Moog Slim Phatty VS DSI Tetra

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Slammin

Moog Slim Phatty VS DSI Tetra

Příspěvek od Slammin » 10 dub 2011 22:59

Co by jste si vybrali?
Který je z techto dvou nastrojů lepsí?
Vyhody a nevyhody?

Diky za rady a postřehy 8)
Adam Audio A7X, TC konnekt 6, Ableton 8 Suite, Novation remote SL49MK2, Sennheiser HD25, Arturia 10 year the Suite, Sylenth 1...

Kermitak
Moderátor

Re: Moog Slim Phatty VS DSI Tetra

Příspěvek od Kermitak » 10 dub 2011 23:01

Muzes mi vysvetlit, proc to davas do kategorie "software"?
Presunuto do hardware.

Slammin

Příspěvek od Slammin » 10 dub 2011 23:05

Pokud se nepletu tak je to ostatni HW, tak co je za problem?
Jestli jsem to omylem dal do software, tak jsem se asi překlikl, každopádně ani nevim proč ti to vysvětluju :idea:
Adam Audio A7X, TC konnekt 6, Ableton 8 Suite, Novation remote SL49MK2, Sennheiser HD25, Arturia 10 year the Suite, Sylenth 1...

Tudy

Příspěvek od Tudy » 10 dub 2011 23:27

Hlavní rozdíl je v tom, že Phatty je mono-synth (2osc) a Tetra Poly-Synth (4 hlasy, 2osc + 2 subosc na hlas)

Slim Phatty
Performance Features
Arpeggiator: synchronize to internal clock, LFO or external clock
MIDI Clock Sync: synchronize arpeggiator and LFO tempos to external synths, drum machines, software and more.
Tap Tempo: synchronize arpegiator and LFO to live music.
Pot Mapping: reprogram panel knobs to control any Slim Phatty parameter.

Sound Engine
Monophonic, 100% Analog signal path

Oscillators - 2 ultra-stable analog VCOs.
Oscillator parameters:
Osc. 1 Octave: 16', 8', 4', 2'
Osc. 1 Wave: Continuously variable from triangle through saw and square to narrow pulse.
Osc. 1 Level
Glide Rate
Osc. 1 to 2 Sync On/Off
Osc. 2 Frequency
Osc. 2 Octave: 16', 8', 4', 2'
Osc. 2 Wave: Continuously variable from triangle through saw and square to narrow pulse.
Osc. 2 Level
Fine Tune (Global)
Octave Up/Down (Global)

Filter - Voltage Controlled Low Pass Filter: 24 dB /Oct Moog Ladder filter with overload.
Filter parameters:
Cutoff
Resonance
Kb. Control Amount
Filter Env. Amount
Overload

Envelope Generators - 2 ADSR EGRs assigned to filter cutoff frequency and volume.
EGR parameters:
Attack
Decay
Sustain
Release

Modulation Parameters
LFO Rate
Mod Source: LFO triangle, LFO square, LFO sawtooth, LFO ramp, Filt. EGR or Sample and Hold, and Osc. 2 or Noise
Mod Amount: amount of modulation w/ the mod wheel all the way forward
Mod Destination: Pitch, Osc. 2, Filter, Wave

I/O
AC In
Power On/Off
Audio Out
Ext. Audio In: accepts +4dBu line level signal
Pitch CV In (1 V/Oct)
Filter CV In
Volume CV In
Keyboard Gate In
MIDI In
MIDI Out
MIDI Thru
USB: MIDI-over-USB
Headphone Out

