Jak nejkvalitneji ozvucit akustickou kytaru bez snimace

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
fova

Příspěvek od fova » 10 led 2008 00:29

Je to tohle?
Obrázek

Dival jsem se do manualu a instalace tohoto snimace je docela fuska (musi se po sundani strun nalepit na presne misto uvnitr kytary). To neni jako ty od Kermitaka, co se jen zasunou do otvoru.

Porovnaval jsi zvuk toho Western Mini s jinymi produkty?

ripper

Příspěvek od ripper » 10 led 2008 02:36

fova píše: Dival jsem se do manualu a instalace tohoto snimace je docela fuska (musi se po sundani strun nalepit na presne misto uvnitr kytary). To neni jako ty od Kermitaka, co se jen zasunou do otvoru.

Porovnaval jsi zvuk toho Western Mini s jinymi produkty?
Ano, to je on.
Urcite bych to sveril kytarari, ja sam jsem si na to netroufl (zrucnosti neoplyvam). Zvuk jsem porovnaval s: Taylor Expression System (muzu poslat ukazky), snimacimi systemy Fishman (piezzo a Matrix kombinace s mikrofonem), L.R.Baggs minisystem z kytar Epiphone Masterbilt a ART systemem na novych Yamahach (APX, CPX).
Vynikajici je tato stranka:
http://www.dougyoungguitar.com/pickuptest.htm
Ta ti urcite da predstavu. Me naorientovala na firmu KK.
Western Mini - jeho nevyhoda je nevratnost. Na druhou stranu, fakt, ze to NEPOTREBUJE napajeni, neni to vubec videt, a presto to HRAJE o nekolik trid lepe nez piezzo me proste presvedcily. Pokud bys mel zajem, muzu zitra vecer nahrat par uryvku sam, abys to mel z jineho zdroje. Musel bych pred tim ale vymenit struny. Jeho zvuk je hodne stredovy - jakmile se ale protahne alespon trosku uchazejicim EQ a stredy se daji lehce do V, tak jsem ho bral vsemi deseti. Co ovsem nemam vyzkouseno, je nachylnost ke zpetne vazbe - momentalne nehraju nazivo a nahlas - vzdy ale je moznost krytu do ozvucneho otvoru.

(pozn. - edit: odstraneni obrazku z citace)

fova

Příspěvek od fova » 10 led 2008 08:48

Moc dekuju.
Jeste otazka, co mas za kytaru?

Ten nas Furch zni mimoradne rovne. Nema vyhnane ani basy, ani stredy, ani vysky. Zvuk je tedy jakoby nezajimavy na rozdil od takove Yamahy APX10, ale kdyz si ho pozorne poslechnes, tak tam nenajdes nic, co by ti vadilo. A ma to takovy sametovy, prijemny nadech. Rozhodne to nema cinkave vysky nebo dunive basy.
Byl bych rad, kdyby snimac snimal v podobnem duchu - tedy pomerne neutralne.

Prekvapila me take hmotnost toho nastroje. Je lehka jako pirko. Jeta se dnes prodava za nejakych 10 000Kc.

ripper

Příspěvek od ripper » 10 led 2008 09:08

Co presne je ten Furch za model? APX10 je prilis subtilni konstrukce kytary - tam ma spis smysl mluvit jen o zapojenem zvuku, ten nasucho je proste prilis "tenky" - lepe je na tom rada CPX - vetsi a hlubsi korpus.
Ten Western Mini je zamontovan v 16 let stare Yamaze FG411S - dnes uz se davno neprodava, jde o polomasiv (smrk/mahagon) - nedam na ni dopustit, zvuk nadherny, i kdyz nevyrovnany po celem hmatniku (vyssi polohy). Pred prodejem/vracenim jsem vlastnil i dalsi akustiky - napriklad Epiphone Masterbilt DR500RE, coz je hezky hrajici celomasiv s (podle me) priserne znejicim piezzem, i kdyz "made by L.R.Baggs" a taky nekolik kusu nove Yamahy CPX900, coz je skvela kytara na zapojene zive hrani - ART system zni opravdu pekne, ale jinak to neni zadna extra kvalita. Snimani akusticke kytary je zkratka problem - zadny dnes dostupny system proste nezni jako kytara, na ktere je montovan, jde tu lepsi, tu horsi kompromisy. Pokud mas ale volit mezi piezzem a "transducerovym" systemem, pak je volba jednoznacne na ten druhy.

fova

Příspěvek od fova » 10 led 2008 09:18

Furch D-61, s velkym telem.
Uz se ale asi nevyrabi.

