mali problém s inštalovaním driverov. Riešenie problému ale už bolo popísané na fóre http://community.axoloti.com/t/troubles ... le-yet/217. Podpora cez toto fórum vyzerá zatiaľ veľmi aktívna.
- Pri ľahkých úpravach tutorial patchov som si stihol všimnúť,že :
-berie sa do úvahy aj Note Off Velocity (vysielajú Kawai K1, K4 klávesy...)
-niektoré parametre sa nedajú editovať live, ale patch sa musí nanovo naloadovať do Axoloti. Bolo jasné, že sa to týka úpravy prepojení, ale prekvapujúco napr. aj zmeny času delayu (i keď nie u všetkých typov)
- volume ovládač modul nie je prístupný ako "volume" ale medzi matematickými funkciami ako "math/*c" :-)

- Objektov je dosť, dajú sa upravovať / vytvárať nové, rozpätie zvukov je široké. Zatiaľ mi ale neni jasné, jak sa zvuky ukladajú, a prepínajú bez pripojenia k PC .

-do USB hostu sa dá pripojiť "class compliant" MIDI kontroler, úspešne som skúšal BCR2000. Tu sa vytvára zoznam fungujúcich zariadení: http://community.axoloti.com/t/usb-midi-controllers/19

K celkovej kvalite zvuku/charakteru sa neviem vyjadriť, počúvam cez sluchátka a momentálne nemám s čím porovnať. VSTčka ani reálne analogy nemám veľmi napočúvané, takže neviem posúdiť, či sa Axoloti prikláňa k jednej zo strán.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 16 srp 2015 07:36

ak sa ti chce, stiah i si tuto
http://www.nordkeyboards.com/downloads/ ... modular-g2

uplne naspodku to "nord modular g2 demo" - to je funkcne demo s tym ze len niektore moduly oproti hw su vypnute

zaujimalo by ma porovnanie charakteru oscilatorov, filtrov, trebars rychlej lfo modulacie filtra alebo pitch oscilatora.. atd..

Odpovědět