Prophet '08

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Dreamgate

Prophet '08

Příspěvek od Dreamgate » 23 srp 2007 15:07

Už asi znáte.Narazil jsem na to náhodou na stránkách Thomanna.

http://davesmithinstruments.com/products/p8/index.php

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 srp 2007 15:11

Pockej to je nova verze stary klasiky? Neco jako vzpominky na minulost ?

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 23 srp 2007 15:18

Vypadá to tak.Ale pro mě to bude stejně nedostupný :(

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 23 srp 2007 15:27

Dreamgate: no to mas jak s moogem apod. bude to drahý. By me zajimalo kolik budou stat ty nove Waldorfy.

kexik

Příspěvek od kexik » 23 srp 2007 15:29

hmm... dufam ze to stlaci cenu starych patiek na ebayii na polovicu
2000eur za novy osemhlasy analog s curtis chipmi, to je zadarmo

Dreamgate

Příspěvek od Dreamgate » 23 srp 2007 15:43

Waldorf s tou cenou dělá docela dlouho drahoty,taky mě zajímá za kolik budou.Ale ten Prophet vypadá fakt zajímavě!

biscuit

Příspěvek od biscuit » 23 srp 2007 18:09

je uuuzasnej :-)

bodyia
Vybavení

Příspěvek od bodyia » 13 zář 2007 20:43

Rozhovor se Smithem z posledního americkýho Keyboadu (09/07), volný překlad:

"Je legrační, že konstruktér analogových syntetizérů se snaží eliminovat přeslechy, chyby ladění a nepřesnosti, aby zvuk zněl čistěji - naproti tomu konstuktér digitálních zařízení hledá způsoby jak čistý zvuk pošpinit tak, aby dostal trochu feeling, je to trochu schizofrenní..."

"Klíčová záležitost syntetizéru je jeho filtr. Oscilátory jsou důležitý, samozřejmě, ale filtr je nejdůležitější část."

"Skutečný nástroje se vyvíjí s muzikantem, za pár let člověk pozná, k čemu se hodí nejvíc, pozná slabý a silný stránky a kdykoliv se k němu vrátí, bude hrát přesně tak jak ví. Dá se na něj sáhnout, otočit knobem, zmáčknout klávesu.. To není možný u virtuálních nástrojů, synthy, které fungovaly na deset let starých operačních systémech dneska už nikdo nepustí, aniž by musel uchovávat někdejší konfiguraci hw i sw. Vývojář navíc spoustu energie musí věnovat do migrace na další a další prostředí. VST? AU? Co dalšího? Můj první software synth Reality, které jsem vytvářel v týmu Seer Systems je dnes už prakticky nespustitelný... naproti tomu na Prophet5 z roku 78 si můžu zahrát vždycky a okamžitě. Tak rozlišuju hudební nástroje a jako-hudební nástroje"

"Spousta lidí se mě ptala, jestli neudělám nějaký upgrade Prophetu5. To mě přimělo se nad tou myšlenkou zamyslet, při projížďkách na kole po vinných plantážích v Californii jsem přemýšlel, jak by to asi mělo vypadat. Čistý analog, odpovídající 21 stolení, ale se zvukovým odkazem na původní P5. Vždycky po návratu z výletu jsem si dělal poznámky, které mě napadly a začal připravovat layout schématu."

"Jednoho dne bylo schéma hotové, nechal jsem si udělat desky plošných spojů pro hlasové obvody, využil ovládací engine z klávesového Evolveru a k tomu přidal běžnou klaviaturu. P08 má osm hlasů, naprosto stejný filtr jako P5 i stejnou strukturu. Zní trochu tlustěji a pevněji než P5, ale jsou si hodně podobní."

"Nemám žádné oddělení marketingu, sales boys mi neříkají, co mám vyrábět. Prostě si sednu a nechám rozhodnutí jen tak přicházet. Když investuju 2$, mohu přidat zajímavou feature, tak to udělám. Tím, že se rozhoduju jenom sám, šetřím hrozně času i energie, žádné meetingy a týmy řešitelů..."

Musím, říct, že mi je to celý hodně sympatický, chytil jsem na P08 docela slinu, už se těším, až si ho někde vyzkouším a pak třeba slavnostně odvezu k jeho bráškům - 2000$ za 8 hlasů je hodně férová cena. Podobní nadšenci se musí podporovat, jinak nás za chvíli zahltí anonymní zboží z Číny nebo invenci postrádající produkty zavedených značek. Vivat manufaktury, vivat originalita!:-)

Tudy

Příspěvek od Tudy » 13 zář 2007 22:00

Bodyia: super! :)
Opravdu lákavé a ta cena na tak VELKÝ nástroj opravdu není přehnaná (taky ale jen tak nepůjde dolů ani u nástrojů z druhé ruky).
Petr Tudy Holubář - INSANIA, RIVER
Tvorba + dema nástrojů: http://www.soundcloud.com/tudy-cz

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 13 zář 2007 22:47

Mozna jsem neco prehlednul (pak mne opravte jestli se pletu), ale ja teda z pohledu na panel novyho Prophet P8 moc nadsenej nejsem
- Kde je polyfonni FM modulacni matrice jako u P5 ci FM jako u ProOne ?!!! Dave moh tenhle novej prophet doplnit taky RingModulatorem.

Tohle bude mozna tlusty, ale zase jen ta spektra odkazana stale dokola na pilu/obdelnik. To je trochu malo. Cekal jsem ze to bude super prophet.

Analogovy syntaky bez FM me moc nezajimaji.

panel :
http://www.dsisynth.com/images/p8/prophet_08_LG.jpg

biscuit

Příspěvek od biscuit » 13 zář 2007 22:52

ja si jen dovedu stezi predstavit neco tlustejsiho nez propheta5 :-)

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 13 zář 2007 23:02

Bodo, super diky moc.

Priklanam sa nazorom k ECSONOVI. Principom a koncepciou nic extra zaujimave aj ked samozrejme zvukovo to moze byt kuul(zatial som pocul iba demo) . Ale sam DS pise o vyvoji tak preco spravi nieco co tu uz mal pred 30rokmi a neprida k tomu features, ktore sa casom povynarali a ukazali sa ako inspirujuce a zvuk posuvajuce ficury.
Ja osobne som trochu sklamany, ako z vyzoru tak aj papierovych moznosti. Pokial to ma byt odkaz na stare velke Prophety, tak to neakceptujem a urcite si radsej za tie love kupim P5, alebo T8.
Naposledy upravil(a) KAYKO dne 13 zář 2007 23:03, celkem upraveno 1 x.

KAYKO

Příspěvek od KAYKO » 13 zář 2007 23:02

biscuit píše:ja si jen dovedu stezi predstavit neco tlustejsiho nez propheta5 :-)

P10 :)

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 13 zář 2007 23:23

Souhlas :) od doby co se u mě poflakuje Yamaha CS30L tak taky už nechci tyhle "jednodušší" nástroje. No je tam alespoň ta synchronizace oscilátorů ;)
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

bassline

Příspěvek od bassline » 14 zář 2007 08:45

Analogy budu stale obmedzene len na tie klasicke features...na netradicne moznosti su tu digitaly ako Waldorf, Virus TI, Nord a pod. . Ale analogovi vyznavaci im na chut kvoli mensej prieraznosti,tucnote a teple asi nepridu :lol: ...

Odpovědět