Jak nejkvalitneji ozvucit akustickou kytaru bez snimace

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
fova

Jak nejkvalitneji ozvucit akustickou kytaru bez snimace

Příspěvek od fova » 08 led 2008 22:48

V tomhle tematu jsem resil, jakou koupit novou akustickou kytaru do nasi kapely:

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php?t=6910

Nakonec to vypada, ze novou kytaru kupovat nebudeme a jeden z clenu kapely da k dispozici sveho dreaghnouta Furch D 61, ktery mu lezel doma bez vyuziti.

Dnes jsme si kytaru poslechli a zahrali na ni a jsme s ni velmi spokojeni.
Problem je ale v tom, ze nema zadny snimac, takze musime vyresit, jak ji na live nazvucit.

Kdyz jsme meli u predchozi kytary problemy s vestavenym snimacem, pri jednom vystoupeni jsme pouzili dynamicky mikrofon, umisteny na stojanu pred kytarou. Problem byl v tom, ze holka, co na kytaru hraje pri hrani docela "tancuje", takze zvuk linouci se s aparatury byl v jednu chvili prilis silny a nabasovany a pak zase prilis slaby.
Tohle reseni tedy pro nas u toho Furcha asi neprichazi v uvahu.

Dalsi moznost je koupit nejaky snimac a vlozit ho dovnitr kytary, ale tady je problem v tom, ze Furch nema otvor pro jack a musel by se do ni vyvrtat. Do toho se mi moc nechce a navic mam obavy, aby se tim nezmenil jeji zvuk. Mozna by to mohl udelat nejaky kvalifikovany opravar kytar.

Posledni moznost, co me napada, je nejaky prenosny klipovy mikrofon, ktery by se umistil na kytaru. Tahle moznost se mi libi v tom, ze bychom nijak nemuseli destruktivne zasahovat do tela kytary.
Predpokladam, ze Safa tady prijde s nejakym DPA :-)

Predem upozornuji, ze preferujeme zvukovou kvalitu a jsme ochotni dat za to klidne i vic penez. Ta kytara ma moc pekny zvuk, takze bych ho nerad degradoval mizernym snimacem.

Jake konretni reseni byste mi doporucovali?
Pokud je to mozne davejte hned odkazy na weby s cenami.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2008 22:54

Nevim kdo to dela, nevim, kolik to stoji, ale vim, ze se delaji snimace, ktere se upevni do ozvucnyho otvoru. Videl jsem to uz vickrat, takze zas takova rarita to asi nebude. Mozna nekdo jiny bude vedet kdo to dela.

EDIT: hele, nasel jsem :) Treba tady: http://kytary.cz/snimace/snimace-pro-ak ... 73:0:0:0:0

fova

Příspěvek od fova » 08 led 2008 23:04

Diky za odkaz, ale mam k tomu hned dotaz:

Kdyz jsme se dnes o tom bavili, tak jsme se nedokazali shodnout na tom, jake reseni bude zvukove lepsi, zda snimac nebo nejaky prenosny mikrofon. Je tu nekdo, kdo zkousel oboji?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2008 23:16

Zkousel jsem vestaveny snimac a mikrofon a ani jedno se mi samostatne nelibilo (na nahravku, nazivo by to asi stacilo, navic ten mikrofon stal za houby ;)), ale z obojiho muzes dostat super zvuk. Hodne zalezi na konretnim snimaci, obecne rady tezko davat, nicmene s dobrym snimacem muzes mit dobry zvuk (no a kdyz to staci mistrum Claptonovi a Gilmourovi... ;)) a je to imho nejsnazsi reseni.
Naposledy upravil(a) Kermitak dne 08 led 2008 23:19, celkem upraveno 1 x.

fova

Příspěvek od fova » 08 led 2008 23:18

Muzes mi napsat v cem se ti nelibil snimac a v cem mikrofon? A jaky mikrofon jsi pouzil?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2008 23:23

Snimac byl moc jasny, chybelo tomu telo, moc cinkal, mikrofon byl zase celkem zahuhlany (byla to nejaka kopie SM58ky). Ten snimac byl v elektroakustice Epiphone PR5, takze zadna extra trida, ten Seymour-Duncan bude imho nekde uplne jinde (je to prece jen renomovana znacka a taky ty snimace koukam stoji tak ctvrtinu ceny toho Epiphona ;). Nejsnazsi mas ho koupit a kdyz se ti nebude libit, tak ho vratis, za zkousku nic nedas...

fova

Příspěvek od fova » 08 led 2008 23:26

Vypada to moc dobre. Ani jsem nevedel, ze neco takoveho, co se da jen vlozit do otvoru, vubec existuje.
Ale jeste pockam, co napisou ostatni.
Diky.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2008 23:27

Jinak na webu Tayloru maji ukazky jejich elektroakustickych kytar, nahranych pouze pres jejich snimace a tam si clovek muze udelat predstavu, jak to muze znit. Ovsem to jsou samozrejme spickovy kytary a maji v sobe spickovy preampy (pro Taylor je navrhoval Rupert Neve mimochodem). To jen tak pro namlsani ;)

fova

Příspěvek od fova » 08 led 2008 23:29

Ale tyhle snimace jsou pasivni, ne?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 led 2008 23:34

Jsou tam pasivni i aktivni.

fova

Příspěvek od fova » 09 led 2008 16:22

Jeste nekdo mi, please, doporucte nejaky snimac/mikrofon, s kterym mate vyborne zkusenosti. Idealni cenova hladina je do 5 tisic Kc.

delay

Příspěvek od delay » 09 led 2008 17:31

A proč s sebou nevozit mikrofon? Třeba toho HATa 800, napájení má, takže s tím problém nebude. Trochu bych se bál, že by snímal hodně prostoru, ale je třeba to vyzkoušet. Já takhle v klubu dával ADK Hamburg na zpěv a zvuk byl moc hezkej, akorát to bylo 10x víc náchylný k vazbě...

fova

Příspěvek od fova » 09 led 2008 21:01

Jak uz jsem psal v uvodu, ta holka pri hrani docela tancuje, takze neni mozne mit mikrofon na stojanu pred kytarou. Neustale by se menila hlasitost a barva zvuku.
Pokud mikrofon, tak musi byt na kytare.

delay

Příspěvek od delay » 09 led 2008 21:45

Aha, sem to přehlíd asi... sorry. Tak tomu řikám PUNK, já bych jí dal tanečky... :-)

ripper

Příspěvek od ripper » 10 led 2008 00:21

Jednoznacne doporuju snimaci systemy KK Sound. Ja osobne mam v kytare KK Sound Western Mini a je to hotovy zazrak - prestoze je pasivni (klasicky mini jack misto koliku na remen), ma dostatecne silny zvuk, aby se s nim dalo nakladat jako s aktivnim (jen pripadne nutne prohnat korekcemi) - zadna baterie, minimalni zasah do kytary. Jestli se bude budoucnost ubirat timhle smerem, tak se urcite mame na co tesit!
http://www.kksound.com/

Odpovědět