Levne hardwarove efekty

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
mrmnk

Příspěvek od mrmnk »

po precteni tyhle diskuze mam taky par horkejch favoritu .. ale za tudle cenu bych sel spis asi do toho ensoniqa dp4

Cyril

Příspěvek od Cyril »

co te na nem laka vic? koukal jsem na recenze a specifikace a vic me teda laka Sony... taky digital I/O mi prijde velmi uzitecna vec...

mrmnk

Příspěvek od mrmnk »

z toho co sem vycet na netu se mi vic libily reakce na ensoniqa ale jeste prostuduju ..

MonkeyFighter

Příspěvek od MonkeyFighter »

MonkeyFighter píše:to je jasan,to umi asi vetšina FX ale na začátku tý věty je IN A 4 SOURCE MODE
a pak je tam EACH EFFECT IS *STEREO* MONO IN, STEREO OUT.coz mi proste prijde jako 4x efekt s mono vstupem a stereo vystupem...tudiz by to mohlo bejt tak ze:
IN 1(mono)>FX BLOK 1>OUT1a2(STEREO)
IN 2(mono)>FX BLOK 2>OUT1a2(STEREO)
IN 3(mono)>FX BLOK 3>OUT3a4(STEREO)
IN 4(mono)>FX BLOK 4>OUT3a4(STEREO)
jak sem psal výše...
Peteness píše:tohle na tom neudelas to by to muselo mit 8 kanalu
tak, neska mi ensoniq prisel domu a ver mi ze udelam... presne tak jak sem to napsal to funguje...je tam primo nastaveni kery se menuje "4 src:stereo out"

Tudy

Příspěvek od Tudy »

MonkeyFighter: Peteness asi myslel, že budeš mít každý stereo out samostatně (ikdyž z toho, jak jsi to popsal je jasné, že se po párech míchají na výstupu dohromady)
Přesně takhle funguje i Digitech StudioQuad, ale já spíš využívám mix jen do jednoho stereo-výstupu (1,2)
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

MonkeyFighter

tyjo to taky nejni blba varianta, ušetřil bych tím dva vstupy na mixu... a to se hodi:)

peteness

Příspěvek od peteness »

Monkey: spokojenost s Ensoniqem? Jak hodnotis vocoder? :)

MonkeyFighter

peteness:no spokojenost naprosta:) ...skvely kurvitka vseho druhu nevim jesi vokoder muzu obektivne posoudit ale je to urcite lepcejsi nez vocoder viruse nebo Kstationa co sem slysel...da se to ruzne smerovat,skvela modulacni matrice...paráda,na to jakej to je stařec si vede na výbornou :D

Cyril

Příspěvek od Cyril »

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Nevidel nekdo nejaky srovnani MPX1 a MPX550 ? Nemyslim papirovy srovnani, to jsem si nasel sam, ale spis by me zajimaly zvukovy ukazky stejnych presetu. On ten MPX550 ma "jenom" 24-bit processing, ale na druhou stranu to nemusi byt zas tak markantni rozdil, spousta starych efektu zni skvele. Jde mi jenom o reverb.

Rošky

HW SFX honička

Příspěvek od Rošky »

Vždycky mně zajímalo, proč mají ve velkých studiích kromě hromad Lexiconů i aspoň jeden Alesis Midiverb II a Yamahu SPX 900. Není to Hi-end, ale má to některý pěkný "teplý" presety. A je fuk kolikabitový jsou tam převodníky. Není třeba se vždycky vydat z peněz a za každou cenu mít ten hiend...no, příjemný to je, vo tom žádná...často jsem si všiml, že některý HW efekty jsou dobrý třeba jen v jednom-dvou presetech...
Rošky

ECSON WALDES
Profesionál

Re: HW SFX honička

Příspěvek od ECSON WALDES »

Rošky píše:Vždycky mně zajímalo, proč mají ve velkých studiích kromě hromad Lexiconů i aspoň jeden Alesis Midiverb II a Yamahu SPX 900. Není to Hi-end

Toje z nekolika duvodu.

