Kabely pro Tesla Gramoradio

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Uživatelský avatar
120BPM
Příspěvky: 535
Registrován: 04 zář 2005 15:47

Příspěvek od 120BPM »

Acid Punk píše:http://www.oldradio.cz/tsk203.htm

Přístorj byl vyráběn ve spolupráci s polským podnikem Unitra (kazetová mechanika, reproduktory a další díly).
Vzdyt na prvni strance jsou fotky. Tohle ja vubec neznam. :roll:

Acid Punk
Příspěvky: 2444
Registrován: 23 srp 2006 19:55

Příspěvek od Acid Punk »

Je třeba uvést, že nové vzniklý n.p. TESLA měl před sebou skvělou budoucnost. Rychle byla sjednocena součástková základna, provedeno přerozdělení práce mezi jednotlivými závody a zahájena výroba nových vzorů přijímačů. Kvalitní přístroje se vyvážely do zahraničí, kde byl o výrobky n.p. TESLA nebývalý zájem. Podniku se podařilo vylepšit a uvést do života předválečný označovací systém firmy Philips, který se skládal z tří nebo čtyřčíselného kódu a doplňujícího písmena, které značilo druh napájení. Dařilo se držet krok se světovým vývojem, první brzdou se stal až nástup tranzistorů po roce 1950. Výzkumné ústavy sice nadále držely krok se zahraničním vývojem, výroba ale neměla zájem, elektronky byly přece zaběhnuté. Traduje se výrok ministra těžkého strojírenství, pod něhož elektrotechnický průmysl spadal: "Nebudeme vyrábět polovodiče, počkáme si až na celovodiče".
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Uživatelský avatar
120BPM
Příspěvky: 535
Registrován: 04 zář 2005 15:47

Příspěvek od 120BPM »

Acid Punk píše:Je třeba uvést, že nové vzniklý n.p. TESLA měl před sebou skvělou budoucnost. Rychle byla sjednocena součástková základna, provedeno přerozdělení práce mezi jednotlivými závody a zahájena výroba nových vzorů přijímačů. Kvalitní přístroje se vyvážely do zahraničí, kde byl o výrobky n.p. TESLA nebývalý zájem. Podniku se podařilo vylepšit a uvést do života předválečný označovací systém firmy Philips, který se skládal z tří nebo čtyřčíselného kódu a doplňujícího písmena, které značilo druh napájení. Dařilo se držet krok se světovým vývojem, první brzdou se stal až nástup tranzistorů po roce 1950. Výzkumné ústavy sice nadále držely krok se zahraničním vývojem, výroba ale neměla zájem, elektronky byly přece zaběhnuté. Traduje se výrok ministra těžkého strojírenství, pod něhož elektrotechnický průmysl spadal: "Nebudeme vyrábět polovodiče, počkáme si až na celovodiče".

:roll: OK :roll:

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

ja som to opity whiskou a praskami na bolest zubu splietol, to je DOMINANT a nie diamant. ten kazetak od acida je mimo, dominant je tesne predprevratova/poprevratova zalezitost, diamant su osemdesiate roky v plienkach

Odpovědět