Dotaz na techniku

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 01 črc 2008 13:12

au.... no jo, já to s těma mejma jomeekovskejma modulama spíš stopuju než míchám a máster zní tak důležitě :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 črc 2008 13:14

JOhny2005 píše:To Pytkin: ano je to o srdíčku a o tom, co chci dokázat já, to je jasný (Mě taky každej kámoš krytizuje 1000 originálních CD, ale mě je to fuk, protože pro mě je to sběratelská věc, ke který mám vztah , DJs si taky vybírám dle toho, jak kdo umí a ne jak je kdo profláklej).
Ty moje dotazy jsou pro Vás možná směšný, ale musíš je brát, tak jak je píšu. To znamená, že když se ptám na čem zhruba to udělali, tak se ptám jen na tohle. Nemyslím tím to, že když mi odpovíš Pro One, tak si ho hned poletím koupit. Jen mě zajímalo, jestli to opravdu dostal z toho, jelikož když slyším jakoukoli ukázku z tohohle syntu, tak ten zvuk je naprosto odlišný od tý skladby. Třeba to jen tvoří efekty, který tam pak dají z jiných boxů a udělátek, ale to já v pozici amaterá nevím, proto mě to zajímá. Prostě mě jen zajímalo, na čem tak zhruba dělali. Dle mého amatérského postřehu se dá vyloučit spoustu nástrojů a i spousta lidí ti napíše, tenhle synt je spíš pro popík, tenhle pro Dance, tenhle pro tohle a tohle. Proto jsem si myslel, že by to šlo alespoň nějak shrnout.
Jestli jde skladba z mojeho prvního odkazu udělat na jakémkoliv syntu, tak to stačilo napsat takhle. Ale pro mne například jsou ty zvuky tak jemný a melancholický, že z mého amaterského věmu mi například Roland JP8000 k tomu vůbec nesedí. Pokud tomu tak není a jde to udělat, potom je to poučení pro mne a jsem zase chytřejší.
Takze .. Neviem na com robili tie konkretne veci , o ktorych pises .. Ale pouzi google mozno to najdes .. Jednu vec ti mozem poradit .. Casopis Sound On Sound v kazdom cisle uverejnuje rozhovor s ludmi ktory robili daky song .. rubrika sa vola CLASSIC TRACKS .. Zopar ich je tu vypichnutych :

http://www.soundonsound.com/articles/People.php

Mozes ale poriadne preluskat archiv .. tych clankov je tam omnoho viacej .. v kazdom cisle je jeden .. Rok stare cisla Sound On Sound sa daju citat volne na internete .. Tie clanky su velmi dobre .. Dost detailne tam popisuju , co ako nahravali , jake nastroje pouzivali .. Aj fotky .. Proste stoji to za to ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 01 črc 2008 14:27

No jo, dneska kazdej mastruje, ale nikdo nemicha ;)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 01 črc 2008 14:48

kermitak : michat neni co .. na Mastering sa vzdy neco najde :)

Odpovědět