Myslim, ze vypada nejak takhle:

Obrázek

Kamarad ma Yamahu APX10 s nejakym super snimacem. Stala spoustu penez.
Znam ji nasucho i pres aparaturu a je to diametralne zvukove odlisne od toho Furcha. Ta APX je spise stredovyskova s hodne cinkavymi vyskami.

ripper

Příspěvek od ripper » 10 led 2008 09:27

Ano, cinkave vysky, to u APX sedi. APX10 ma unikatni system v tom, ze se daji do sterea posilat ruzne struny zvlast - porad je ale zakladem piezzo (i kdyz kombinovane s mikrofonem, jestli se nepletu) - nove modely APX (700, 900) maji system, ktery uz pomalu zacina znit jako akusticka kytara (dle mych usi lepsi nez ES od Taylora), ale zase se vyrabi v Cine...

fova

Příspěvek od fova » 10 led 2008 09:30

Jenze on ji ma jako solovou kytaru a hrozne do toho pri hrani rytmicky reze, takze to zni na poslech moc hezky. My ji chceme do bandu jako podkladovy nastroj a pro udrzeni rytmu. Rozhodne ne jako solovy nastroj. Mame tam jeste dvoje klavesy, housle a perkuse.
Tam by ta APX podle me zbytecne vycnivala a naopak ten Furch tam udela dobrou praci.
Mozna se ale pletu :-)

ripper

Příspěvek od ripper » 10 led 2008 09:38

Pro doprovodne hrani se neztrati silne stredy, ale nevim, jak pri tomto nastrojovem obsazeni. Staci ti ta stranka, nebo chces nahrat nejake ukazky mikrofon x ten KK?
Pak je tady jeste varianta Variaxu od Line-6, to je taky pribeh sam pro sebe. Ta kazdopadne ale nehraje akusticky

fova

Příspěvek od fova » 10 led 2008 11:58

Jestli mas nejake zajimave nahravky, tak mi je posli, prosim, do mailu. Posilam ti ho do PM.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 10 led 2008 13:34

vasek

Příspěvek od vasek » 10 led 2008 13:46

Já jsem hrál na jednu kytaru s elektromagnetickým smínačem a znělo to hrozně elektricky (jako elektrická kytara). Ono je to logický, že.
Ty pieza stejně většinou za moc nestojí. Slyšel jsem jen několik málo, který zněly aspoň slušně. Divím se, že nemůžu najít něco jako systém, kterej znám ze zvučení kontrabasu - mikrofon + kontaktní snímač - míchání poměru.
Docela by mě zajímalo, jak zní ten western od kksound, když sedí na dřevě a ještě navíc vevnitř...
ripper: akustickej variax přece existuje

fova

Příspěvek od fova » 10 led 2008 13:48

pavlii píše:A co tohle?
Nástrojový mikrofon sE

P.
To je ponekud mimo nas rozpocet, ale vypada to zajimave

ripper

Příspěvek od ripper » 10 led 2008 22:41

Vasek: Ano, vim, ale jeho cena je naprosto premrstena - pokud clovek narazi na dobry kus, tak Variax 300 poslouzi velmi dobre.

vasek

Příspěvek od vasek » 11 led 2008 08:12

ripper: nechápu - variax a variax acoustic stojí stejně
http://www.musiccenter.cz/CZ/Search.asp ... ext=variax
Každopádně prosím nahoď nějaký ukázky toho KK

ripper

Příspěvek od ripper » 11 led 2008 10:26

Vasek: aha, myslel jsem, ze mas na mysli puvodni modelingovy akusticky Variax - tam byla cena pres 30 tisic. Oni maji ted ty levnejsi modely, ktere ale simuluji pouze jeden nastroj. Ja pred casem zkousel elektricky Variax 500 a 5 akustickych modelu, ktere mel, bylo velmi pouzitelnych. Koukni na tu stranku z odkazu:
http://www.dougyoungguitar.com/pickuptest.htm
Tam je opravdu prehrsel snimacu vcetne KK...

Odpovědět