Final Scratch jak na to...

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
toxin

Final Scratch jak na to...

Příspěvek od toxin » 07 čer 2008 21:06

Jelikož už mám prádniny tak vážně koketuju s myšlenkou že bych si na podobné zařízení na brigádě naškudlil dnes jsem se snažil tak nějak pročítat internet a dát si dohromady principiání fakta a finanční stránku věci moc jsem toho nenašel ale jisté závěry jsem každopádně vyvodil...

v podstatě se jedná o to že potřebuju speciální vinyly s takzvaným time codem ty signál z toho vinylu posílám do zvukovky a do písíčka kde obslužnej softwér ze sejmutého kodu z desky napodobuje chování skutečného vinylu na digitální nahrávce výsledek je pak poslán do výstupu zvukovky která je propojená s linkovým vstupem mixu tak jsem to pochopil kdyžtak mi to prosím potvrďte či vyvraťte...

tu je ještě pro představu principielní schema:
Obrázek

no co mi z toho vyplinulo:
nutností je softwér kterej umí zpracovat time cody z vinylu narazil jsem při pátrání třeba na tenhle navíc je celkem v pohodě k sehnání na netu...

http://www.deckadance.com/index.html

gramofony a mix mám jen nemám zvkovku s potřebným počtem vstupů a výstupů takže v tomhle je první háček kterej musím vyřešit do kompletních řešení se softwérem i zvukovkou se mi jít nechce protože tímto způsobem si myslím že jsem schopen ušetřit a navíc myslím že by pro mě bylo vhodnější sáhnou po něčem trochu studiovějším...

kdybyste mi teda poradily zvukovku co by k tomuto účelu byla vhodná v cenové kategorii tak do 7000 Kč byl bych rád.je mi jasné že je tu o tom spoustu témat ale tohle je přeci jen trochu specifický způsob využití...
Byl bych rád za nízkou latenci pod asio drivery (pokud jsem to pochopil tak softvéry pracují pouze s ASIO) , mikrofoní vstup, fizickou odolnost a samozřejmě kvalitní zvuk.

předem díky za všechny postřehy na návrhy!Karel

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 07 čer 2008 21:53

Karle za "poradily zvukovku" te brzy kluci roztrhaj :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

toxin

Příspěvek od toxin » 07 čer 2008 21:58

víš co já si chci hlavně ověřit jestli to takhle fakt jde esi nejsou někde zádrhele atd. zkušenosti lidí co stím pracují nebo přišli do kontaktu.a když už někdo bude v tom tak může nadhodit názav nějáké té karty né :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2008 23:27

jdi do ni scratch, za 600 euro mas komplet - vyladenej a profi
http://www.native-instruments.com/index ... 0391a7a881

toxin

Příspěvek od toxin » 08 čer 2008 12:02

já vím ale chtěl bych použít tu zvukovku i v mém "studiu" k vlastní tvorbě a fakt nevím jak je na tom s parametry tahle zvukovka navíc esi se dá softwér sehnat na netu tak bych na tom mohl opravdu hodně ušetřit prolízal sem forum ale bohužel téměř všechny karty co se tu rozebírají mají sice veký počet vstupů ale ven jde jeden anlogový stereo výstup a pak už jen digitál jedniný co jsem našel tak je tohle :

http://kytary.cz/esi-egosys-maya-44-usb ... usb/96699/

sice to splňuje přesně moje požadavky ale je to jednoúčelová záležitost.proto bych chtěl nějáký ten typ na tu konkrétní kartu...

peteness

Příspěvek od peteness » 08 čer 2008 15:24

toxin: jestli jsi na tom spatne, tak ti asi nezbyde nez koupit tuhle levnou ESI, timecode vinyly a pouzit crackly soft (jak sam zaznacujes)........pak tady ale v tom pripade nepis o "parametrech".
A taky si nestezuj, az ti to spolu nebude fungovat a nezamoruj to tady zbytecnyma dotazama, na ktere nikdo nebude mit odpoved pls. :evil:

toxin

Příspěvek od toxin » 08 čer 2008 15:47

Nechápu proč takhle reaguješ? Co ti vadí ? ty máš veškerý softwér legálně ? a jak můžeš vědět že na mou otázku nebude mít nikdo odpověď ? pro mě to rozhodně zbytečný dotaz není! A ano chci to udělat přesně tak jak si napsal ovšem po nikom sem nechtěl odkaz na warez či cokoliv takového prostě jsem chtěl doporučit zvukovku nic víc nic míň...

wire

Příspěvek od wire » 08 čer 2008 16:15

ja taky jedu v tyhle ESI a v timecode vinylech od Torqu a v pohode;)
a jako soft pouzivam Numark Cue...

toxin

Příspěvek od toxin » 08 čer 2008 16:28

wire:dík :wink:

Venti

Příspěvek od Venti » 08 čer 2008 20:52

toxin
Kup bud Rane Serato, alebo Native Instruments Scratch... vyhodou NI je ze to je aj zvukovka.

