Modbook Pro - tablet s OS X

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
psk501

Re: Modbook Pro - tablet s OS X

Příspěvek od psk501 » 13 lis 2012 12:13

EXCOM píše: to nie je dobre prirovnanie.. ja stale hladam zmysel toho zariadenia, tvari sa ze je pre profi uzivatelov, ale profi uzivatel toto nepotrebuje a za tu cenu mas profi zariadenie.. ak by to bola polovicna cena tak uz uvazujem inak... pretoze za tu cenu mas fakt ine top zariadenie nezavysle na vykone hw.. kde toto je obmedzene vykonom mbp co je vo vnutri...

a kedze je to mierene na profi grafikov, umelcov atd. tak nevidim dovod si kupovat dalsi pocitac v cene za ktory mam nieco co je plnohodnotne a to je prave C-24HD Touch, ma to tu istu cenu.. neviem naozaj ktory grafik potrebuje mat mobilitu.. na to ma ipad a skicar

Na iPadu se stylusem ale nic poradne nenakreslis, to je uplne jina liga. 13ti palcova plocha proste staci nejen na cesty, pokud nejsi architekt. Ja mam A5kovy intuos a je to pro me tak akorat. Kdyz uz je neco predrazene tak je to prave ten wacom. 12ti palcovy monitor - par dolaru, nejaky vetsi intuos - 300 dolaru, pekne pohromade v jednom krasnem wacom zarizeni - 1000 dolaru. To jsou skoro vice nez dve tretiny navyseni na cene. A stejne si to lidi kupujou. Ted si vem macbook cca 40000, clintiq 12 inch 20000 + pouze ctvrtina ceny navyseni za to ze to dali do krasneho modbook zarizeni. Podle me to proste smysl dava.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 12:21

EXCOM píše: a kedze je to mierene na profi grafikov, umelcov atd. tak nevidim dovod si kupovat dalsi pocitac v cene za ktory mam nieco co je plnohodnotne a to je prave C-24HD Touch, ma to tu istu cenu.. neviem naozaj ktory grafik potrebuje mat mobilitu.. na to ma ipad a skicar
ok .. ty zmysel nevidis .. ja zmysel vidim velky .. vela ludi chce tablet .. a APPLE im ho nedal .. tak ho nejaka firmicka zbastlila .. a pripada mi to super pocin .. To ze sa tebe zda , ze na to staci ipad .. ok .. niekto nechce mat notebook a ipad .. niekto chce mat jedno zariadenie .. a doposial nemal moznost .. dnes ma .. je to super ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2012 14:40

ja som nikde nepisal ze je to zly napad, ja len tvrdim na ukor toho vyroku, ze je to pre profi ludi z oboru...
toto je vec ktora sa mina ucinku a ziadny profi vytvarnik si toto nekupi.. to je cele.. a za tu cenu si to nekupi ani mainstream clovek..

naozaj iba tak nadsenec, alebo niekto kto je tym ocareny..

napad sa ceni ale ten tu uz bol v podobe Tablet PC a neuspeli.. cize ani v tomto to ziaden zazrak neni..

a ja som hlavne zrovnaval cenu modbooku ktory uvadzaju na svojom webe a najvyssou triedo cintiq 24hd touch ze je za tu istu cenu.. a pre profika je urcite volba prave ten cintiq 24hd

bavime sa o profi lige na ktoru je aj tento hybrid orientovani( tak to tvrdia ).. ak by to tak nebolo, tak ani neceknem..

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 14:46

kupi si ho clovek , ktory chce tablet .. ktory vyuziva tablet .. chodi proste vela do terenu .. atd .. A chce mat jedno zariadenie .. nie dve .. aj grafik to moze vyuzit .. predsa len nosit zo sebou obludu ako je cintix neni uplne to prave orechove .. na to tento modbook moze byt paradny ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2012 14:48

Pytkin píše:kupi si ho clovek , ktory chce tablet .. ktory vyuziva tablet .. chodi proste vela do terenu .. atd .. A chce mat jedno zariadenie .. nie dve .. aj grafik to moze vyuzit .. predsa len nosit zo sebou obludu ako je cintix neni uplne to prave orechove .. na to tento modbook moze byt paradny ..
nosit cintiq? :)

vidis pytkin, toto je presne to.. o takomto produkte takto vasnivo rozpravaju ludia ktory ho nepotrebuju a nikdy si ho nekupia ale ocenia napad a narozpravaju o nom ako MOZE BYT PARADNY..

a to je ok, pretoze tam to aj smeruje a profik sa okolo toho ani len neobtrie :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 14:49

no tak porovnavat modbook , co je tablet , cize vec prenosna , s obludou zvanou cintiq .. fakt je tato debata asi zbytocna ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2012 14:52

Pytkin píše:no tak porovnavat modbook , co je tablet , cize vec prenosna , s obludou zvanou cintiq .. fakt je tato debata asi zbytocna ..
fakt neviem kto tu porovnava modbook a cintiq, jedina zmienka je o tom od teba teraz..
ja som porovnal cenu tychto dvoch produktov.. tak to zas zbytocne nesmeruj kam to ani nebolo nasmerovane

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 14:53

ty stale hovoris , ze cintiq je lepsi ako toto .. to je ako hovorit ze kamion je lepsi ako merces SLK ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2012 14:55

Pytkin píše:ty stale hovoris , ze cintiq je lepsi ako toto ..
nie, ja hovorim ze za tu cenu, lebo to stoji rovnako a pre profi cloveka je vyhodnejsi v tom momente cintiq

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 15:00

jo .. kto ale nechce prevaza 20 ton tovaru a chce sa vozit na sportovom aute , tak radsej zoberie ten modbook ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2012 15:02

ty prenasas desktopovu skrinu pocitaca? o tom sa vlastne bavis?

ok nechajme to tak

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 lis 2012 15:17

no ja hovorim o tom , ze ked chce byt grafik mobilmy a robit daco v terene a tablet mu vyhovuje , tak bude ten modbook lepsie riesenie ako cintiq .. to je cele ..

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 13 lis 2012 15:20

;)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 13 lis 2012 16:43

To bych chtel vedet, co by grafik na tomhle kockopsu delal...
Tablet pouzivam, ale smysl tady toho zarizeni nechapu, neumim si predstavit, kdo by to pouzil.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 13 lis 2012 17:45

myslim ze smyslem je wow efekt a mit neco co nema soused. Je to takova tuningova zalezitost . . .

Odpovědět