Oberheim/Viscount OB-12

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
bodyia
Vybavení

Oberheim/Viscount OB-12

Příspěvek od bodyia » 03 pro 2002 11:15

Ahoj, nemáte někdo (zřejmě) posledního obiho? A jestli jo, jakej CPU a DSP release (system > 8)?

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 05 pro 2002 08:39

Tak se zeptám jinak:-) Když si přepnu nastavení ovladačů z PRESET na USER, jak docílit toho, aby mi to fungovalo dálkově? U Preset je to jasný, ale vyšlou se celkem tři kontrolery pro každej parametr... což se v Logicu blbě programuje (abych mohl vytvořit překladač na jiný povely - pro řízení jiných nástrojů fantastickým panelem na OB12). Nezkoušel jste to někdo?
Jinak myslím, že Local Off je ve verzi 1.5 dělaný docela horkou jehlou... schválně zkuste si při odpojený klavesnici poslat nějakej dump. Celý to zatuhne a nástroj se musí restartovat. Ale zatím je to jedinej bug, na kterej jsem zatím přišel:-)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 pro 2002 08:31

Pořád nikdo? Jojoj... jaktože tenhle skvělej syn?ák jde tak mimo zájem uživatelů? Je to blbým jménem (viskount...)? Je to obě? božstev nova-nord-virus-q digitálnímu nebi? Kdo jste na to někdy aspoň hrál?

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 06 pro 2002 11:55

Ja na OB12 hral na Frankfurtu - puvodne jsem v roce 2000 za sklem videl bilej prototip - vypadal nadherne a ja si rilkal to je KUS to bude ZVUK!!

..a pak nasledujici rok jsem lokty rozrazel davy abych se co nejrychlej k OB12 dostal a vyzkousel ho ...ale... me ta masina tak zklamala (ale to si neber osobne) ja odtoho cekal tlustej OBERHEIM zvuk nebo neco jako mi leze z nordleada a ono nic.. prijde mi zvukove jako nejakej free plugin, nema koule, Italove to nezmakli.

V lete jsem ho znovu zkousel u Atreida (kdyz si u nej Hoffi bral C a mQ:) a libilli se mi efektova spektra byl bohatej ale basy to neumelo - hrali jsme stridave na mQ a C a OB a byl to propastnej rozdil. Je to skoda ten syntak je nadhernej fakt krasnej design ale vypada lip nez hraje.

Predpokladam ze budes nesouhlasit ale snad se na me ted nebudes zlobit za mou uprimnost :)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 pro 2002 12:59

V podstatě souhlasím, OB12 skutečně není všeuměl a některý zvuky mu vyloženě nejdou (basy, organy). Ovšem co mu jde perfektně, je špinavej syrovej středovej zvuj, takovej, jakej na Virusu nebo Nordu neuděláš. Třeba brasoidní zvuky nebo různý efekty, plochy... to má moc hezký a velmi použitelný. Jako hlavní nástroj bych ho nechtěl (a třeba mQ nebo Viruse možná jo), ale pro doplnění zvukového spektra se mi hodí mnohem víc, než výše jmenované (navíc mQ nebo Virus má každej moula:-))

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 06 pro 2002 13:10

Tojo, mQ a Virus ma uz kazdej Smoula, prijdou mi v rozsirenosti jako MC303 nebo CS1X :D
ale to neznamena ze jsou to spatny masiny - delali je nemci a ti jsou zaruka !!! i kdyz nadruhou stranu me ani jeden z tech nedostal tak ze bych ho musel mit.

Mimochodem me tesi ze evropa ted se syntakama HW i SW tezce prevalcovala japonskou i americkou giga produkci - fakt mi to dela RADOST - japoncici i amici ted maji urcite spatny spani :D

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 pro 2002 13:38

Netroufal bych si tvrdit, že mQ nebo V jsou špatný nástroje, na oba jsem si moc rád zahrál, bylo to příjemné a ani jsem nesledoval, kde byly vyrobený:-)
Nicméně amerika i dálný východ skutečně zaspali, kdeže loňské sněhy jsou (VL, VP, Fizmo...). Možná se snaží korg VA alternativama prophecyho, ale země zaslíbené budou německo a británie. Škoda, že ČR je tak mrtvá.

