Multicore kabely

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
a.tom.x

Multicore kabely

Příspěvek od a.tom.x » 01 pro 2005 11:32

Máte někdo zkušenost s multicore kabely do studia? Potřebuji 48 kabelů zpacifikovat do nejlépe jednoho multi, délka 6m a na jedný straně úhlový jacky. Nechce se mi s tím pájet a chci aby to slušně vypadalo a stálo rozumný prachy. Zatím jsem viděl jenom Adam Hall, ale ten nemá ty úhlový jacky. Co mi doporučíte?

T.

jehlar

Příspěvek od jehlar » 01 pro 2005 11:52

Pokud trváš na úhlových konektorech tak nejspíš budeš muset sám vyrobit. Pro instalaci ve studiu by ti mohl stačit kabel kde jsou jednotlivé páry stíněné fólií - ideální by bylo zakončit v nějakém pathboxu a dál použiješ propojky jaké potřebuješ. Pokud chceš zakončit kabel rozplitem měl by jsi použít kabel s opleteným stíněním - osobně používám Belden. Jinak propojovací kabeláž je dost blbý místo na šetření.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 pro 2005 12:17

Bude to samozřejmě končit v patchbayi v racku. Asi bych koupil nějkou slušnou hotovku a na jedné straně odpájel jacky (jenom 32 co trčí z mixu směrem nahoru :), zbytek jde rovně zezadu tam můžou být normální jacky. Problém je, že 48 žil jsem našel jenom v nějaký nesmyslný délce 20 m s takovou tou XLR krabicí co se používá na koncertech. Kratší délky jem viděl jenom ty Adam Hall (ale míň žil), Proel nebo u Thomanna SSnake.

V případě, že bych se uvolil k tomu si to vyrobit, existuje nějaký elegantní profesionální řešení jak zakončit kabel před tím než se rozvětví na jednotlivé konektory?

Btw. konektory viděl jsem nějaký Neutriky, ale jestli mě pamět neklame tak se to dost sypalo, existuje něco funkčního za rozumný prachy?

jehlar

Příspěvek od jehlar » 01 pro 2005 14:02

Právě Neutriky se používají pro to, že se moc nesypou. Přechod z kabelu na rozplit se řeší smrš?ovací bužírkou. Mám pocit že www.sommercable.com tady by ti byli schopni vyrobit kabel dle tvých představ.

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 01 pro 2005 17:29

a.tom.x - ja pouzivam paraky Belden a Sommer Cable. Ten Sommer Cable mam jako hlavni parak od mixu na podium a Beldeny mam ke stageboxum na podiu. Ty Beldeny jsou mozna lip reseny proti zniceni (maji kovovy opleteni), ale Sommer Cable se mi lip pajel. To zakonceni muzes bud vyresit buzirkou, jak rika Jehlar, nebo treba cernou izolacni paskou. Kdyz se vhodne pouzije, vypada to ok.
Asi bych si to spajel sam - pajet 2x48 jacku (predpokladam symetr) je sice tak trochu vopruz, ale zase vis, ze je to z kvalitnich soucasti. Jednou jsem videl ten Adam Hall parak a dojem na me neudelal.
Jako konektory bych pouzil bud Neutriky, nebo Proely, ktery posledni dobou hodne kupuju, protoze vydrzi vsechno a jsou o polovinu levnejsi.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 pro 2005 18:00

No ja nemam v planu s tim vubec manipulovat. Bude to napevno, takze mi klidne staci levnejsi konektory, ani kabel nemusi byt superodolnej. Hlavne aby se to dobre pajelo.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

shagy

Příspěvek od shagy » 01 pro 2005 19:33

a co zvuk??? multikable robi vela firiem - belden, gotham, proel, sommer, cordial, rhsound a mnohe ine...robil niekto aj zvukove porovnanie???
http://www.shagy.sk - zvuk nazivo aj v studiu

Tudy

Příspěvek od Tudy » 01 pro 2005 23:11

a.tom.x píše:No ja nemam v planu s tim vubec manipulovat. Bude to napevno, takze mi klidne staci levnejsi konektory, ani kabel nemusi byt superodolnej. Hlavne aby se to dobre pajelo.
V tom případě doporučuji buď koupit patchbay s pájecími kontakty (vzadu) a na té straně to připájet napevno, nebo (pokud už vlastníš Uliho zázrak, jako já), rozebrat, vyházet zadní konektory a opět připájet. Ušetříš za hromadu jacků a bude to 1000x spolehlivější.
Jediná nevýhoda: malá variabilnost (a pochopitelně spousta práce)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 01 pro 2005 23:38

Jo Uliho zázraků mám několik, ale nechce se mi v tom hrabat. Těch pár jacků už přežiju.

syncro

Příspěvek od syncro » 02 pro 2005 08:55

Já bych spíš než patchbay na konci napevno v racku doporučil stagebox. Mám to takhle ve studiu a stagebox má tu výhodu, že si ho pošoupneš, kam potřebuješ a nemusíš mít v nahrávačce salát dlouhejch mikrokabelů (třeba u bicích).

Saša

_ravi_

Příspěvek od _ravi_ » 02 pro 2005 10:27

syncro: v tomhle pripade je stagebox jasnej. Mam ale takovej pocit, ze s tim a.tom.x zamejsli neco jinyho.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 02 pro 2005 11:28

Stagebox v žádném případě. Jde mi o řešení, který mi vyřeší ty hrozný hromady kabelů co se mi doma všude válejí. Musí to končit v racku, aby to nějak slušně vypadalo a nebyl v tom bordel. Mam v patchbayích vyvedený všechny výstupy/vstupy z racků i nástrojů, ale zatím pomocí single kabelů - špatně se pod tím uklízí prostě hrůza.

Ve druhém kroku ještě budu shánět nějaký kabelovodiče pro MIDI a power kabely. Viděl jsem takový plastový černý spirály, kterými se kabely svázaly k sobě a vypadalo to dobře. Akorát nevím jestli to tu někdo prodává.

hubert

Příspěvek od hubert » 03 pro 2005 14:49

Tie plastove spiraly su super vec ......sam ich pouzivam.....da sa to rychlo "rozpliest" ked potrebujes vyhodit nejaky kabel resp. vymenit....u nas to predavaju v Hornbachu......cenu si napamatam....asi 699 za tri kusy......ale niesom si isty....skoda len ze nemaju rozne dlzky a sirky tych spiral......ale uz som to videl aj na nejakom webe nabytkovej firmy kde to ponukaju ako prislusenstvo ku kancelarskym stolom..

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 03 pro 2005 23:58

Dik za typ zaskocim navstivit "Vse pro dum a zahradu"

syncro

Příspěvek od syncro » 05 pro 2005 11:38

ravi, a.tom.x: Jasně, mě zmátl ten multicore do studia, nepochopil jsem, že to má být rozvod v režii. Tam je stagebox na nic, to je jasný. Sorry, Saša.

Odpovědět