Oberheim/Viscount OB-12

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Vand

Příspěvek od Vand » 30 led 2009 20:09

Ahoj, chtěl bych požádat o jednu radu, která se týče arpeggiatoru u tohoto nástroje. Nevím totiž, jak ho oživit. Když zapnu arpeggiator a zahraju akord, tak zní jedna ze tří not a rozklad žádný nehraje. V čem je problém?

Děkuji za všechny rady,

V.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 30 led 2009 21:07

Ahoj, blahopreji k jednomu z nejkrasnejsich synthu, pred 7 lety mi kratce taky rikal pane...jo kde jsou ty casy!

Obvykle se deji veci obvykle, tedy si zkontroluj, zda mas arpeggiator clock nastaveny na INTerni a ne na EXTerni.... ;-)
...so many knobs, so little time... (autor neznamy)

Vand

Příspěvek od Vand » 30 led 2009 21:38

Merline, díky mooooc!! Velmi jsi mi pomohl, před tím by mě to ani nenapadlo hledat v midi... Takže teď už to funguje, jak má.

Jinak děkuji, je to pěkný nástroj.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 30 led 2009 23:41

Dobre retro :) Ecson ve 24. Bodyia ve 27 :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 31 led 2009 00:19

exhumacie threadov su niekedy zabavne :)

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 31 led 2009 00:46

"Ok, v pohode, moze byt, sice na moj fkus trosku pomale, keby sa to zodvihlo tak o 20-30 tak to ma viac energie.. no a mozno trosku menet flangeru (alebo mensi feedback na choruse), ale pouzit lepsi plugin, hlavne bassline znie trosku plechovo. Ale inac pohoda, fakt zaujimavy track "

Dendy 24 let prvni prispevek vubec :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Vand

Příspěvek od Vand » 07 úno 2009 22:15

Ahoj, především majitelům OB-12,

mám tu další problém: když nástroj zapnu a mačkám klávesy, tak na začátku se neustále nějak mění barva zvuku: buď je takový prázdnější a najednou je plný, hlasitost se taky trochu mění. A když hraju, tak to tak za 20-30 vteřin přestane. když nějakou dobu ho mám zapnutýho a vypnu a zase zapnu, tak je vše, jak má být. Když stojí delší dobu vypnutý a zapnu ho, tak se děje tohle :-(.
Zákeřné je to, že to nepřestane, když OB-12 stojí jednoduše chvíli zapnutý. To přestane až tehdy a pouze tehdy, když na začátku neustále mačkám noty a mačkám tak dlouho, až se to nedostane do normálního stavu. Kdybych tohle dělal třeba 10 min. po zapnutí, tak bych to do normálu už nedostal. Takže se zahřátím součástek to asi taky nebude mít moc společného.
Nástroj byl málo používán a je jako nový. Rozebral jsem to a všechno se zdá být v pořádku, napětí jsou +5.04V, +12.38 a -11.87. Což nejsou tak velké odchylky od +12 a -12V. Klávesnice je v pořádku a od ní to asi nezávisí.
Poradíte mi prosím, co to může dělat?? Opravdu nevím, kde začít..

Děkuji!,

V.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 08 úno 2009 15:53

Fabricata Italiana ? ;)

Co je to prázdnější/plnější? Mění se ti nastavení parametrů? Updatuje se v tom nějak OS? není třeba slabá baterie?
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Vand

Příspěvek od Vand » 08 úno 2009 16:07

No já ti nevím, ono je to dost kvalitně udělaný, vše velmi jednoduché a logické. Když jsem ho otevřel, tak jsem se divil. Velmi snadno se rozebírá, v porovnání s nějakou D-70, u tý je to mnohem horší. A o to víc jsem se divil, že bočnice jsou ze DŘEVA! Ne z plastu, jak jsem četl někde v recenzi na muzikusu. Hlavní deska je pájená čistě, trochu horší je to s deskami, které drží čudlíky...tam je kvalita horší.

No, baterie tam snad ani není, pokud myslíš akumulátor na DPS.
No, dá se říct že parametry, prostě zvuk je buď plnější, jak má být a pak je najednou holý a tak se to několikrát opakuje.
OS se nějak dá upgradovat, ale o tom nic nevím, jak se to dělá. K tomu mám Linux, nevím, jestli to na něm půjde ale snad jo.

Taky nechápu, co je to vůbec za stránku, ta www.ob12.com, ta už se OB-12 snad ani netýká?? Kde bych mohl stáhnout tu nejvyšší verzi OS 1.52, jak psal Merlin?

Děkuji,

V.

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 08 úno 2009 18:09

čauvec, to je DSP synth, ten pájkou těžko spravíš, zvlášť u chyby, kterou popisuješ. To vypadá na nějakej bug v paměti/CPU, přehrání firmware by mohlo pomoct - rozhodně bych s tím začal. Sem: http://ob12.bodyia.cz/ jsem ti nahrál všechno, co pro OB12 mám, je tam poslední CPU verze DSP verze a firemní banky (po přehrání myslím zmizí), nějaká JR banka, která byla dostupná na původním webu a originální editor, kterej ale nikdy úplně nefungoval (vyžaduje taky Javu).
Nepamatuji si jak přesně se update dělal, asi se pošle boot a následně ostatní MID do nástroje... mělo by to ale být popsané v příručce.
Kdyby to během update zatuhlo, tak řešení najdeš tady: http://www.bodyia.cz/view.php?cisloclanku=2005081861
Ať to vyjde, b.

Vand

Příspěvek od Vand » 16 úno 2009 22:00

Ahoj kluci,

tak jsem sehnal gameport/midi interface, použil jsem Midi Quest XL Demo 10. A fakt nevím jak dál...nevím, co mám vůbec dělat a jak připojit nástroj. Neznáte na to resp. nějaký jiný freeware program? Jak mám nahrát ty soubory do toho?
A u toho Oberheima se musí něco měnit v programu nebo ne?
Vím, že se vám to zdá hodně triviální, protože jste na celkově větší úrovni, ale jak už jsem říkal, zatím mi to nic neříká, proto budu vděčný za každou odpověď, radu, odkaz!

Velmi děkuji,

Vand

Odpovědět