Rada ohledne Waldorf MicroQ

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
eGen

Příspěvek od eGen » 21 dub 2004 11:39

chudaci kytaristi, ty uz od 60s pouzivaji strasne proflakly zvuky tech kytar :o)))
A co jeste vetsi chudaci symfonici !!! jezis ty uz se placaj nekolik stoleti se smyccema, trubkama, tympanama. Se divi ze to nekdo posloucha, ze ? Vzdyt ty zvuky symfonaku jsou stale jedno a to same !!!

Ono asi nejde o to nepouzivat presety, ale delat dobrou muziku. A je jedno jestli to je preset nebo ne.

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 21 dub 2004 12:39

Však taky většina kytaristů má naprosto tuctovej nudnej zvuk a většina novejch hudebních stylů 90. let kytaru potlačila do pozadí a nahradila syntezátory, protože prostě to pořád stejný obehraný Fender + Marshall už otrávilo kde koho.

Moje oblíbená výjimka je Edge z U2 - jako kytarista je dost slabej, ale zvukově je to super - nebojí se experimentovat a presety v některejch kytarovejch efek?ákách se jmenujou po něm....

ad: Symfonici - když budu obehrávat cizí skladby pořád dokola tak se budu co možná nejvíc snažit přiblížit zvukem k nějakýmu ideálu. Stejný by to asi bylo, kdybych si založil Kraftwerk revival - tak koupím hromadu Minimoogů a budu se snažit napodobit jejich zvuky. Problém je, že to je přesně to co nechci - cízí sklady nehraju, a když už dělám nějakou muziku tak chci být originální nejenom hudebním nápadem, ale i zvukem.

Presety na nástrojích beru jako svým způsobem první seznámení s možnostma a zvukem nástroje evntuálně jako výchozí materiál pro další programování. Konkrétně třeba ten Virus je klasickej případ kde většina uživatelů ujíždí na presetech a jsou líný něco naprogramovat a tím ten nástroj degradují, protože toho umí fakt strašně moc.

btw. Wendy Carlos kdysi natočila Bacha na Moog Modular a bylo to jiný a zajímavý.

HonzaRez

Příspěvek od HonzaRez » 22 dub 2004 09:49

a.tom.x píše:
btw. Wendy Carlos kdysi natočila Bacha na Moog Modular a bylo to jiný a zajímavý.
Wendy Carlos se původně jmenovala Walter...
(pokud kecám, tak mě někdo opravte)
Honza
Honza
Am386DX

Merlin

Příspěvek od Merlin » 22 dub 2004 10:34

HonzaRez píše:
a.tom.x píše:
Wendy Carlos se původně jmenovala Walter...
(pokud kecám, tak mě někdo opravte)
Honza
To sice nekecas, ale dost dobre nechapu, jak to souvisi s tematem?? :-?

a.tom.x

Příspěvek od a.tom.x » 22 dub 2004 12:31

Ale tehdy už byla tuším Wendy :)

digitalwave

waldorf micro q

Příspěvek od digitalwave » 28 říj 2005 00:40

ludia poradte mi please, pretoze rozmyslam kupit waldorf micro q a neviem detaile o nom, napr. kolko ma pasmovi vocoder atd...
ci sa zvukovo vyrovna virusu alebo nord leadu...
a preco ho teraz kazdy tak lacnejsie predava oproti tymto strojom - ved ma napr. 5osc na hlas, polyfoniu ma 24... nechapem co sa to deje : )
diq

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 28 říj 2005 04:42

digitalwave: mam mQ, mel sem viruse, NL neznam z osobni zkusenosti, mam jeste korga MS2000, takze si myslim ze neco rict muzu, kazdej z techhle nastroju ma neco do sebe a jeden nenahradi druhej, myslel sem ze koupim viruse a vsechno ostatni prodam, jenze virus je .. jinej, neumi to co mQ a naopak, charakter mQ je dost digitalni, proste waldorf, oproti tomu virus je dost mekkej, MS2000 je zase digitalni jako prase ale zase trochu jinak jeste nez mQ, no proste je to naprd a mQ virusem nenahradis a viruse mQ taky ne, doplnujou se spis nez nahrazujou a to tak ze dokonale. bohuzel na tvoji otazku neni rada a budes si to muset asi nejak vyzkouset sam co ti ke tvymu stylu muziky sedi, ja sem treba (pro me jeste pred casem dost nepochopitelne) zvolil variantu prodat viruse a nechat si MS2000 a mQ, proste za ty prachy uz mi nejak nedelal takovou sluzbu aby mi zato stal mit ho doma jenom kvuli teplejm basovkam, nato mam jinej nastroj (yamaha EX5 s AN syntezou).

proc se prodava levneji ? proto ze je a byl levnejsi, navic ma svuj vek a ne kazdymu se hodi, navic dneska cim dal vic lidi konci s HW masinama a prechazi na soft syntaky a masiny prodavaj aby meli na abgrejd PC aby jim to aspon nejaky ty softy utahlo :wink:
oproti virusum a nordleadum ma mQ nevyhodu hlavne v poctu ovladacich prvku, je jich tam opravdu hodne hodne malo :wink: takze zadny mega krouceni se nekona, ale nerikam ze to nejde, kontroler to resi.
no nic vic me nenapada, je to muj nazor, nekdo jinej muze mit jinej 8)

jeste aby sis udelal predstavu a nenechal se treba natahnout, obcas se objevi zmatkari a zoufalci co se snazi prodat temer neprodejny zelezo za sileny penize, dost me to kolikrat pobavi, takze pro tvoji predstavu ze druhy ruky:
mQ - aktualni cena cca 8-9 t.
NL2x rack - aktualni cena cca 18t.
virus B - aktualni cena cca 18-20t.
virus C - aktualni cena cca 27-29t.
korg MS2000BR - aktual. cca 10-12t.

