IBANEZ nebo nejaka jina lopata

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
nunu

IBANEZ nebo nejaka jina lopata

Příspěvek od nunu » 27 srp 2006 20:27

Hodlam si poridit nejakou levnou ibanezku,spis nejakou z tech nejlevnejsich.treba tady tuto...

http://www.kytary.cz/karta.php?01:0:0:0:0&ID=71693

mate s tim nekdo nejake zkusenosti,jsem kytarova total lama.Nevim jestli se na to da hrat nebo je to jen na prikladani do ohne.Zvazuju i moznost koupit nejaky starsi vyssi model,ale zase nevim na co si dat u kytary pozor.Predpokladam ze ty levne modely budou mit asi dost blby zvuk,da se tomu pomoct treba novyma snimacema???Pripadne lisi se nejak ve zpracovani treba krku???Nebo maji ty drahsi lepsi dohmat???Co je zpravidla duvodem vyssi ceny u kytary ??? Hrajou ty levne veci vubec???Pokud to bude stejne jako u klaves,tak ty levne modely nebudou hrat vubec.

Doporucte neco,rozkecejte se,stejne si vyberu podle tvaru -))Ne, to kecam, ale nevim o tom totalne nic,tak se treba poucim.

nemo

Příspěvek od nemo » 27 srp 2006 21:12

Ta Ibanezka vypada dobre, myslim ze neudelas vylozene chybu. Je to samozrejme otazka penez a na co ji chces. Zalezi taky na stylu a a jakou mas predstavu o zvuku. Ten model co jsi vybral by mohl byt pomerne univerzalni.
Pokud muzes, vem si s sebou na nakupy pro kazdy pripad nejakeho kytaristu co se trosku vyzna. Jestli zadneho neznas, tak si davej pozor at krk neni do vrtule, at neni moc vyhnuty, jestli se daji kameny na kobylce dat nize nebo jsou uz na doraz, jestli netrci prazce na spodni strane krku a nejsou moc ohrane, nechrasti potaky, jestli ma dobry sustain na sucho bez aparatu.

www.instrumento.cz
www.fenderforum.com/forum.html
www.zzounds.com/productreview--IBAGRG170DX - tady si ji chvali..

Vuid

Příspěvek od Vuid » 27 srp 2006 21:43

Ibanez jo, ale tuhle bych nebral. Kup si radsi s pevnou kobylkou!
Kazda levna kytara s pakou se bude akorat rozladovat....
Mam RG321 a jsem s ni naprosto spokojen, pro zacatek asi idealni.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 27 srp 2006 22:13

V téhle cenové relaci bych spíš doporučoval kouknout se na nějaký fokus www.guitars-fokus.com , případně Cort ( např. www.guitarshop.cz). U nejlevnějších kytar profláknutých výrobců máš jedinou jistotu a to tu, že za svoje peníze nedostaneš ani o chlup víc, než do dané kategorie náleží. A samozřejmě platí všechno to, co napsal nemo a stejně jako Vuid bych radil kašlat na tremolo a jít od pevné kobylky.

Mimochodem, pokud bys chtěl náhodou sedmistrunku, tak za podobný peníze co je tahle Ibanez bych jednu měl na prodej. Původní cena dvojnásobná.

nunu

Příspěvek od nunu » 27 srp 2006 22:19

Tak si rikam,nebude rozumnejsi koupit neco malo starsiho a lepsiho od nekoho kdo chce jit vys???

Na kytaristech se mi nejvic libi ze hrajou vetsinou tak maximalne na dve struny -)))

nunu

Příspěvek od nunu » 27 srp 2006 22:25

Sakra Ctirade,7 strun je na mne uz moc...Na to uz neumim ani Ami -))))

nunu

Příspěvek od nunu » 27 srp 2006 22:34

Crowley

Příspěvek od Crowley » 27 srp 2006 22:34

Do fokusu bych kazdopadne nesel,maji krive krky a plechove struny,ktere rezavi-je to opravdu shit firma:)Kup radsi starsi vyssi radu,dej si pozor,at nejsou moc "sjete" prazce,ale i to se da vymenit..Na te ibaneze z odkazu bych vymenil snimace,za aktivni EMG.uPLNE NEJLEPSI BYS ALE ASI MEL,KDYBYS KOUPIL LES PAULA OD Epiphonu,vymenil snimace a budes urcite dal,nez s ibanez,fokus nebo cort..

