Nova akusticka kytara do kapely

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 05 pro 2007 15:07

Tak Simon & Gartfunkel mali super gitary :)
Prepac, uz vazne, nepoznam ich.
Ale napadlo ma este, mal som v rukach gitarku Klema, je to myslim slovensky vyrobca, bola takpovediac mila, mala taky sladky zvuk, mozno je to pre teba ono, pozri web www.klema.sk, napis, uvidis ...

rastis

Příspěvek od rastis » 05 pro 2007 15:46

Klema ma medzi gitaristami vybornu povest. Na strankach ma aj cennik.

G.J.G.

Příspěvek od G.J.G. » 05 pro 2007 21:25

delay píše:120BPM: Hm, dyť řikám, že to je bludnej kruh... To udělám, jako vždycky... Budu čekat na znamení, intuici, osud... Budu prostě věřit, že někde je pro mě ideální nástroj,kterýho si všimnu :-)
delay ... z České Třebové to nemáš daleko do Žamberka do firmy BSG http://www.bsguitars.cz/. Zkus si u nich domluvit návštěvu. Měl jsem možnost vyzkoušet několik jejich kytárek a chybu jsem nikdy nenašel - hrály prostě tak jak mají (myslím jak podle rozměrů a materiálu člověk očekává). ... před necelým rokem jsem si u nich prohrábl takovou malinkatou celomasivní kočičku (model prý rozměrově shodný s kytarou na kterou hrál Eric Clapton na MCM Unplugged) a zvuk to mělo jako pašík ... basů tak akorát ... né moc cinkavý ... a mělo to moje oblíbený medový středy.... akorát neznám jejich soušasný ceny, ale myslím, že za pokus by to stálo ...

fova

Příspěvek od fova » 05 pro 2007 23:28

Nevedel bys, kde se po republice prodavaji? Na webu zadna informace neni.

G.J.G.

Příspěvek od G.J.G. » 06 pro 2007 19:48

fova: zkus se optat přímo u výrobce pana Šťovíčka ... měl by ti snad umět poradit. ... kontakt je na stránkách B.S.G. ...

ripper

Příspěvek od ripper » 08 pro 2007 11:49

fova: Zasadni rozdeleni akustik bych (vedle velikosti/tvaru/zebrovani tela) videl na masivni / polomasivni (masivni predni deska) / celopreklizkove modely. Z hlediska zvuku je samozrejme nejlepsi (a nejdrazsi) celomasiv, ktery (pokud se o nej budes dobre starat) by mel zvukove zrat a kultivovat se (obecne plati, ze cedr zraje rychleji nez smrk, ale ma preci jen odlisny charakter zvuku). Na druhou stranu jsou masivni desky mnohem choulostivejsi nez dyha - proto bych nedoporucoval kupovat celomasiv pro potreby, ktere uvadis (prudke zmeny teplot atd). Ja osobne jsem chtel poridit neco z ove serie CPX od Yamahy (APX jsou prilis subtilni a na zvuku je to proste znat) - puvodne CPX900, ale ta je oproti 700 proste predrazena a nastroj to rozhodne neni dostatecne kvalitni, aby stal 21 tisic. Nejspise pujdu do CPX700, ktera se da sehnat 13-14 tisic. Moc se mi totiz libi novy snimaci system, ktery Yamaha ma a ktery (podle mych usi) strci do kapsy klidne i ES system, ktery montuje do svych vyssich kytar Taylor. Dalsi alternativou bych videl nejakeho Seagulla. Model S6 je proste legenda - vyborny nastroj za vyborne penize s tim, ze se prodava i elektrifikovana verze. SPise bych se bal, ze v teto zemi obecne nebude k vyzkouseni prilis kvalitnich kusu, protoze se sem casto distribuje druha jakost... Z toho pohledu dava treba Furch smysl. Kupovat zde kytaru je horor!

tony

Příspěvek od tony » 27 pro 2007 17:51

doporučuji kytary seagull, do 20 tis bude právě seagull kytarou která vydrží to ježdění po koncertech , změny teplot ji vubec nevadí - ladění drží a pod.. a vydží mnohem déle než 10 let a netřeba se bát špatného kusu, nebot právě na tom si tato kanadská značka zakládá, že všechny kusy jsou perfektne do detailů provedeny a něco vydrží.. také díky silnější přední desce a také díky ní hrají vyváženě tedy středy jsou krásně slyšet narozdíl od asijských a někdy bohužel i furchy maji ten efektní baso výškový bum cink, kde se pak v kapele hůře prosazují.. hodí se na bluegrass.
takto tedy splnuje tvé požadavky a je to kvalitní kanadský dlouholetý pomalu vysušený cedr nebo smrk . : )

tony

Příspěvek od tony » 27 pro 2007 18:14

ac vypada muj prispevek jako reakce na predchozi od rippera.. jde o velkou nahodu, já totiz precetl jen první stránku tohoto tematu, nevsiml si dalsich a hned napsal.. az ted vidim jak pise o seagullovi a jak moje odpoved sedí i na otazku kolem kvality kusu od kusu a na tu vetu o furchovi.. to je snad osud a ne nahoda : )
doporucuji primo tento model
http://www.musiccenter.cz/Seagull-S6+-C ... tary:16956
navíc má genialni zvuk diky kombinaci piezza a mikrofonu ktery je uvnitr na husim krku..mic se da jemne primichavat ve fazi nebo protifazi kvuli zpetne vazbe - ti kdo stale resi snimani akustiky na koncertech --myslim netreba dalsiho komentare.. jen : nádhera.

Odpovědět