Ondra P.

Příspěvek od Ondra P. » 28 říj 2005 09:01

Mel jsem Waldorf Q. Zvuk byl docela dobrej, neni to spatny nastroj. Jediny co mi vadilo byly filtry a slozity ovladani. O filtrech nevim co si mam myslet, rozhodne to s analogem nemelo ni spolecneho. Waldorf Q+ ma uz analogove filtry, takze ten nastroj muze byt skvelej.

bassline

Příspěvek od bassline » 28 říj 2005 09:20

a.tom.x píše:Konkrétně třeba ten Virus je klasickej případ kde většina uživatelů ujíždí na presetech a jsou líný něco naprogramovat a tím ten nástroj degradují, protože toho umí fakt strašně moc.
Jo, presne, s tym absolutne suhlasim. A tak isto sa to tyka aj softsynthov...

Monocore

Příspěvek od Monocore » 28 říj 2005 09:44

ekeaze píše:Mel jsem Waldorf Q. Zvuk byl docela dobrej, neni to spatny nastroj. Jediny co mi vadilo byly filtry a slozity ovladani. O filtrech nevim co si mam myslet, rozhodne to s analogem nemelo ni spolecneho. Waldorf Q+ ma uz analogove filtry, takze ten nastroj muze byt skvelej.
akorad cena Q+ je silena :shock:

digitalwave

Příspěvek od digitalwave » 28 říj 2005 09:50

micro q som si to predstavoval jednoduhsie, ze tam bude nejaky vst plugin, ktory bude ovladat ten hw microq - co by nebolo tazke editovat zvuky. / da sa to tak??? /

este velmi aj tak nechapem tu jeho podozrivu cenu ved jeho parametre oproti virusu sa mi vidi, ze su take:

napr.:

micro q:
- poly: 25
- osc per voice: 5
- vocoder: 25 bands
cena: 8-12t. ck

virus c:
- poly: 32
- osc per voice: 4
- vocoder: 32 bands
cena: 27-29t. ck

matematika mi hovori pre micro q, pocuval som vela demonahravok a vidi sa mi zvukovo spickovo /neda sa to z pluginami ani porovnat/. preco ludia prechadzaju na tie pluginy ved to sa neda ani pocuvat. ja sa snazim o opak z pluginov na hw.
a este jedna otazocka ci na microq sa da vyrobit neaky fajny dancovi kopak napr. ako sa to robi na viruse

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 28 říj 2005 10:05

digitalwave: tak si je poslechni a pochopis to 8) vajrus je naprostej masakr, mQ je proti tomu hodne mladsi bracha, ale jak sem psal, ma taky svuj sound kterej mi k vajrusovi sedi jako dobrej doplnek, kazdej je zvukove ale jinde, vajrus ma moogovsky filtry atd atd., ma proste hustej zvuk :lol: jinak uz to neumim napsat

na kopaky bych se z toho vysr... ne ze by to neslo, ale proc, kdyz je milion exkluzivnich samplu na svete, navic ten vajrusovskej kopak uz je fakt dost proflaklej

jestli chces nahraju ti naky ukazky toho mQcka a hodim nekam do majlu nebo na FTP, nedavno sem takhle nekomu tady delal prehled zvuku korga MS2000 tak si to klidne dam jeste jednou :lol:
ja osobne to mQ asi neprodam, nema temer zadnou cenu dneska a furt je to kus HW kterej softem zatim nenahradis

jinak k tvymu dotazu na ovladani softem, jo je editor kterej umi vsechno ze nemusis na HW sahnout, mam ho a poskytnu jestli budes chtit

digitalwave

Příspěvek od digitalwave » 28 říj 2005 10:40

Neural_I, dik si ochotny clovek aj ked zatial som mq nekupil aj ked sa chystam, lebo na virus prachy este nesu. tak bude musiet postacit aj mq.
No tie ukazky aj editor by mi velmi pomohol
skus to ci ti pojde tento ftp tam to mozes nahrat aj kopak : ), diq:

ftp://websupport.sk
user name: bordel.breakdance.sk
heslo: ti poslem na mail

Neural_I

Příspěvek od Neural_I » 28 říj 2005 10:47

jasne, nahrnu ti nejaky hezky ukazkovy zvuky plus nekde vystracham naky ty kopaky kdyz jinak nedas 8)

digitalwave

Příspěvek od digitalwave » 28 říj 2005 10:51

ak by sa ti xcelo tak by si tam mohol supnut aj trocha tvojho trapne zvocoderovaneho hlasu : P aj skus ak sa da ten synth co bol v tej ukazke napodobnit tak sirokym stereo zvukom to je namakane, fest som zvedavi...
dik

Odpovědět