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 27 srp 2006 23:38

Pozor. fokuskytary.cz jsou plagiátoři! Správná adresa je ta, kterou jsem psal já.

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 27 srp 2006 23:42

nunu píše:Tak si rikam,nebude rozumnejsi koupit neco malo starsiho a lepsiho od nekoho kdo chce jit vys???
Je to taky možnost, ale je potřeba se mít na pozoru jestli nemá nějakou vadu, protože dobrý kusy lidi většinou z ruky nedávají

Ctirad

Příspěvek od Ctirad » 27 srp 2006 23:56

Crowley píše:Do fokusu bych kazdopadne nesel,maji krive krky a plechove struny,ktere rezavi-je to opravdu shit firma:)
Na to tedy hodně hrubě nesouhlasím. Problém těhle levnejch značek je akorát značný rozptyl kvality u stejnech modelů, takž je potřeba opravdu vybírat z víc kusů. Ale když se zadaří, tak můžeš získat nástroj, na který můžeš v klidu hrát po celý zbytek kariéry ;)
uPLNE NEJLEPSI BYS ALE ASI MEL,KDYBYS KOUPIL LES PAULA OD Epiphonu,vymenil snimace a budes urcite dal,nez s ibanez,fokus nebo cort..
Tak zrovna fokusí LP si nedávno kupoval Martin Rous (Sluníčko, Flying elephant) a dost si ho pchvaloval, prý v ledasčem předčí jeho LP od Epi. A to je pan kytarista. Tehdy za něj dal 9k, dneska stojí nějakých 6-7k. A obdobné zkušenosti jsem slyšel a četl na mnoha jiných místech.

rastis

Příspěvek od rastis » 28 srp 2006 02:25

nunu:
rastis píše:Musi byt nastelovatelna na pohodlnu hru. Skusit najprv nasucho a ked sa na nej nehra pohodlne (drncia struny alebo su prilis vysoko) alebo neladia oktavy, tak by som ich poprosil, ci sa mozem pokusit to dostelovat, ak sam neviem, nechat ich, nech to predomnou nasteluju oni. Ak nevedia/nechce sa im/vyhovaraju sa, pobrat sa inde. Potom zapnut na najlepsi aparat, aky sa mi v tom obchode paci alebo aky trochu poznam a hrat, pozorovat pri tom, ci sa neheglaju uz za nova nejake zeleza, ci uz za nova nema prepinac tendenciu vynechavat/chrcat, ci potenciometre nemaju tendenciu chrcat... Vypeckovat aparat, ci snimace nemeju tendenciu piskat... Vsetko toto sa na gitare da akceptovat vzdy iba do istej cenovej hladiny. No a potom sa podla toho rozhodovat, zvazovat kompromisy... Vela napovie uz prve chytenie nastroja do ruk - jak su opracovane prazce, ci su po krajoch hmatnika pekne zabrusene alebo iba narazene a nechane tak. Jak vyzera lak - pozret poriadne povrch proti svetlu, ci napriek lesklej vrstve laku presne nevidno spoje materialov... Tam sa da poznat, jak velmi sa to vo fabrike flakalo este pred zlozenim samotnej gitary...
Najvacsi problem tychto lacnych gitar ani nie je zvuk, ale HW, ktore je od nova nahovno a pri beznom pouzivani rychlo skonci. Ak bude gitara iba opreta o stenu a bude sa na nej hrat rekreacne, cosi zase vydrzi... Inak moc neverim na dobre a zle kusy. Tieto gitary sa sekaju na hypermodernych linkach v strasnych mnozstvach a su jedna jak druha. Je len velmi malo pravdepodobne, aby bola niektora vyrazne lepsia / horsia, ako ina - aspon ja mam take skusenosti.

