Roland AIRA

Ostatní audio hardware, obecná diskuse
Odpovědět
hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland AIRA

Příspěvek od hubert »

Jo to podpisujem

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14153
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Roland AIRA

Příspěvek od dendy »

eGen píše:U mě platilo čím míň možností, tím více kreativity.
vytesat do mramoru zlatym pismom.. presne preto ma bavi tvorit na ipade :-)

Uživatelský avatar
m4x
Příspěvky: 462
Registrován: 12 lis 2009 20:18

Re: Roland AIRA

Příspěvek od m4x »

to Hammond: Vysvětlovat něco live hráči vnímám jako boj s větrnými mlýny ;) Ber to prostě jako subjektivní názor člověka, který se baví nástroji ve studiu a má jiné preference, než live hráč. Neuvidíš mě nikdy řešit na fóru dilema workstation Korg, Roland, Yamaha nebo Kurzweil. Když vidím live hráče s dvěma workstationy, tak mi naskakuje husí kůže, i když chápu, že to publikum stejně nerozezná.

Ambika (Shruthi) je syntetizér bez ambic konkurovat svou univerzalitou workstation nástrojům. Přesto jí jako synťáku dám kdykoliv přednost před Kronosem a živě si ji dokážu představit jako druhý nástroj pro live hráče na synth zvuky. Kronos můžu ve studiu kdykoliv nahradit libovolným VSTi. Jediný, co mě na něm baví je Karma.

to Tom: V Táboře jsem kupoval o pár let později JX8P. Naštěstí mě pan Hirlander nepřeplatil :D

hubert
Příspěvky: 1308
Registrován: 13 lis 2002 13:12

Re: Roland AIRA

Příspěvek od hubert »

m4x píše:Když vidím live hráče s dvěma workstationy, tak mi naskakuje husí kůže, i když chápu, že to publikum stejně nerozezná.
toto prosim vysvetli. Neuvedomujes si ze su aj ine zvuky ako syntaky ktore ti klavesaci musia hrat? klavire. organy, dychy.....to ich maju hrat na ambike? To myslis vazne?

Uživatelský avatar
Hammond
Příspěvky: 1128
Registrován: 05 říj 2010 18:44

Re: Roland AIRA

Příspěvek od Hammond »

hubert píše:
m4x píše:Když vidím live hráče s dvěma workstationy, tak mi naskakuje husí kůže, i když chápu, že to publikum stejně nerozezná.
toto prosim vysvetli. Neuvedomujes si ze su aj ine zvuky ako syntaky ktore ti klavesaci musia hrat? klavire. organy, dychy.....to ich maju hrat na ambike? To myslis vazne?
Podla toho, co som tu za posledny tyzden cital by som si typol, ze m4x pravdepodobne ani nevie, ze existuje nejaky klavir, co to je, naco to sluzi, ze sa da na to hrat (dokonca Live :D :D ), ani ako taky klavir vyzera, ako funguje a ako vlastne znie. O ostatnych hudobnych nastrojoch radsej ani nehovorim...
Naposledy upravil(a) Hammond dne 29 led 2014 21:41, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
MDudas
Příspěvky: 3853
Registrován: 12 črc 2011 22:55

Re: Roland AIRA

Příspěvek od MDudas »

Nehadajte sa, boys! Na urcenie vitaza navrhujem strít -betl.
Hammond si donesie Kurzweila... a m4x tu Ambiku ...

Uživatelský avatar
eGen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 čer 2002 10:00

Re: Roland AIRA

Příspěvek od eGen »

Na vítěze tipuji toho stím Kurwacajlem.
Když tě vezme do hlavy ta malá francouzská krabička, tak to je menší demage, než když tě křápnu do hlavy emerickým kusem železa v podobě PC7K/K2661/K2000VP, ale svýho bych mu nepůjčil! :)

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

OK - hirli ma vlastny thread, chlapci si porovnali pindouri ideme dalej :mrgreen:

zhrnme si konspiracne teorie ktore aj tak nikam nevedu a nemusia byt pravdive ale urcitym jedincom sposobuju ocakavanie spojene s urcitym vzrusenim * (* upozornenie - vzrusenie moze viest k sklamaniu a naslednej frustracii az negativite- poradte sa preto so svojim lekarnikom predtym nez tu zacnete opat tu staru obohratu pesnicku )

ROLAND Aira products:

- TR- 08 - 808/909 like drummaschine - spekulacie: USB, 6 individual out, na jednom zabere je na layoute slovo chain- zeby sidechain?