TETRA
•Multitimbral four-voice analog synthesizer
•100% analog signal path
•Two oscillators per voice (sawtooth, triangle, saw/triangle, square with variable pulse width) with hard sync
•White noise generator
•One classic Curtis low-pass filter (switchable 2- or 4-pole) per voice, self-oscillating in 4-pole mode
•Analog VCAs
•Three envelope generators (ADSR plus delay) per voice
•Four LFOs per voice
•Two sub-octave generators (one octave down and two octaves down) per voice
•Feedback loop per voice with programmable level and gain
•Four assignable performance controls per program
•Gated 16 x 4 step sequencer (one sequence per program)
•Arpeggiator
•Fully programmable (free downloadable software editor for Mac OS and Windows)
•512 programs organized into four banks of 128; 128 combos
•I/O: USB 2.0 (type B receptacle), MIDI In, MIDI Out/Thru, Poly Chain Out, Audio Outs 1/Left, 2/Right, 3, and 4 (1/4" unbalanced), 1/4" Headphone Out

Když už, tak by bylo rozumný srovnávat Phatty s Mopho.

Slammin píše:...každopádně ani nevim proč ti to vysvětluju :idea:
Protože se bavíš s moderátorem, kterej za tebe musel něco opravovat!
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 10 dub 2011 23:31

Slammin píše:Pokud se nepletu tak je to ostatni HW, tak co je za problem?
Jestli jsem to omylem dal do software, tak jsem se asi překlikl, každopádně ani nevim proč ti to vysvětluju :idea:
Slusne spravanie by neuskodilo

Slammin

Příspěvek od Slammin » 11 dub 2011 08:05

Děkuji za odpoved a pripominky.
To, ze tetra je poly a moog mono vim taky, to se da precist vsude ( ale dekuji ).
Zajimal mne spis nazor nekoho kdo ma s tema nastrojama praktickou zkusenost a slysel je na vlastni usi a kterej se mu zda lepsi - kdyz zapomene na tu vyhodu tetry, ze je poly.

Jinak ohledne toho slusneho chovani...
Vím, ze jsem se preklikl a udelal chybu.
Jen me trochu naštvalo to, jak pan moderator zacal svoji vetu - " můžeš mi vysvetlit " !
To mi taky neprijde moc slusne!

Kdyby pan moderator napsal trebas - " presunul jsem tvuj prispevek byl ve spatne diskusi, davej na to pozor prosim"
Tak ja bych panu moderatorov podekoval a omluvil jsem se a rekl, ze si na to dam priste pozor.

Ale jestli jsem nekoho urazil, tak se omlouvam. :mrgreen:

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 11 dub 2011 11:13

OK, pokud jsem to formuloval nevhodne, taktez se omlouvam. Ale davej priste pozor, kde zakladas tema. Vec vyrizena.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 dub 2011 12:44

myslim ze ked uz tak je rozumnejsie porovnata Slim Phatty VS. DSI Mopho (co je zvukovo presne to iste co tetra len je mono)... potom viac vinikne vyrazne vacsia cena SlimPhatty, ale zase viac knobov (imho subjektivne prehladnejsi control surface ).. a potom je to o zvukoch ... z ukazok mi subjektivne pride o nieco tucnejsi phatty ale zase nie o tolko aby mi to stalo za to vyhodit za to viac ako 2x tolko penazi ... je to o subjektivnych prioritach.. doporucujem napocuvat si poriadne viacero ukazok (youtube je toho plne) z jedneho aj druheho, zamysliet sa aky typ zvukov najviac potrebuejm, a podla toho sa rozhodnut ... Vyhoda pri Mopho je ze za cenu +/- podobnu ako Slim Phatty (reps. este o nieco malo mensiu) dostanes uz aj klavesovu verziu ...

ja osobne by som siel do DSI Mopho Keyboard zapojenie do serie s Tetra na zvysenie polyfonie :)) to je ale len moja volba ...