Ale to je mimo téma, vivat OB12!:-)

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 06 pro 2002 14:14

Koupil jsi OB u nas ? na kolik te vyslo? v nemecku ho nabizeli extra vyhodne

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 pro 2002 14:47

No, 50t. v CR bych za nej nedal:-) Koupil jsem ho dobre, jeste lip nez za 777 Euro v MusicStore. btw ted tam meli NordLeada1... za 270€:-)) škoda, že to není blíž...

Merlin

ARP v OB-12

Příspěvek od Merlin » 06 pro 2002 15:10

Ja jsem OB-12 poridil taky v MusicStore v Kölnu za 777€ v srpnu 2002 v

dobe, kdyz jsem se rozhodoval co poridit ke sve stavajici starnouci

sestave (mam Kawai K4 a Korg X5DR) a resil jsem dilema zda Korg Triton

Le nebo Yamaha CS6x. Nakonec to vyhral OB-12 ;-).
Uzasny nastroj; ta moznost mit vsechny parametry zvuku "na place" je v

dnesni dobe jedinecna (kam se hrabe i slavny Virus!).
Me nadseni opadlo ve chvili, kdyz jsem odhalil bug zpusobujici

slysitelnou (a tudiz neprijemnou) latenci arpeggiatorem tvorenych not,

paklize jsem jej krmil "kilovymy" akordy z PC. Zcela nepouzitelne.

Tezke zklamani pri jinak obrovskem nadseni z nastroje, o jakem jsem

snil od pocatku 80. let.
Bombardoval jsem Italy z Viscountu maily, ziskal od nich OS 1.52

(local-off-bug tam uz neni!), ale to vec nevyresilo. Vzal jsem tedy

utokem kluky z MusicStore Köln, ti na muj popud vyzkouseli identicke

zapojeni jake pouzivam ja s jinym OB-12 a... latence tam byla. Kdyz

jsem to sdelil do Viscountu, napsali mi, ze po mych validnich

informacich budou pracovat na dalsim vylepseni MIDI timingu a nejake

fraze typu "as soon as possible".
Na to konto jsem svuj "Big Blue" poslal z5 do Kölnu a dostal sve penize

z5.
Poridil jsem Tritona Le a jsem s nim maximalne spokojeny, i kdyz je to

samozrejme nastroj jineho typu nez OB-12...
OB-12 se mi ale zvukove a hlavne obsluhou libi nadale, ale koupim si

ho, az bude perfektne slapat synchronizace arpu ;-) (anebo i driv, pri moznosti pouziti arpu z Tritona :-)))
Jinak, paklize clovek opravdu nepotrebuje arpeggiator, je to senzacni

nastroj!!!!

P.S. Jo a mmch, na www.ob12.com je porad ke stazeni "nejaktualnejsi"

verze OS 1.50. A to i presto, ze od leta existuje 1.52 (osobne

vlastnim)!!! To pak ty sliby o rychlosti aktualizace OS vyznivaji

ponekud pesimisticky.

Merlin

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 pro 2002 15:35

Super!! Arpeggiator nepouzivam, jinak ale problem s timinge je treba i pri unisono rezinu a vic jak dve klavesy... ale da se s tim zit.
O nove verzi OS jsem nevedel... mohl bys mi ho poslat? Na mail@bodyia.cz?

a.tom.x

Forza Italia !

Příspěvek od a.tom.x » 06 pro 2002 15:54

Obávám se, že očekávat od Italů pod výrazem "as soon as possible" opravdu rychlou reakci je asi nereálné. Na druhou stranu předchozí majitel značky Oberheim Gibson se na e-maily ani neobtěžoval odpovídat.

S pozdravem Forza Italia

T.

Merlin

Příspěvek od Merlin » 06 pro 2002 16:00

Mas to tam! Enjoy! :-)

Merlin

Příspěvek od Merlin » 06 pro 2002 16:04

Tak to zase muzu rici, ze pan E.Luciani z Viscountu (=info@ob12.com) odpovidal nejen rychle, ale i dost obsahle, protoze ho to evidentne zaujalo a zrejme i privedlo k tomu, ze se tim prislusni hosi zacali vazne zabyvat. Ale vyvoj ovladacu neni obecne zadna sranda, to se zase musi nechat. Ale jaxem rekl - nechces-li bezpodminecne pouzivat interni arp a mas-li rad analogove ovladani synthu, pak je OB-12 z hlediska pomeru cena/vykon bezkonkurencni!

Merlin

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 06 pro 2002 16:05

Díkas! Kouknu na to :)

Odpovědět