jEAN-MiCHEL jARRE a jeho zelezo

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
kexik

Příspěvek od kexik » 27 lis 2005 15:23

hubert, ak to beries takto, preco ti nevadi povedat o stanovi simorovi, ze je srackozny tvorca? predal stotisic placiek (nieco dokazal) a je hudobne vzdelany. podobne kaja gott, frantisek janecek, abba ci ace of base...
zasa odtial potial, jarre nie je Boh ani Vodca, aby sa o nom nesmelo skaredo hovorit. pre mna su jeho radovky hodinove reklamne jingle, nemozem si pomoct. este raz, ja nikoho neodsudzujem, ze sa mu jarreho veci pacia, tak by som na oplatku privital, keby nik neodsudzoval mna.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 lis 2005 15:44

kexik> nerozumiem naco musis prispievat do nejakeho fora a vytvorit OT.. k comu to potom vedie? ak naozaj potrebujes vyjadrit ze je sracka, tak potom radsej nepis( niekde sam si v tomto zneni riesil nieco ak neni co povedat radsej to potom nechat tak ), cize teraz nerozumiem preco tu chces rozvadzat debatu tohoto typu...

ak naozaj nemas co viac povedat tak to tu prosim ta neries, ak je to naozaj nejaky tvoj stihomam prispievat do kazdeho vytvoreneho fora na ezone, tak prosim.. je to tvoja vec, nikto proti tebe nic nema, zabavaj sa.. ale bud tolerantny k ostatnym, momentalne mi dost pripominas DIGITALWAVE nemozem si pomoct. relativita je svina, teraz sa chovas presne ako on...

berme to tak ze dnes nemas dobry den, alebo si sa zle vyspal atd. nikto ta tu nechce odsudzovat. hadam je toto posledny OT prispevok a podme sa uz venovat k comu je tento thread. naozaj nebol vytvoreny aby sem niekto prisiel a tvrdil aky je jarre velky srackovy tvorca, este by sme sa mali o nom vyjadrit ze je "lama" a hudbu robi velky "loooooool".. ehm

kexik, nic proti tebe nemam ale uz to prosim ta neries!... :arrow:

kexik

Příspěvek od kexik » 27 lis 2005 15:52

excom: ak chces, aby som drzal hubu, preco provokujes? nehnevaj sa ale porovnavat ma s DW je to same ako povedat ze som kokot. tiez proti tebe nic nemam, ale porovnaj pocet tvojich a mojich slov v OT prispevkoch v tomto threade. uz slubujem, ze koncim.

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 27 lis 2005 16:02

kexik píše:excom: ak chces, aby som drzal hubu, preco provokujes? nehnevaj sa ale porovnavat ma s DW je to same ako povedat ze som kokot. tiez proti tebe nic nemam, ale porovnaj pocet tvojich a mojich slov v OT prispevkoch v tomto threade. uz slubujem, ze koncim.
nechapem tvoju aroganciu... skor by som ocakaval od teba "ok serme na to"... nerozumiem ani tvojim utokom na tento thread.. este raz hovorim ak nemas co povedat tak to nechaj tak, neries to, alebo radsej sem hod nejaky rozumny prispevok, aby sme opat vedeli ze si fundovany v tom co robis...

Munro

Příspěvek od Munro » 27 lis 2005 21:30

Tak zpet k tematu

JMJ ma dle meho uzasnou schopnost i z naprosto hnusnych nastroju a zvuku utvorit dokonaly celek viz

http://www.jarrography.free.fr/details_ ... d_equip=14

Ten rytmer jsem mel pujcenej asi tyden doma, je to fakt oldschool hnus, nulova editace, hraje mono.

porovnejte

http://www.jarrography.free.fr/synths/g ... etic_1.mp3

a

http://www.munro.wz.cz/mp3/Magnetic-01.mp3

K dokonalosti to myslim dotah prave na Metamorphosach treba v Love, love, love v refrenu (da li swe tak nazvat) je podle mne jako nosnej zvuk Dist.Guitar z general midi (neznam snad nic hnusnejsiho) a tady mi prijde fakt vybornej.

JMJ mam rad a pres nej jsem se dostal mj. k synthum. Oxygen (mozna vic dokonce 7-13) povazuju za bibli vyuziti subtraktivni syntezy.

Tudy

Příspěvek od Tudy » 27 lis 2005 21:36

dano píše:...Zaujimave je, ze na poslednej "vyberovke" Aero prerobil stare veci na novych masinach a podla mna tomu tie nove zvuky az tak nepomohli, dokonca to niekedy uplne stratilo atmosferu...
Odkud máš tu informaci? Já jsem zas slyšel, že to naopak dělal na starých mašinách - pouze s využitím nových nahrávacích technologií (z nichž například mistrův mix do 5.1 je vrchol hudebního blaha)

Munro

Příspěvek od Munro » 27 lis 2005 22:25

Na koncerete v Praze me zaujal naprosto dokonalej zvuk, varil tam na takovy perly jako Moog 55 (jeho radeni s touhle elektrarnou v Oxygen11 byl fakt nejvetsi synth narez, co jsem kdy zazil), VCS3, origos Theremin (OT:Uz jste nekdo byli v Dejvickym divadle? - Ivan Trojan coby Lev Terejmen tam na nej dokonce v ramci predstaveni hraje. Krasnej je i podtitul predstaveni - pocta Bobu Moogovi). Stejne tak Eminent hraje fakt naaaadherne.