Slammin

Příspěvek od Slammin » 11 dub 2011 12:56

Diky za nazor...
Srovnavam Mooga s Tetrou jelikoz je to ve stejne cenove relaci.
O mopho nemam moc zajem proto jsem ho ani do porovnani nedaval i kdyz je mono stejne jak moog.
V moogu vidim asi stejnou vyhodu a to ovladani.Sice jsem ho nedrzel v ruce ani tetru jeste - ale ten panel u moogu vypada prehledne.Na youtube jsem poslouchal uz tolik ukazek od mooga i od tetry ale porad nejsem nejak rozhodlej.
Nejlepsi by byli oba :) .Na to ale nemam penize a i na tvuj napad tetra + mopho nejsou finance :(

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 dub 2011 13:41

ak si pocul uz kopu ukazok a nie si rozhodnuty potom si myslim ze Tetra je pre teba lepsia volba ;-) pretoze slim phatty by bol, si myslim, pre teba volbou jedine v pripade ze by ta jeho zvuk vyrazne oslovoval viac ako ten u tetry/mopho ... ak sa ale nevies rozhodnut potom logicky az taky zasadny rozdiel v zvuku tam pre teba nieje - a v tom pripade sa ti oplati tetra prave koli tej polyfonii :-)

snad ti moja logicka uvaha pomoze :)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 11 dub 2011 17:09

Přesně tak!
Na druhou stranu, jestli budeme mít všichni Mopho/Tetru, tak se pak není co divit, že veškerá současná produkce zní stejně :)

Ještě k tomu výběru. Podle mě v tom hraje velkou roli i to jméno MOOG. Osobně, kdybych neměl Prodigy, tak bych asi víc koukal po Phatty, ikdyž logicky to moc smysl nedává (Tetra kromě polyfonie i v možnostech syntézy nabízí víc), ale ty KOULE, co má Moog se prostě nedají přehlížet.
Já už mám vybráno a na konci léta objednávám Mopho Keyboard (Tetře dávám rok, maximálně dva! :) )

abuse

Příspěvek od abuse » 11 dub 2011 17:30

tetru mam, s phatty som sa hral asi iba pol hodiny + este mozem porovnavat s SE-1 ktory vlastnim. phatty sa mi zdal trochu prilis ostry na moj vkus. mozno som ale deformovany SE-1, ktory nie je az taky tvrdy...pocitovo by som zhodnotil ako melancholickejsi. tetra je myslim nieco medzitym, zvuk je "presnejsi" ako u SE co moze byt vyhoda aj nevyhoda. moznostami ale imho najdalej (aj ked nezahrniem polyfoniu do hodnotenia). da sa to aj ako-tak ovladat, 4 dedikovane knoby pri rozumnom priradeni parametrov uplne stacia. hlbsia editacia zasadne cez editor. zvukovo niet co vytknut si myslim. skvely na konstrukciu analogovych perkusivnych loopov

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 11 dub 2011 17:39

abu: by ma zaujimalo aky velky rozdiel je zvukovo medzi tetrou a evolverom ? teda ked neratam specialne veci ktore ma evo a tetra nie, myslim cisto ked pouzijes analogove scilatory a analogovy filter z evolveru, standarnte modulacie a obalky co +/- ma rovnake aj tetra - je tam ten zvuk nejak diametralne odlisny ?

Tudy

Příspěvek od Tudy » 11 dub 2011 17:52

dendy píše:...by ma zaujimalo aky velky rozdiel je zvukovo medzi tetrou a evolverom...
./ostatni-hardware/dave-smith-mopho-t8856-30.html

EDIT: jedná se tedy o srovnání mezi Mopho a Evolverem...

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 11 dub 2011 21:08

Já měl LittlePhatty i Mopho - na LP je vynikající control surface, fakt se s tím dělá rychle a přehledně. Ale kdo je zvyklý na sw, pro toho se bude stejně přehledně dělat i s Mophem. LP jsem srovnával s Voyagerem a řekl bych, že LP je tak min o dva levely níž, chybí mu suverenita, jednoznačnost. Zajímavé je i ladění - LP se rozlaďuje opravdu dost, což lze vyřešit projetím ladící feature, která si osahá všechny oscilátory na všech tónech, odchylky uloží do flash rom a při novém stisku použije upravené ladění.
Nic z tohoto Mopho (resp. Tetru) netrápí a byť to není nositel slavného jména, u těchto dvou by byl pro mě vítěz.

Odpovědět