Ak clovek nie je pakujuci solista, treba sa pake vyhnut - su s tym iba problemy, cim lacnejsi nastroj, tym vacsie.

Ak gitara nezneje sama o sebe, snimace jej nepomozu.

delay

Příspěvek od delay » 28 srp 2006 07:18

nunu píše:Tak si rikam,nebude rozumnejsi koupit neco malo starsiho a lepsiho od nekoho kdo chce jit vys???

Na kytaristech se mi nejvic libi ze hrajou vetsinou tak maximalne na dve struny -)))
Teda nevim, jak jsi to myslel s těma dvěma strunama...
Bejt tebou bych asi prošel FENDER.cz a snažil se získat něco z druhý ruky, nejlépe za pomoci zkušenějšího kytaristy... Všechno co jsem měl v ruce do 10.000 CZK celkem hezky vypadalo, ale většinou se nejdříve projeví problémy s laděním (hlavně u těch levnějších) a potom je na druhý pohled patrné, že kytara je rozhodně poskládaná z těch nejlevnějších komponentů - poťáky co začnou chrastit velmi brzy, pražce, který se vymačkaj taky dost rychle atd., atd...

Merlin

Příspěvek od Merlin » 28 srp 2006 10:33

No vzhledem k tomu, ze ani nevis, jak se macka Ami, to zbytecne moc prozivas :shock: Kup si klidne nejakou "levnuchu", na ktere se neco naucis a ziskas predstavu, co od el. kytary ocekavat :idea:

Ja jsem si napr. poridil Squier Affinity Strat: Squier proto, ze to je subdivize Fendera (= tradice a kvalita), Affinity proto, ze to je narozdil od nejnizsi rady Bullet z masivniho dreva (= lepsi zvuk) a strat proto, ze mam mimo jine rad tradicni "nahalovany" zvuk kytar 60. let :-D. A i kdyz to ma mizerne single snimace, tak to ma prima zvuk, je lehka a uzasna do ruky a moc me bavi. Navic, kdyz ji prozenu multiefektem (mam Digitech RP200A), tak z ni dostanu v podstate cokoli potrebuji. Nad kvalitou zvuku nepremyslim, vyhovuje mi a libi se mi, i kdyz ten sitovy brum (typicky pro single coily) by mohl byt mensi :-D (ale noise gate to jisti ;-)).

Sice jsem si coby tradicni maximalista neodpustil poridit jeste jednu krasavici (Epiphone Les Paul Goth Floyd Rose), ktera ma jako snimace 2 humbuckery, ktera (nejen diky snimacum) zni o poznani uslechtileji a cisteji nez Affinity, ale je mene prijemna do ruky (Les Paul ma hrany a je vyrazne tezsi) a taky mi prijde, ze 3 single coily maji vetsi zvukovou barevnost diky jejich kombinacim.

Velmi bych ti doporucoval krome vyberu "nasucho" si kytaru taky vzit do ruky. Na "paku" se uplne vykasli a kdyz uz by tam nejaka musela byt, tak pokud mozno jen klasicka jednozvratna. Urcite se vyvaruj dvouzvratneho tremola (Floyd Rose), protoze paklize neumis mackat Ami, tak asi nemas zadne zkusenosti s ladenim a napinanim strun, coz je v pripade dvojzvratneho tremola vyyyrazne obtiznejsi.

Summa sumarum - kup si "levnuchu" (spis asi s pevnou kobylkou), nauc se hrat a pak teprve premyslej o necem lepsim :!:
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

kexik

Příspěvek od kexik » 28 srp 2006 10:40

a co lacne LAG-y? tie vraj nie su zle, moc tomu nerozumiem ale prevedenie mi pride ok a su prijemne do ruky. tusim hovorim o am100, alebo tak nejak, urcite je v tom stovka... inak suhlasim s povedanym, ze tremolo fakt nie, su s tym len opletacky

Odpovědět