MIDI kontroler - domaca vyroba

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
misenka

MIDI kontroler - domaca vyroba

Příspěvek od misenka » 21 led 2003 17:10

pozrite si
www.ucapps.de
take nieco by bodlo... co vy na to
nanajde sa niekto co uz take nieco ma, vyraba, laebo niak inak vie pomoct, poradit? :shock:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 21 led 2003 21:42

Ak si chces take nieco urobit, tak Doepfer ma na to stavebnicu - osadeny plosak s MIDI in/out konektormi, DIP prepinacmi. Tebe uz staci len pripojit napajacie napatie a 16 lubovolnych potakov. Stoji to tusim 80,- Euro. Vola sa to Pocket electronic.

-DENDY-

Příspěvek od -DENDY- » 22 led 2003 09:04

ja mam takmer hotovy kontroler MidiBox64 z ucapps.de doma (funkcne creva bez skatule - na tej sa este pracuje) a je to fakt SUPER kontroler... za cenu cca 5000 SK je to kotroler takym mnozstvom funkcii ze v obchode by stal mozno aj 20k !!! A okrem toho autor uz chysta implementaciu noveho cetralneho cipu (PIC18F452) ktory sa bude dat zapojit bez dalsich zmien v hardware (proste len vymenit obvod stary za novy v patici) a to este len bude brutalna zalezitost.... odporucam kazdemu sa do toho pustit - da sa to spravit s trochou snahy a je to SUPER VEC !

charlyx

MidiBox64

Příspěvek od charlyx » 22 led 2003 13:50

Dendy: hele mam ten kontroler taky tesne pred ukoncenim, ale nemuzu sehnat fadery (slide potentiometery) gdes je sehnal???

kexik

Příspěvek od kexik » 22 led 2003 14:04

v cechach nemozu byt slidery problem... skus napisat v browseri heslo elektronicke soucastky a iste natrafis na nejake webove obchody (j. Bucek, FK technics, GES, atd). tie slidery na rozdiel od mixpultovych mozu byt v podstate hocake crepy... ja mam na slovensku skor problem zohnat ten PIC... nechcem ho kupovat na dobierku a v Bratislave vsetci predajcovia svabov skrachovali

-DENDY-

Re: MidiBox64

Příspěvek od -DENDY- » 22 led 2003 15:13

charlyx píše:Dendy: hele mam ten kontroler taky tesne pred ukoncenim, ale nemuzu sehnat fadery (slide potentiometery) gdes je sehnal???
no ja som si ich objednal za super ceny tu : http://www.sos.sk ale neviem ci robia distribuciu aj na slovensko...

PICko som si objednal v jednom lokalnom store tu v BB (CUPPER) a za mesiac mi ho zohnali...

kexik

Příspěvek od kexik » 22 led 2003 15:29

misenka

pomoc rada

Příspěvek od misenka » 22 led 2003 16:17

ja si xcem robyt kontroler iba s 16 potenciometrami. na viac nemam a na zaciatok by to malo stacit.
ale neviem ake jadro mam pouzit, rad by som pouzil midi box 64 ale co zapojim namiesto tych zvisnich potenciometrou a aky tam mam nahrat firmware?
je niaky pre verziu z 16 potencimetrami a jadrom midi box 64? a ties na ktore vyvody by ssom mal zapojit tich 16 potenciometrou. atd atd...
chalani co to mate hotove valmi rad by som sa s vami stretol a pozrel ako to fakci
ja som z PD a studujem v BA. dalo by sa niako dohodnut?
dik za rady
moj mail
misenka@divx.sk

-DENDY-

Re: pomoc rada

Příspěvek od -DENDY- » 22 led 2003 16:22

misenka píše:ja si xcem robyt kontroler iba s 16 potenciometrami. na viac nemam a na zaciatok by to malo stacit.
ale neviem ake jadro mam pouzit, rad by som pouzil midi box 64
takto.. pouzijes klasicke CORE + jeden ANALOG IN MODUL... do AINX4 sa zapaja ale 32 potakov.. ty zapojis tolko potakov kolko chces (trebars 14 alebo 16 alebo 18 - proste tolko kolko mas) a zvysne nepouzite piny musis premostit 10 kOhm odporom (aby ti to negenerovalo nahodne hodnoty)... tak isto na kore na tom jumperi na ktory pripajas AINX4 modul tak tie zvysne 4 piny (kam by si pripojil dalsi AINX4) navzajom prepois slahnes ich na zem (ground;))... a mozes ficat.. firmware nahras klasicky na midibox64 v.1.00

-DENDY-

Re: pomoc rada

Příspěvek od -DENDY- » 22 led 2003 16:24

toto riesenie ma svoju vyhodu aj v tom ze az budes mat viac prachov, dokupis len dalsie potenciometre a proste ich zapojis namiesto tych premostovacich 10kOhm odporov na nepouzitych pinoch na AINX4... ;-)

kexik

Příspěvek od kexik » 22 led 2003 16:33

zistil som prave ze PIC ma v cenniku GM... ale oni mi do telefonu klamu ze ho nemaju... a cena je pritom neuveritelnych 350Sk -slovaaakia-

MIsenka

Lcd + dik za radu

Příspěvek od MIsenka » 22 led 2003 22:04

dik za radu, ale aj tak sa pitam ci by som sa s vami nemohol stretnut? rad by som to videl ako to fakci
PS: a co sa tyka suciastok skuste pozret :
http://www.hw.cz/
maju tam lacne LCD. dik

misenka

Bank Switches, Sequencer, SEQ,

Příspěvek od misenka » 23 led 2003 09:57

este par otazok:
ako sa na midibox64 prepina midi kanal (Bank Switches)?
co je to za funkcia "Sequencer" na midibox64?
a o co je lepsi MIDIbox64 SEQ?
mohli by ste zaslat par foto vasich midiboxov?
misenka@divx.sk
dik za odpovede a rady :D

-DENDY- / dendy@nextra.sk

Re: Bank Switches, Sequencer, SEQ,

Příspěvek od -DENDY- / dendy@nextra.sk » 23 led 2003 11:26

>> ako sa na midibox64 prepina midi kanal (Bank Switches)?

cez softwarovy editor mozes pridelit ktoremukolvek potenciomentru alebo buttonu akukolvek funkciu a ktorykolvek kanal na ktorom ma vysielat data...

>>> co je to za funkcia "Sequencer" na midibox64?
>>> a o co je lepsi MIDIbox64 SEQ?

MidiBox sequencer je obdoba 16krokoveho analogoveho sekvencera (mas 16 butonov na note/on off a ku kazdemu 4 potenciometre na velocity, pitch + dalsie paramtre). Od verzie firmware 1.00 je sequencer (koli malej kapacite pamate stareho PICka) odeleny od sequencera cize MidiBox64 je klasicky kontroler a MidiBox64 SEQ je cisto len sekvencer...

>>> mohli by ste zaslat par foto vasich midiboxov?

az bude hotova skatula tak urcite ;-) ak teda bude hotova lebo chlap co mi ju mal robit zobrat preddavok 500 SK a uz vyse mesiaca sa neozval :/// shit suxx

a k tomu stretnutiu.. ak by si bol niekedy v BB pripadne ZV tak mozme...

misenka

PIC18F452

Příspěvek od misenka » 23 led 2003 22:13

dik
a este by ma zaujimalo co noveho bude mat kontrolelr ked
si tam dam to PIC18F452 a kolko bude stat PIC18F452.
a kedy to uz bude hotove?

Odpovědět