Obdivuju jeho odvahu, ze tahal na turne takovyhle perly, dneska uz je ma zase asi doma a jen si je oprasuje.

A samozrejme tam meli nejmene 3x Clavia Nordlead (tehdy pochopitelne v1) - zvuky z Oxygenu (1-6) z nej znely naprosto autenticky).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 28 lis 2005 00:07

mne pripada jarre trosku ako showman .. hlavne jeho zive vystupenia ..

a co sa tyka prinosu k elektronizacii hudby , osobne mam pocit ze viac sa o to zasluzil Kraftwerk ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 28 lis 2005 00:40

ja mam niekedy pocit ze jarreho presety su synthy samotne :) zoberie konkretny synth na jednom zvuku z neho vystava cely album...

pytkin> jak je tu dlho vlastne kraftwerk?

Hawkens

Příspěvek od Hawkens » 28 lis 2005 07:40

Ja mam pocit ze poslene roky vidno Jarreho dost casto na fotkach s Claviami, zda sa mi ze z mederneho gearu ho asi tieto hracky najviac oslovili.

A k vystupeniam a showmanstvu, je to snad az megalomania, ked vidis ako si na koncert vezme 30 - clenny zbor len na to aby odspieval vokaly trvajuce 1/2 jednej skladby! Ale nikdy mi nic na koncerte nepripadalo samoucelne alebo len na predvadzanie sa, ani tie ohnostroje a svetla. Naopak, vzdy som zasol ako to niekto vobec dokaze udrzat pod kontrolov, cely ten mega ansabel.

A.P.

Příspěvek od A.P. » 28 lis 2005 08:30

Munro píše: A samozrejme tam meli nejmene 3x Clavia Nordlead (tehdy pochopitelne v1) - zvuky z Oxygenu (1-6) z nej znely naprosto autenticky).
Pokud se nepletu, tak JMJ dostal na zacatku turne od Clavie pri koncertu ve Svedsku 1 nebo 2 kousky NL2, ktery snad v prubehu turne pouzival

bassline

jarre

Příspěvek od bassline » 28 lis 2005 09:13

Jarre ma k bohu daleko...mne sa pacili 2-3 skladby z jeho prvotin z Oxygene, zvysok veci co som pocul, tak ma vobec neoslovili, nic zaujimaveho...Jarre si vydobil svoju slavu len v daka tomu ze prisiel s elektronickou hudbou na scenu ked bola este v plienkach.Nikto takyto typ hudby este nepocul, bolo to cosi noveho....keby prisiel Jarre na scenu o 20 rokov neskor, tak by urcite nesposobil okolo seba taky ohlas ako v tych rokoch......

Merlin

Příspěvek od Merlin » 28 lis 2005 10:03

bassline: To mas naprostou pravdu, protoze ti co prisli po nem, uz ho jenom kopirovali :twisted:
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 28 lis 2005 10:15

Munro píše: A samozrejme tam meli nejmene 3x Clavia Nordlead (tehdy pochopitelne v1) - zvuky z Oxygenu (1-6) z nej znely naprosto autenticky).
Promin, ale nemohu souhlasit. Byl jsem tehdy na dvou z jeho koncertu (Frankfurt a Praha) a dobre si pamatuji, jak hral prave na Norda solovy zvuk v Oxygene part 4 a znelo to hooodne jinak nez original; ten zvuk byl naprosto priserne umelej a s puvodnim zvukem nesel vubec srovnat. Celkem jsem tehdy chapal, ze predvadi tehdy supermoderniho VA co umi, ale byl to des... :-D

Prirovnal bych to asi k situaci, kdy si z Tritona pustim sample Solina String Ensemble (=totez co Jarreuv Eminent) a nastavim tam phaser, tak to zni "skoro" jako originalni Jarreovy phaserove smycce. Jenze pak si pustim podobne smycce z analogoveho dedka Jupitera 8 a prozenu je originalnim SmallStone Phaserem a v tu chvili slysim ten pekelnej rozdil a tu brutalni prevahu originalniho analogoveho zvuku nad digitalni napodobeninou.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 28 lis 2005 10:20

EXCOM píše:ja mam niekedy pocit ze jarreho presety su synthy samotne :) zoberie konkretny synth na jednom zvuku z neho vystava cely album...
To mas uplnou pravdu, viz napr. Oxygene+Equinoxe -> Eminent/Solina String Ensemble +Small Stone Phaser, Rendez-Vous -> Elka Synthex ci Revolutions -> Roland D-50 :-D

Odpovědět