Kabeláž: sym./nesym. - balanced/unbalanced

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
lorenc

Příspěvek od lorenc » 23 dub 2008 16:37

jasne, diky

kexik

Příspěvek od kexik » 23 dub 2008 18:21

lorenc píše:ajo, prave tuhle variantu mi vymlouval chlap z elektra s tim, ze by tato kombinace delala s nejvyssi pravdepodobnosti binec. Ze pokud jsou dva kanaly na zvukovce (ne jeden stereo), melo by to byt XLR-mono jack 2x. Jinak je to teda tak, ze pokud chci symetrii tak stereo konektor, jak jsem si myslel prapuvodne
chlap z elektra je blbec a do takeho elektra radsej nechodievaj, alebo chodievaj po veci, ktorym rozumies .)

fova

Příspěvek od fova » 23 dub 2008 20:51

Nevim, jestli jsi zaregistroval, to co ti psal Kermitak, ale jde o to, ze klidne muzes pouzit i nesymetricke kabely s mono jackem. Na kratsi vzdalenosti je to skoro jedno, co mas. Symetricke by sice mely davat lepsi zvuk, ale zase jsou nachylnejsi na ruzne ruseni. Ja jsem dlouho jel na nesymetrickych kabelech, prestoze mam symetrickou zvukovku a necitil jsem se nijak omezeny.

Potom nevim v jakem elektru chces ty kabely kupovat. Jestli je to neco jako Tesco (soude podle reakce prodavace), tak tomu se obloukem vyhni a najdi si potreby pro hudebniky. Kabel, ktery bude mezi obema konektory musi byt skoro centimetr silny, se stinenim a rika se mu mikrofonni (byva to na nem i napsane - "microphone cable". Neber zadnou tenkou dvoulinku.

lorenc

Příspěvek od lorenc » 23 dub 2008 21:20

fova píše:Nevim, jestli jsi zaregistroval, to co ti psal Kermitak, ale jde o to, ze klidne muzes pouzit i nesymetricke kabely s mono jackem. Na kratsi vzdalenosti je to skoro jedno, co mas. Symetricke by sice mely davat lepsi zvuk, ale zase jsou nachylnejsi na ruzne ruseni. Ja jsem dlouho jel na nesymetrickych kabelech, prestoze mam symetrickou zvukovku a necitil jsem se nijak omezeny.

Potom nevim v jakem elektru chces ty kabely kupovat. Jestli je to neco jako Tesco (soude podle reakce prodavace), tak tomu se obloukem vyhni a najdi si potreby pro hudebniky. Kabel, ktery bude mezi obema konektory musi byt skoro centimetr silny, se stinenim a rika se mu mikrofonni (byva to na nem i napsane - "microphone cable". Neber zadnou tenkou dvoulinku.
kermitaka jsem cetl. Vcelku jasne. Jen jak je to s tim stinenim, pro propojeni nastroje a aparatu je vhodne mit stineny kabel a propojeni monitor - zvukovka ne? nebo je to zase uplne jinak :-)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 23 dub 2008 21:26

fova píše:Symetricke by sice mely davat lepsi zvuk, ale zase jsou nachylnejsi na ruzne ruseni.
Myslis jiste nesymetricke ;)

nunu

Příspěvek od nunu » 23 dub 2008 22:27

symetricke by MOHLY davat mene zarusenejsi signal a tim i lepsi zvuk -)))))))))

Tolik nesmyslu a tak malo casu -)))

kexik

Příspěvek od kexik » 23 dub 2008 22:47

spatne navrhnuty symetricky vstup moze sposobit horsi aj zarusenejsi zvuk ako dobre navrhnuty nesymetricky... ale nekomplikujme to :)

nunu

Příspěvek od nunu » 23 dub 2008 23:58

Tak tos mne fakt dostal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tomu by se jeden az zdrahal uverit :lol:

Pokud je tedy volba symetrickeho vedeni, preferovat toto, ale jak jiz bylo receno, jsou zarizeni ktere maji nesymetricke vedeni a presto jsou zvukove lepsi nez ty s tim symetrickym. Ale toto jsou spise vyjimky nez pravidlo, nicmene zazraky se deji.