- TB - 03 - bassynth - ktory bude mat touch pad - kedze je v teaseri vidiet buton keyboard - je mozne ze touchpad bude okrem funkcie klaves mat aj inu moznost ovladania podobne ako kaossilator / x,y, sekvencer apod. /

- VT - 03 vocietransformer

- SH ?? - tam to vyzera na nieco medzi SH201 a roland Gaia - hodne knobov / na mna az moc / mozno to bude mat tiez nejaky maly sekvencer v sebe ako SH101.

Zhrnutie - Vsetko to zatial vyzera hodne moderne a kvalitny dizajn/prevedenie a na moj vkus az moc vysvietene ( kolotocarske )
a zatial su najpravdepodobnejsie moznosti - VA, Supernatural, hybrid - mozno aj PCM (909 cinelka pana inziniera :D ) a velmi mala nadej zatial nie uplne mrtva nejake casti analogove / filter, osc, /?

15 - februara bude vela oci upretych do holandska.

Mna osobne bude paradoxne najviac zaujimat pri TR - 08 - cena, potom GUI (workflow, seqvencer )az nakoniec samotny zvuk.

Uživatelský avatar
pavlii
Moderátor
Příspěvky: 3588
Registrován: 05 čer 2002 19:23

Re: Roland AIRA

Příspěvek od pavlii »

Tak jsem to pročistil za Dendyho. Držte se prosím tématu 8)

P.

Uživatelský avatar
COBOLT
Příspěvky: 387
Registrován: 28 lis 2007 19:01

Re: Roland AIRA

Příspěvek od COBOLT »


invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

jouuu, tak dohady boli spravne - voice efekt, synth, drumuschine, a TB synth.. som velmi zvedavi ale ten drummaschine sa u mna urcite ohreje aspon na mesiac :)

invisible_E
Příspěvky: 259
Registrován: 25 kvě 2008 17:22

Re: Roland AIRA

Příspěvek od invisible_E »

:mrgreen: haha iluminati: http://www.harmonycentral.com/t5/image/ ... bl-1&px=-1

tak vraj rozposielaju prve exemplare ludom z branze na recenzie tak mozme ocakavt prve leaky o specifikaciach buduci tyzden..

hangman
Příspěvky: 21
Registrován: 13 pro 2011 23:16

Re: Roland AIRA

Příspěvek od hangman »

těším se na launch a i když mám do potenciálního kupce daleko, na první pohled mne zarazila absence pitchbend a modwheel u klávesového modelu, o D-Beam ani nemluvím (třeba tam je někde z boku...), možná je to jen můj primitivní názor na věc, ale nerozumím tomu, jak cokoliv z výše uvedeného může nahradit datakolečko...

Uživatelský avatar
dendy
Příspěvky: 14153
Registrován: 12 črc 2002 11:16

Re: Roland AIRA

Příspěvek od dendy »

hangman: no tato seria zjavne nieje cielena na klasickych klavesovych hracov ale skorej na 'cudlikantov' .. pre cudlikanta pitch/mod neni zase az tak klucove ako pre klasickeho klavesoveho hraca ...

Uživatelský avatar
a.tom.x
Příspěvky: 2694
Registrován: 06 zář 2002 16:55

Re: Roland AIRA

Příspěvek od a.tom.x »

Go behind the scenes and learn how Roland's newly developed Analog Circuit Behavior (ACB) faithfully captures the sound and feel of some our most revered classics. ACB is the technology behind the authentic sound and responsive behavior of the AIRA products. It utilizes original design specs, consultation with original engineers, and a detailed, part-by-part analysis of each analog circuit in Roland's own pristine units.

... no tak pokud to celé stojí na simulaci chování analogových obvodů a nějak se jim to podařilo provést softwarově tak by to bylo asi konečně něco nového v poněkud zatuchlém světě VA (pokud teda nežvaní o tom jak studovali jak jsou postavené obvody a pak to celé modelovali digitálně). Chci tomu zatím věřit ;) uvidíme za týden. Nicméně to silně komprimované audio ve videu zní tak nějak přeslazeně hnusně.

Ten chybějící joystick mě taky překvapil, otázka na co je ten obří jog wheel. Předpokládám nějaká multifunkční věc.
Art of Sound - Professional Soundware Solution
http://www.aos-pro.com

Odpovědět