* Pokud je studio vybaveno velkej mixpult napriklad SSL XL 9080K ma krome AUX sendu (na kterejch jsou velky drahy efekty napr TC 6000, Lexicom 960, 480.. ) i inserty na kterejch maj zvukari dalsi ale mene dulezity efekty - na mnoho insertu je potreba mnoho efektu. A neni duvod mit jen ty nejdrazsi.

* Krom toho velky studio je vybaveno i levnymi efekty proto, protoze klientela muze chtit prave tento konkretrni efekt pro jeho konkretni zvuk.

* No a za dalsi, napr zminena YAMAHA SPX je jeden z opravdu hodne cenenejch a respektovanejch efektu uz pres 20 let. Presto ze je od sveho prvopocatku dostupna za maly penize ma skvely nenapodobitelny prostorovy efekty! Od osumdesatejch let je SPX 90 standardem vpodstate kazdyho studia bez rozdilu velikosti ci zamereni. V osumdestejch letech navic bylo moderni davat na SNARE gateovanej reverb a ten mela SPX ze vsech nejlepsi. No a mimo to SPX ma jeden z nejlepsich EARLY algoritmu.

Yamaha vyrabela pro oblibu SPX90 i spoustu jejich nasledovnic:
- SPX 90
- SPX 90 II
- SPX 50 .. (velmi vzacna)
- SPX 900
- SPX 990
- SPX 1000
- REV-7 (HiEnd SPX model)
- REV-5 (HiEnd SPX model)
- ProR3 (HiEnd SPX model)
- SPX 2000 (nejmodernejsi SPX serie 24 Bit)

stara dobra SPX 90:

Obrázek

Novou SPX 2000 vrele doporucuju!! Je za moc dobrej peniz ma skvelou vybavu ale hlavne - obsahuje v sobe VSECHNY legendarni algoritmy, ktery YAMAHA za tech 20 let vymyslela +krom toho obsahuje spoustu novejch efektu vcetne hodne kvalitniho reverbu.
Ja mam SPX2000 celkem osumkrat jako interni 8x FX v mem digitalnim pultu YAMAHA DM2000 - SPX efekty miluju jsou k nezaplaceni!!! Hlavne vsechny ty "krasne divny" prostory jako reverse/gate reverb, super EARLY apod. - Doporucuju.

YAMAHA SPX 2000

Obrázek

http://www.laorejadigital.com/revista/n ... -front.jpg

.

Rošky

HW SFX honička

Příspěvek od Rošky »

Ecson: no, ona to byla spíš taková řečnická otázka (odpověděl jsem si sám)...já to všechno, co jsi napsal, samozřejmě vím (pracuju v branži dost dlouho, mám vlastní studio), šlo mi spíš o to, povzbudit ostatní aby nepropadali panice když nemají zrovna prachy na ty drahý Lexicony apod...Ale díky za encyklopedickou odpověď. Kromě toho jsem přesvědčenej, že dobrá nahrávka a mix se dají udělat i na ne-špičkovém zařízení, je to do jisté (zásadní) míry v rukou a uchu. Pavlíček kdysi točil na 1/4" 8track reel Fostexu a míchal to na Hi-Fi klubáckém 8track mixu do DATky (nepoznal bys technologii, byla to výtečná práce)...začínal jsem s tím taky a ten mix se mi rozpadl pod rukama...:-)
Jinak smekám před tím Martinem Dudou, co dělal ten klip, ta grafika mu musela dát spoustu práce...zajímalo by mně kolik to stálo.
Rošky

kexik

Příspěvek od kexik »

rosky: offtopic, ale hifiklubacky 8track mix (pochybujem ze ich robili viac modelov?) som mal rozobraty na stole. moj komentar: jezismarjajozef :) (hlavne koncentracia MAA1458 v signalovej ceste bola zabavna)

Rošky

Příspěvek od Rošky »

Kexik: hehe...tou výtečnou prací jsem myslel muziku, kterou z toho Pavlíček vyždímal, ne "technickou" úroveň toho pultu...nějak se začít musí a on ten "odpor materiálu" přerazil svým talentem...:-)
Rošky

Odpovědět