A v pripade ze je moznost digitalniho propojeni, tak vybereme samozrejme toto a preferujeme metalicke pred optickym.

fova

Příspěvek od fova » 24 dub 2008 13:54

Kermitak píše:
fova píše:Symetricke by sice mely davat lepsi zvuk, ale zase jsou nachylnejsi na ruzne ruseni.
Takze znovu :wink: :
Symetricke by mely davat lepsi zvuk a jsou mene nachylnejsi na ruseni.

fova

Příspěvek od fova » 24 dub 2008 13:57

lorenc píše:
fova píše:Nevim, jestli jsi zaregistroval, to co ti psal Kermitak, ale jde o to, ze klidne muzes pouzit i nesymetricke kabely s mono jackem. Na kratsi vzdalenosti je to skoro jedno, co mas. Symetricke by sice mely davat lepsi zvuk, ale zase jsou nachylnejsi na ruzne ruseni. Ja jsem dlouho jel na nesymetrickych kabelech, prestoze mam symetrickou zvukovku a necitil jsem se nijak omezeny.

kermitaka jsem cetl. Vcelku jasne. Jen jak je to s tim stinenim, pro propojeni nastroje a aparatu je vhodne mit stineny kabel a propojeni monitor - zvukovka ne? nebo je to zase uplne jinak :-)
Stinene jsou jak symetricke tak nesymetricke kabely. Rozdil je v tom, ze v symetrickych jsou dva vodice a stineni a v nesymetrickych jeden vodic a stineni.
Precti si ten clanek, na ktery sem dal odkaz Nemo na predchozi strance a usetris si spoustu dotazu. Je to tam moc pekne vysvetlene.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 dub 2008 14:36

fova píše:
Kermitak píše:
Takze znovu :wink: :
Symetricke by mely davat lepsi zvuk a jsou mene nachylnejsi na ruseni.
S tim zvukem mam opacnou zkusenost.

fova

Příspěvek od fova » 24 dub 2008 14:45

Take protu pisu, ze by papirove MELY :wink: mit lepsi zvuk, ale nemusi to tak vzdy dopadnout.

nunu

Příspěvek od nunu » 24 dub 2008 16:18

Kazdopadne je to tak, ze pokud ta symetrika neni odrbana, bude lepsi nez unbalanced propojeni, ale je v tom dost ale. V zasade u zvukaren a hracek za par tisic je to uplne jedno, nekolik vyhod ktere jsou neoddiskutovatelne to pri rozumnem zapojeni ma. Uz jenom tim ze se nevyrovnavaji potencialy pres stineni a neindukovany bordel po ceste se minimalizuje. Ale jak rikam, je to drahe a masam staci symetricky konektor, nepotrebujou kvalitu -))))

Kermitaku, na tu tvoji Hamu v Tesco modifikaci je to stejne uplne jedno -)))) Bavit se o kvalite symetrickeho propojeni u m-audia mi prijde jako hazeni perel. Fakt v teto kategorii je to uplne jedno. Ani jednim si clovek zasadne nepomuze.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 24 dub 2008 16:30

nunu: ;) nemluvim o m-audiu, ale o top preampu (Great River MP-2NV), kde prehozeni vystupu na nesymetricke jednoznacne prospelo. Jinak je mi to fakt jedno, just my 2 halire do diskuse.

nunu

Příspěvek od nunu » 24 dub 2008 16:42

Jasne -))) Ja jen tak vseobecne. Zpravidla se to dela tak, ze je to nesymetricke a udela se jen symetricky vystup. Pokud ten je na nejake rozumne urovni a symetricke reseni je jeden dvojity operak nevalne kvality, je nasnade ze to muze byt z obyc, vystupu lepsi.

Odpovědět