Ine nema vyznam.
Kup to ako celok a si vybaveny.
Final Scratch snad nikto uz nepouziva, je to pomale, zla odozva.

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 08 čer 2008 22:00

ja mam 4roky mixvibes DVS ( http://mixvibes.com ) tehda to stalo 6tacu.. cd soft a 3 desky s kodec. pracuje to s jakoukoliv zvukovkou coz je o konkurenci problem, tam ses zavislej na jejich zarizeni (co ja vim i finalu, serata) od zacatku funguju na maya44usb zvukovce a za ty 4 roky me to selhalo jednou coz se da :) jinak sem to zkousel i na zvukovce od zakladni desky a taky to slo :) na echo audiofire12 to taky slape jak hodinky.. latenci si nastavujes sam podle vykonu komplu a vyberu zvukovky.. DVS mohu jen doporucit.. navic co pul roku vychazi novej update s novyma funkcema atd...

Jindy2

Příspěvek od Jindy2 » 08 čer 2008 23:03

čtu tu špatné věci o Final Scratch a to delší dobu...věřím tomu, že to asi není úplně nejlepší, ale pokud vím, bylo to první zařízení tohoto druhu, četl jsem o tom v nějakém profi časáku o světlech a zvuku (asi Mondo) před mnoha lety, kdy to ještě nikdo neznal...škoda, že to takhle dopadlo a i NI, softwarová firma, předehnali Stanton...zvukovku od NI bych si fakt nekoupil, pokud by tam nebyly vnitřnosti třeba od EMU nebo jiného renomovaného výrobce HW, to zatím u mě NI fakt není...

jinak toxine, pěkné téma, ať si tu říká kdo chce co chce...mít gramce, tak řešim stejnej problém...akorát nevim, jedna time-code deska by snad mohla mít pouze jeden mono imput na zvukovce, tudíž i na zvukárně s jedním stereo vstupem by to mohlo jít, ale asi to špatně chápu...
ale jdeš dobrym směrem, chceš nejspíš mixovat svoje tracky na deskách, to byl vždycky můj sen, ale dneska už to vidim tak, že to přenechám někomu jinému a hlavně originál je originál, ať si mě všichni djové ukamenují ;)

toxin

Příspěvek od toxin » 08 čer 2008 23:27

Díky Vám oběma!

ten mixvibes je ten poslední z té trojice co jsem ještě nenainstaloval ale už se na to chystám...
S time code vinylem jinak umí pracovat mnou již zmíněný Deckadance kde je naprosto úžasný že ho můžeš spustit jako VST Takže bych případně do toho šmdlání mohl i něco brnkat na máster keyboard :) a pak Virtual DJ zatím tedy nemám pořádně zjištěné jak je to s podporou vinylů od různých výrobců prý u některých tipů lze zprovoznit jen Abslutní mod přehrávání (více viz : http://www.hip-hop.cz/pnews/?rowid=rece ... ratch-live)...

jinak určitě budu chtít časem takhle prezentovat svoji tvorbu momentálně na to ale ještě nemám... hlavním důvodem jsou ale finance přeci jen 300Kč za vinyl pro někoho kdo studuje je docela dost...navíc některé věci na plackách ani nejsou...

no a jináč sem si našel asi tu zvukovku snad to není uplně špatná volba a bude to života schopný:

http://www.club-music.cz/dj/zvukove-kar ... ire-4.html

PS: loudspeaker odkud si já vím že jsi kdysi psal že si měl hraní ve Vyškově tak se ptám jestli nejsi třeba čirou náhodou z okolí Brna bo tak že bych si na to třeba přijel šáhnout :) ale tak jako nechci se vnucovat...

loudspeaker

Příspěvek od loudspeaker » 08 čer 2008 23:48

to toxin: sem z prerova coz je hodku a pul vlakem z brna, tak se muzem klidne domluvit. mam zkusebnu kousek od nadru.. kdyztak pm.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 čer 2008 01:55

http://www.hip-hop.cz/pnews/?rowid=rece ... ratch-live)...

Tak jsem si po precteni clanku udelal nazor, ze je to dost absurdni, v dobe Abletonu, a kdyz bych tam ten komp musel mit stejne :))

"Dal%u161í d%u16fle%u17eitou výhodou digitálního dj-ingu je dublování desek. Sta%u10dí si po%u159ídit jen jednu kopii, ale v seratu ji samoz%u159ejm%u11b m%u16f%u17eeme pou%u17eít na oba dva decky. Výborné pro beat jungling, jeliko%u17e u%u161et%u159íte dost pen%u11bz a m%u16f%u17eete to zkou%u161et s ka%u17edou nahrávkou."

Napr. tohle me v roce 2008 celkem dostalo :) beru-li v potaz ze to pouzivali djs v dobe kdyz nebyly samplery aby vytvorili ze dvou desek
nekonecny beat... a o par let pozdeji se stim pomoci jedne ruky predvadeli djs.. zatimco druhou meli za zady...

Budu to muset nekdy zkusit :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Odpovědět