Moog Minitaur

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
biscuit

Re: Moog Minitaur

Příspěvek od biscuit » 06 kvě 2013 08:43

tocitka jsou potenciometry, takze ti to muze bud skocit, nebo pockat, az se dostanes knobem do spravne polohy a pak teprve zacit reagovat. predpokladam, ze bys u tohohle neocekaval motoricky knoby ;)

jinak cv to usb midi je hezky ficura ;)

abuse

Příspěvek od abuse » 06 kvě 2013 10:35

je na mojom shopping liste:) jedneho maleho este niekde zmestim

charonme

Příspěvek od charonme » 06 kvě 2013 11:05

nemyslel som skocenie pri prepinani presetov, to je jasne ze to preskoci a ked sa chytis knobu tak to overridne preset a nastavi to co ukazuje knob, ale hovorim o tom ze ked otacam priamym analogovym knobom tak to ovplyvnuje parameter plynulo, ale na tomto tu pravdepodobne nie su knoby priamo analogovo prepojene s parametrami ktore maju ovplyvnovat, ale to ide asi cez nejaky digitalny medzikrok (pomocou ktoreho su riesene aj midi a presety), cize v takom pripade by niekedy malo byt pocut skoky pri zmene parametru?

alebo druha moznost ako sa to da vyriesit je ze knoby by boli na parametre napojene analogovo, ale este okrem toho by sa z nich odcitavala hodnota pre midi out a naopak z midi in alebo z presetov by sa parameter nastavoval digitalne cez nieco ine ako cez knob

abuse

Příspěvek od abuse » 06 kvě 2013 11:08

zalezi na kolko krokov maju knoby rozlisenie, ja myslim ze to bude zanedbatelna. ale napriklad na SE-1 to bolo dost pocutelne pri cutoff, tam boli ale knoby s velmi nizkym rozlisenim, tusim iba 64 krokov...

charonme

Příspěvek od charonme » 06 kvě 2013 20:18

...The caveat is that the CCs are generated in 7-bit format, which means that you might encounter significant zipper noise when you replay the data. To demonstrate this, play and simultaneously record a self-oscillating filter sound while slowly sweeping the cutoff-frequency knob. There’s a tiny bit of unevenness, but nothing to worry about. Now replay the recording. You’ll find that the cutoff frequency has been quantised to semitone steps. This is not a criticism of Moog, just a consequence of the original MIDI specification. Happily, Moog have endowed the Minitaur with the ability to understand 14-bit MIDI CCs, which vastly increases the resolution. If you can create data in this format in your computer, far smoother effects are possible.
http://www.soundonsound.com/sos/may12/a ... nitaur.htm

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 12 srp 2017 21:22

tohle se mi libi - pamatuji si to dobre od Virus TI - jake je to v ramci uz zakoupeneho nastroje dostat zdarma nove moznosti modulace zvuku.. vyborne!

Odpovědět